gigim
08.11.13,10:10
Prosím vás,je tu niekto,kto robí JU bez softweru? Zatial mesačné podávanie DPH a jeho výpočet je asi malina oproti tomu,čo ma čaká, ked budem vytvárať ročné dańové priznanie.Nerobila som to a začínam zháňať informácie.. máte s tým niekto skúsenosti?
veronikasad
08.11.13,09:11
Prečo robíš účto ručne, keď sa dajú bezplatne stiahnuť demoverzie účt. SW na JU ?
gigim
08.11.13,09:16
Veronikasad: začala som to viesť v Alfe,akurát že demoverzia by mi stačila na počet dokladov,ale nie na obrat-hodnotovo. Tým som to stopla a dohodla sa s mužom,že budem viest tento rok ručne.Jemu sa totiž nepozdávala tá cena za softwer a na to množstvo dokladov.. no neviem,neviem. Ďalší rok premýšlal nad prechodom na sro a tým pádom aj na PU.
veronikasad
08.11.13,09:25
Robím JU už viac ako 20 rokov, pár rokov som sa tiež trápila s ručným peňažným denníkom. Dnes si to už neviem vôbec predstaviť. JU nie je len o peňažnom denníku, v účt.SW sú zapracované evidencie, účtovné výkazy, niektoré robia aj daňové priznania. S ALFOU robím už dosť rokov - zopár problémov po prechode na ALFA+, spokojná som s poradenstvom na technickej podpore ...
gigim
08.11.13,11:36
až teraz som si všimla tvoju odpoveď..ďakujem veronika,totiž keby som našla ešte "pár" živnostníkov,aby som ten software využila,tak do toho idem,ale kedže som začala robit len mužove papiere,zdalo sa nám to dost. Teraz budem mat ale asi ja hlavu v smutku,lebo obraty sa mu nazbierali,aj dokladov pribudlo a to sme nečakali. Ročnú závierku si tiež neviem predstavit,lebo žiadne výstupy,výkazy a iné nemám.budem to musiet asi ručne no a to bude teda.. pravdu poviem,vrhla som sa na to,robila som s papiermi,aj PU,ale nie ako celok,bola som súčast a mala len niečo na starosti..vela veci sa musím ešte učit. Asi by bolo pre mna najlepšie sa s niekym v okolí nakontaktovat,že? popr.dokúpit plnú verziu a nahodit to :(

ty musíš mať už parádnu prax za sebou,kedže to už robíš 20rokov..závidím :ˇ)
veronikasad
08.11.13,11:50
Ak to finančne zvládnete - tak dokúpiť plnú verziu (pozor - aj ŠTART má obmedzenia obratu 16500€). Možno sa ti podarí nájsť aj ďalších živnostníkov na spracovanie JU (Je lepšie, keď najskôr vychytáš chyby na účte svojho manžela) .

Čo sa týka osobného, alebo aspoň tlf. kontaktu so skúsenou účtovníčkou, ktorá navyše robí v rovnakom SW - to je na nezaplatenie ... Ja som také šťastie nemala a keď som objavila Poradu, pripadala som si ako Alenka v ríši divov ...
kn-alka
08.11.13,11:54
čo tým myslíš, že vedieš účtovníctvo ručne? vedieš peňažní denník, knihu došlých a vyšlých faktúr? ak áno a máš všetko pekne spočítané, ročné daňové a výkazy nebudú problém. Dá sa to zvládnuť.
JankaO
08.11.13,12:01
Od budúceho roka, keď sa budú posielať aj kontrolné výkazy na DPH, si neviem predstaviť robiť akékoľvek účto ručne...Treba si vybrať...napr. aj tu..http://www.porada.sk/t227137-aky-uctovny-software-pre-rok-2014-a.html
gigim
08.11.13,12:07
ďakujem, vidíš a to som tiež nevedela,že aj verzia Štart má obmedzený obrat. Ved učím sa na manželovi a to som rada a ked ešte zvládnem ročnú závierku,tak to budem spokojná..no čo všetko tomu ale bude predchádzat :)
Porada teda tebe asi tiež dost pomohla,že? aj ja sa na ňu spolieham,že ľudia skúsenejší pomožu, ked možu a vedia :)
Dav
08.11.13,12:07
Ručne aj kontrolný výkaz by som si netrúfla robiť. Pokuty sú vysoké, chyby vysoko pravdepodobné, to je pochybná úspora. Sú rôzne softwéry,aj také, kde platíš len za počet položiek.
gigim
08.11.13,12:18
vediem presne to,čo si napísala. Zapísané to mám, len chybička sa ozaj može urobit a hned je všetko zle. Bola som zvyknutá robit v počítači a tolkoto vypisovania... díky za podporu. Hádam to zvládnem,ale aj tak sa musím s niekym poradit kde, čo do výkazov a priznania vypísať.ďakujem za reakciu :)
veronikasad
08.11.13,12:21
Porada pomohla - a ešte viac priatelia (účtovníci) z Porady z celého Slovenska. S mnohými sa poznám osobne - neboj sa vycestovať na najbližšie stretko Poraďákov vo svojom okolí ...
gigim
08.11.13,12:24
pánečku a ako zistím stretko Praďákov vo svojom okolí?v tomto som absolut-nováčik
veronikasad
08.11.13,12:25
Odkial si - zajtra je napr. stretko super ľudí v NR
gigim
08.11.13,12:26
z Puchova,takže to mám trošku od ruky
veronikasad
08.11.13,12:26
gigim
08.11.13,12:27
díky za reakciu,už som to kukla :)
gigim
08.11.13,12:28
hlavne chýb sa bojím a manžel pokút :)díky
veronikasad
08.11.13,12:29
Stretka bývajú aj v Žiline, musím posúriť organizátorov, už dlhšie nebolo ...
gigim
08.11.13,12:30
tak to je už lepšie miesto,to by som sa nechala nahovorit, ešte aby som sa o tom nejak dozvedela včas
veronikasad
08.11.13,12:40
Ak pôjdem do ZA na Mihálovo školenie, tak sa ti ozvem - dáme ministretko ... Možno sa pridajú aj ďalší
gigim
08.11.13,12:49
ďakujem, daj vedie a dohodneme sa :)
cacka
08.11.13,14:18
V tejto téme som našla peňažný denník v exceli. Možno pomôže.

http://www.porada.sk/t31828-penazny-dennik-v-exceli.html