s.olsova
07.11.13,17:29
Dobry den,
chcela by som sa informovat, ako mam postupovat v takom pripade, ak som tento rok od januara pracovala na dohodu o brigadnickej praci studenta a k 31.8. som podala vypoved, nakolko mi spolocnost nevyplacala mzdu. Zamestnavatel mi vsak po ukonceni dohody neposkytol ani vyplatne pasky za tri mesiace, o ktore som si poziadala a ani potvrdenie o zdanitelných príjmoch alebo proste nic na zaklade coho by som si mohla vyhotovit danove priznanie v nasledujucom roku. Na adresu zamestnavatela som odoslala aj doporuceny list so ziadostou o vystavenie a zaslanie potvrdenia. List sa mi vrátil, spolocnost pravdepodobne skrachovala, zamestnavateľ pravdepodobne odišiel do Čiech. Písala som aj na inspektorat prace ako mam postupovat a jedine co mi odpisali bolo, ze zamestnavatel v pripade dohody o brigadnickej praci studenta nie je povinny mi vystavit ani potvrdenie ani vyplatne pasky. Moze to tak byt?Ako si mam potom danove vyhotovit? Momentalne pracujem v novej firme..
Dakujem pekne
arizona
07.11.13,19:55
a preco zadavas otazku 2x? staci raz
a_je_to
09.11.13,15:28
Vo veci nevyplatenia odmeny za vykonanú prácu sa poraď s odborníkom - advokátom na pracovné právo. Od Teba sa žiada minimum dôležitých dôkazov - iba že vzťah vznikol a práca bola vykonávaná. Ostatné dôkazové bremeno je na zamestnávateľovi, on sa musí vyviňovať. Advokát ho už dopátra. Nie je pravda, že Ti nie je povinný vydať potvrdenie, lebo pôsobil v SR a § 39/5 ZoDP mu to záväzne ukladá. Ale zákonné lehoty pre neho ešte neuplynuli. Ak ich ani do 10.2.2014 nesplní, oznám to písomne správcovi dane. To že Tvoje písomnosti neboli doručené sa stalo zanedbaním jeho povinností podľa § 38 zákonníka práce.