mio001
07.11.13,09:36
Ahojte,

ake potrebujem podklady aby ma zaevidovali na UP?

Zapoctovy list - za ake obdobie?
Diplomy - oba alebo staci jeden, pripadne aj obe maturity?
Ake dalsie?


Dakujem.

M.
Katy a R
07.11.13,09:10
OP, doklad o vzdelaní (zväčša sa dáva o najvyššom;)), doklad u ukončení PP (ak si bol zamestnaný) ... alebo doklad, ktorý preukazuje ukončenie inej zárobkovej činnosti, ukončenie štúdia ...
Llívia
07.11.13,11:00
Čo je dokladom preukazujúcim ukončenie PP v prípade uplynutia PP na dobu určitú?
Mila123
07.11.13,11:02
ak nemá žiadne písomné oznámenie, že jej skončil PP, tak iba PZ ( v nej je uvedená doba po kedy trvá PP)
Llívia
07.11.13,11:03
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/podmienky-evidencie.html?page_id=12926
Ak sa občan rozhodne požiadať o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny je potrebné priniesť platný doklad totožnosti - občiansky preukaz, doklad osvedčujúci ukončenie pracovného pomeru (dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, zápočtový list), v prípade absolventov škôl doklad o ukončení štúdia, doklad o najyššom ukončenom vzdelaní.
veronikasad
07.11.13,11:04
Nestačí zápočtový list, v ktorom sa uvádza dôvod skončenia prac.pomeru ?
Rovnako sa prac.pomer na dobu určitú ivádza v potvrdení o príjme pre výpočet dávky v nezamestnanosti pre SP
Katy a R
07.11.13,11:05
PZ
Llívia
07.11.13,11:10
Moja otázka nesúvisí úplne s témou, preto som to dala ako komentár, mohla si odpovedať do komentára :-)
Prac. zmluva sama osebe dokladom o ukončení prac. pomeru nie je, detto oznámenie zamestnávateľa o skončení PP na dobu určitú. Ukončenie prac. pomeru je vyznačené v zápočtovom liste. Samotný ÚPSVaR má na stránke napísané: ...doklad osvedčujúci ukončenie pracovného pomeru (dohodu o rozviazaní pracovného pomeru, zápočtový list)... Zamestnanec dostal zápočtový list, kde bolo napísané, že prac. pomer skončil uplynutím dohodnutej doby. Pracovníčke ÚP sa to máli a chce nejaký doklad o ukončení prac. pomeru. Myslím si, že úplne stačí zápočtový list a nejaký ďalší doklad je už nad rámec a zbytočný.
Llívia
07.11.13,11:11
Zákonník práce nevyžaduje, aby v zápočtovom liste bol uvedený dôvod skončenia prac. pomeru.
Katy a R
07.11.13,11:14
- zase príklad "nadmernej" ochoty a dôležitosti ...
Llívia
07.11.13,11:33
Samotná prac. zmluva nie dôkazom o ukončení prac. pomeru. To je zápočtový list. Aj úrad práce má na svojej www stránke napísané: doklad osvedčujúci ukončenie pracovného pomeru (... zápočtový list). V zápočtovom liste bolo napísané, že prac. pomer bol ukončený uplynutím dohodnutej doby, aj keď Zákonník práce nevyžaduje, aby v záp. liste bol uvedený dôvod a spôsob ukončenia prac. pomeru. Zamestnankyňa ÚP však stále požaduje nejaký doklad o ukončení prac.pomeru. Podľa mňa je akýkoľvek ďalší doklad už nad rámec a záp. list bohato stačí. Nechápem, prečo mne na inom ÚP záp. list stačil a teraz na inom ÚP to už nestačí.