Biscuitik
06.11.13,19:47
Chcela by som sa opytat ci mozem predavat rucne vyrobene sperky cez internetovy portal (zahranicny) ktory sluzi ako sprostredkovatel a deklarovat to ako prilezitostny prijem. Som zamestnanec na TPP a v podstate by som rada predala veci ktore vyrabam sem tam po veceroch. Nepredpokladam pravidelne nakupy (aspon urcite nie zo zaciatku). V pripade ze by sa sperky zacali predavat pravidelne urcite by som to riesila zalozenim zivnosti. Da sa na to pozriet aj z tohto pohladu?
Vopred dakujem za akekolvek rady!
Dáša_
06.11.13,18:49
keď predáš 2 kusy do roka, nebudeš robiť na objednávku, tak prečo nie. Možno by som to potom skúsila riešiť cez autorský zákon, nei cez klasickú živnosť. Hlavne, ak sú to zložitejšie, autorské šperky, nei len spájanie komponentov
Biscuitik
06.11.13,18:59
Dakujem za radu. Ked to beriem ze do konca roka su 2 mesiace a nepredpokladam teda ze predam teraz sperky za viac ako 500 eur tak to vnimam ako prilezitostny prijem a teda ak to spravne chapem nic nemusim zakladat... som z toho zmetena a nerada by som obchadzala zakon, ale zase pravdu povediac nechce sa mi zakladat zbytocne nejake veci ak ani neviem ci nieco predam :) Ach jaj... kazdopadne dakujem!
kopretinka
06.11.13,19:01
nespoliehala by som sa na pojem príležitostný predaj.
čítaj
http://www.sashe.sk/dominika.vavrekova/journal/odvody-dane-zivnost...strucny-suhrn
kopretinka
06.11.13,19:14
prečítaj si môj príspevok
Biscuitik
06.11.13,19:21
Dakujem.. tak to ste ma nepotesili :(
kopretinka
06.11.13,19:25
ja viem.....ale môžeš riskovať,ako veľa iných...neviem,ako by ťa našli na zahraničnom portály.....
Dáša_
06.11.13,19:31
a koľko si toho nahodila na ten zahraničný portál? 2-3 veci alebo 20 a prijímaš objednávky?
Economic
09.11.13,16:16
Ak sa šperky budú predávať pravidelne a za účelom dosiahnutia zisku, ide o podnikanie a nie o príležitostný predaj.
duves
09.11.13,16:23
OK, je však rozdiel rozbiehat biznis a byť v nom napr.3.rok, ked je klientela.
kopretinka
09.11.13,16:25
aj keby predávala nepravidelne,aj tak to nie je príležitostný predaj