emir
21.03.06,11:20
Ahojte Poradaci vedeli by ste mi poradit?Som SZCO mam obchod s potravinamy a Autodopravu manzel je 10mesiacov evidovany na urade prace ked pre mna "pracuje" (soferuje) musim ho zamestnat?Poradte mi lepsie je ho zamestnat alebo nech si uroby zivnost a stat sa splocnikmi?co je vyhodnejsie???:confused: Dakujem
otázka
21.03.06,10:30
Ak je na úrade práce a má to byť legálne, tak DoVP /môže robiť len určitý počet hodín za mesiac/, bude sa za ňho odvádzať úraz.poistenie a daň na DÚ.
Ak by si otvoril živnosť môže požiadať Úrad práce o nenávratný finančný príspevok, keďže je evidovaný už 10 mesiacov /podmienka-musí podnikať 2 roky/.
A či ho zamestnať, to musíš z finančného hľadiska posúdiť sama, budeš za ňho platiť aj všetky odvody.
emir
21.03.06,11:09
Na Urade sa uz bol informovat ohladom nenavratneho prispevku ele na autodopravu mu to nedaju,davaju na sluzby napr.sprostredkovatelske sluzby.Moze s takovto zivnostou robyt sofera? Zamestnat na dohodu ho mozem? Dakujem :)
renča1
21.03.06,11:23
a keby si manžel založil živnosť presne takú istú, ako má manželka. Na základe zmluvy by si spolu založili združenie FO. Delili by spoločný príjem, výdavky na polovicu alebo tak ako sa dohodli. Manžel by kľudne potom môhol vykonávať hoci akú činnosť v združení. Podľa mňa medzi manželmi to je najvýhodnejší spôsob, ako spoločne podnikať.