slniecko1611
07.11.13,11:02
Llívia
07.11.13,10:43
http://www.pluska.sk/ekonomika/spolocensky-servis/pn-kari-pozor-kontrolor-moze-prist-aj-desiatej-vecer.html
Nákupy počas PN-ky
Ľudia, ktorí žijú sami, majú počas maródky o problém viac. Musia sa totiž postarať o nákup potravín. Ako to zohľadňuje Sociálna poisťovňa? „Za porušenie liečebného režimu sa nepovažuje, ak maródujúci odíde z domu mimo času povolených vychádzok, aby si zabezpečil základné životné potreby. Sem patrí nákup potravín či liekov,“ vysvetlila nám hovorkyňa. Musí byť však dodržaná podmienka, že na nákupy ste nemohli ísť počas riadne povolených vychádzok. Napríklad je lekáreň v inom meste alebo daný liek vám objednali na inú hodinu, ako máte vypísané vychádzky.
slniecko1611
07.11.13,15:35
Ďakujem za rady, keď budem mať vychádzky, budem chodiť len v tom danom čase, no momentálne ich ešte nemám..
Dav
07.11.13,17:38
Ísť si nakúpiť a vyvenčiť psa. Nakupovať v čo najbližšom okolí, odkladať bločky z nákupov (tentoraz nie kvôli bločkovej lotérii). So psom chodiť tiež na najbližšie možné miesto a čo najkratší čas. A vybaviť si vychádzky u doktora.
DanielaSL
07.11.13,17:41
Možno ešte nemá nárok, moja obvodná tvrdí, že až po koľkosi dňoch PN mi môže napísať vychádzky...
kopretinka
07.11.13,17:49
mne tvrdí moja,že až po týždni....len neviem,či jej uznajú venčenie psa....chodia kontrolovať aj cez víkend aj večer po 22.....
lujza.j
07.11.13,18:00
po 22h...nevadí, že rušia nočný klud?
Dav
07.11.13,18:05
Pes je "vec", ale k riadnej starostlivosti patrí venčenie. Že ho má, dokáže napr. potvrdením zaplatenej dane za psa. Poprípade môže strčiť do dverí lístok: venčím psa, odchod dátum, hodina, príchod o 20 minút a takto ozdobené dvere si môže odfotiť do mobilu pred odchodom. Isteže bude záležať na ľudskosti kontrolórov, ale predsa nenechá psa celú PN bez vyvenčenia. Ak je osamelá a nemá nikoho, kto by jej pomohol, čo má robiť?
kopretinka
07.11.13,18:07
no jo,je to ťažké,na toto asi nemysleli....
kopretinka
07.11.13,18:08
lujza,oni nerušia nočný kľud,veď nehulákajú,nespievajú,nerozbíjajú okná...
lujza.j
07.11.13,18:27
mňa rušia!!ja som tiež nehulákala ani nič iné, ked som potrebovala niekoho predviesť na OO PZ tak 06.05h som zvonila....
potom mi môžu prísť zvoniť aj v noci....
kopretinka
07.11.13,20:54
tak zavolaj na nich policajtov :D