Alsaia
07.11.13,10:48
Konkrétne z poobednej na nočnú zmenu, bez predchádzajúceho upovedomenia zo strany vedúcej a bez následnej diskusie?
kopretinka
07.11.13,10:15
zo dňa na deň bez tvojho súhlasu nie......pozri v zákonníku práce
§ 90
(9) Rozvrhnutie pracovného času je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi najmenej týždeň vopred a s platnosťou najmenej na týždeň.
Alsaia
07.11.13,17:57
Ďakujem, som to celý deň dnes študovala, musela som to prehliadnúť. Takže ak nesúhlasím, môžem sa na toto odvolať a ísť na svoju pôvodnú zmenu?
kopretinka
07.11.13,18:05
ani sa s tebou nepokúšali nejako dohodnúť?
Alsaia
07.11.13,18:19
nie, len to bolo oznamene a ked som povedala, ze bohuzial sobotu rano po nocnej mi nejde spoj, ani si nemam zohnat ako odvoz na poslednu chvilu, ze pridem kedykolvek inokedy cez tyzden, tak to bolo odignorovane zo strany veducej.
kopretinka
07.11.13,20:57
choď normálne na svoju smenu,ak by ťa potom chceli nejako trestať,môžeš podať podnet na inšpektorát práce za nedodržiavanie zákonníka....ale ja takýto prípad osobne nepoznám,my sa v robote vždy dohodneme,a ak som odmietla,tak sa holt vedenie muselo zariadiť inak...tiež sa boja inšpekcie...Opakovane upozorni nadriadenú,že máš problém so spojmi,a upozorni aj svojho vyššieho nadriadeného,ten možno ani nevie,čo robí táto tvoja vedúca.