metalbreath
07.11.13,11:49
Dobrý deň,chcela by som sa spýtať,dala som na bazoš inzerát,že predám jednu vec,po telefonickej dohode som ju zaslala na adresu,ktorú som obdržala,kupujúci danú vec prevzal a nepáči sa mu,tak chcel mi ju poslať naspäť,dokonca sa mi vyhrážal políciou,že nahlási podvod,pritom o žiaden podvod nešlo,pretože riadne bolo vidno v inzeráte o čo ide a vôbec ho nezaujímalo po telefóne ani emaily a podobne v akom to je stave,či mu pošlem podrobnejšie fotografie výrobku ani nič...zaujímala ho len cena a jej zjednávanie...išlo o použitý tovar bez záruky...tak som nevedela,čo spraviť,či mi tým môže nejako poškodiť napr s políciou a pod(nechcela som mať problémy zbytočné),tak mi to poslal naspäť po dohode so mnou,lenže sme sa dohodli na inej sume a on mi zaslal ten balík kľudne drahší bez môjho súhlasu,stane sa niečo ak nepreberiem balík ? a tiež ma zaujíma,či má právo odomňa pýtať späť peniaze a reklamovať ho takýmto spôsobom nakoľko ide o predaj cez bazoš bez záruky. Ešte ma zaujíma do budúcna ak sa stane niečo podobné,či to môžem kľudne ignorovať a nebudem mať z toho žiadne problémy.Ďakujem
Llívia
07.11.13,12:04
Ak to predávaš ako fyzická osoba - nepodnikateľ, tak si reklamáciu uplatniť nemôže. Ani do 7 dní ti nemôže vrátiť tovar a žiadať naspäť peniaze, to platí len pre podnikanie.
Ak balík nepreberieš, vráti sa mu napsäť. Neprirátal si k cene poštovné, ktoré musel zaplatiť na zaslanie späť tebe?
draik
07.11.13,12:26
Zodpovednosť predávajúce za vady však zostáva.
kopretinka
07.11.13,12:31
kupujúceho nezaujímal stav tovaru,iba cena,predávajúci nemal snahu nič zatajiť,fotky boli v inzeráte...kupujúceho chyba,nemá nárok.
Llívia
07.11.13,12:33
Reklamáciu myslím v tom zmysle, ako sa uplatňuje medzi predávajúcim - podnikateľom a kupujúcim - nepodnikateľom.
kopretinka
07.11.13,13:43
to sa týka internetového obchodu,nie bazáru s použitými vecami
mareko
07.11.13,14:17
Je to presne tak ako píše kopretinka
mareko
07.11.13,14:20
Ak je tovar v používanom, no vo funkčnom stave, tak je to OK. Ak by sa však nedal použiť na účel, pre ktorý je určený, vtedy má právo na vrátenie peňazí.
arizona
07.11.13,14:56
Nie, nie si povinna balik prevziat spat. Ked niekto kupuje uz pouzivany tovar cez net,vzdy ma moznost sa napr.dohovorit na osobnom prevzati,aby si vec vyskusal.
Ak si neurobila vedomy podvod, ze si poslala nefunkcnu vec,alebo si poslala nieco ine ako si inzerovala,Policie sa obavat nemusis.
metalbreath
07.11.13,16:20
Llívia: nepomýlila si sa v niečom pri písaní? dajako mi to nesedí... prečítaj si to znova
metalbreath
07.11.13,16:22
Tovar je v použiteľnom stave,samozrejme nie je nový a vidno známky používania,ale to ho nezaujímalo vôbec...
metalbreath
07.11.13,16:35
No on sa na nič iné nepýtal len na názov a cenu chcel zjednávať stav ani nič nechcel iné odomňa...foto aj popis riadne bol v inzeráte,nefunkčné to byť ani nemôže ide o nekazivú vec...jediná vec je to,že je to od používania troška zašpinené,ale to sa dá vyčistiť,sú na to prostriedky a môže to byť kľudne ako nové,takže použiteľné to je...inzerovala som to,čo som aj poslala,takže o žiadny podvod nešiel,ale on si myslí,že áno...obávam sa ale,ak dôjde ku dohode(čo vôbec tak nevyzerá,nulová snaha a výhovorky z jeho strany) aby vrátil aspoň tých 5 E čo si pripočítal k cene sám od seba,či to nepoškodil nejako a pod... :-o
Dáša_
07.11.13,16:36
použila dva zápory :) Správne - ak predávaš ako fyzická osoba - nepodnikateľ
duves
07.11.13,16:36
A môže to byť špekulacia. Neviem o aky tovar ide, ale možno mal doma taky isty a pokazeny a to chce podstrčiť.
duves
07.11.13,16:38
Tiež sa mi vidi, jej prva veta mala znieť: "Ak to predávaš ako fyzická osoba - nepodnikateľ, tak si reklamáciu uplatniť nemôže."
metalbreath
07.11.13,16:47
samozrejme,že môže a môže to byť kadečo nie len toto napr to mohol poškodiť a pod...nevidím do balíka...ide o prikrývku a vankúš...
metalbreath
07.11.13,16:47
Diky,tak predsa ;)
arizona
07.11.13,16:54
vykasli sa nanho, mozno sa jedna o spekulanta,ktory len po troche zaraba po jednom, dvoch eurach. Vies i spredstavit, ze by sud, ci Policia riesila predaj pouziteho paplona za par euro?
kopretinka
07.11.13,16:56
ha,a kam sa podel môj koment o tom,že na toto sa nevzťahuje 7dňová lehota?
arizona
07.11.13,17:09
ak niekto zmazal svoj prispevok, automaticky sa zmazali aj komenty k nemu
mareko
07.11.13,18:10
Ak si dobierku ešte neprevzala, tak ani neprevezmi, vykašli sa naňho. On nič nezmôže, pretože podvádza zrejme on a navyše sa tým nik nebude zaoberať. A nerátaj s tým, že by ti vrátil to jeho navýšenie z "vráteného". To nedostaneš od neho naspäť nikdy. To sú hold ľudia, ktorí takéto veci robia pravidelne, kto vie prečo, asi ich to teší komplikovať iným život....
mareko
07.11.13,18:15
aj môj koment sa stratil. Autorka svoj príspevok zrejme vymazala preto, lebo nebol pravdivý....
duves
08.11.13,05:01
Ale je to fakt zriedkavost. Robím určite úpravy s DSLR, občas niečo kupim, bud osobne, alebo cez bazos.sk či cz. Zatial v pohode. A pri predaji tiež. No kdesi som čítal o nejakom podvodníkovi s mobilmi. Čo predava take špičkove telefony za 1/2 ich ceny. A príde v krabici kadečo ine, len nie telefon......
Llívia
08.11.13,05:15
Opravené.
kopretinka
08.11.13,05:23
aha,tých 7 dní je zrazu hore v príspevku...
Llívia
08.11.13,05:27
Kopretina, ak narážaš na môj príspvok, tak to tam bolo hneď ako som ho písala. Jediné, čo som tam zmenila, bolo vymazane "ne" v slovíčku "nepredávaš".
arizona
08.11.13,06:45
nie Llivia, to nebol tvoj prispevok.Po upravach povodneho prispevku zostavaju aj komentare k nemu bez zmeny.
metalbreath
10.11.13,14:11
No možno že...tiež si myslím,že by z toho nič nemalo byť,ale spýtať som sa musela,istota je guľomet...ešte som neprevzala,no tak hej tiež si myslím,že toto,čo on urobil bol podvod...a predstavte si mi napísal,ževraj mi pošle tých 5 eur :-D ta som zvedavá či sa aj objavia na účte :) tak hej niekoho to veru bohužiaľ teší,smutné... ale aj tak nemám pokoja,bojím sa,že s tovarom niečo spravil,nebodaj vymenil ho poškodil a pod...nič sa nestane ak ho nepreberiem aj po obdržaní tých 5 E?
kopretinka
10.11.13,14:31
5 E za čo?
metalbreath
10.11.13,16:05
No ako som už písala vyššie dohodli sme sa na sume akej sme sa dohodli,že to vráti mi,v tej sume už bolo aj poštovné,ale asi sa mu málilo tak si kľudne pripočítal ešte ďalších 5 E,akoby ďalšie poštovné... na čom sme sa nedohodli...
kopretinka
10.11.13,16:17
ja sa v tom nejako strácam.......ty si mu poslala tovar na dobierku v sume 5,-
on to chce vrátiť a poslal ti to naspäť tiež ako dobierku za 10,- či ako?
arizona
10.11.13,16:36
vy ste sa vopred dohodli, ze ten tovar moze vratit,ak sa mu nebude pozdavat, ci ako? Tiez nechapem tych 5 euri