JanaSys
08.11.13,14:46
Už som myslela, že mám jasno, ale niektoré odpovede ma zmiatli.
Situácia:
- auto v BSM, nie je v majetku SZCO, občas ho použijem na pracovnú cestu za klientom
- vystavujem cestovné príkazy (pôvodne som viedla aj knihu jázd, ale vraj je to zbytočnosť, keďže ide o súkromné auto)
- cestovné príkazy si preplácam cez pokladňu, dokonca je pre mňa prehľadnejšie dať si ich do záväzkov a preplatiť z pokladne, keď sú tam peniaze
- cenu za PHM na cestovnom príkaze určujem podľa bločkov, aj keď sa mi stalo, že som tankovala počas jazdy a do tankovania bola jedna cena a potom iná,
- spočiatku som si tiež sledovala, aby mi sedeli litre, ale že sa preukazuje len cena za liter PHM, kilometre sú dané cieľom cesty
- keďže sa stane, že je len jedna jazda za mesiac, nosila som po každom cesťáku na DU hlásenie o zániku daňovej povinnosti

Takže potrebujem potvrdiť:
- knihu jázd na súkromné auto nevediem, keďže používam cestovné príkazy. Ak ju mám viesť, tak na základe čoho?
- bločkami dokazujem len cenu za PHM, nie litre (môže sa stať, že len dotankujem pár litrov, aby som mala doklad o cene, keďže predtým sa súkromne brala celá nádrž)

Podľa najnovšieho vyjadrenia DU nie je nedostatok pracovných príležitostí či čo dôvodom na zánik daňovej povinnosti, takže bez ohľadu na odovzdané tlačivá o zániku DP mám DP celý rok (aj keď nejazdím alebo mám jazdu do BA len raz za mesiac, keďže väčšinou robím z domu).

Ďakujem vopred
marjankaj
08.11.13,13:57
Podľa §84/1 je vozidlo predmetom dane.
Podľa §84/1a alebo 85/1c si daňovníkom.
Podľa §89a následne aj §90/1 oznamuješ zánik daňovej povinnosti.

Teda koľko pracovných ciest, toľko odhlásení.
Tak to vymysleli.:eek:
Riadiť sa treba zákonom a nie nejakými vyjadreniami alebo usmerneniami.
JanaSys
08.11.13,14:00
Práveže to už podľa DU neplatí. Prišlo mi pred pár dňami poštou ako reakcia na tie moje podané oznámenia o zániku DP. Keď som sa na to pýtala, vraj si mám dať dopyt na DU. Ale bolo to niečo o tom, že daňová povinnosť nezaniká kvôli sobotám, nedeliam, kvôli sezónnosti, kvôli práceneschopnosti, kvôli nedostatku podnik. príležitosti.
Veď práve, ja som im to asi nosila zbytočne. Ale aspoň som vytiahla nos z domu.
marjankaj
08.11.13,14:02
A podľa akého paragrafu to neplatí? Zmenili zákon?

To ak niekto jeden krát použije auto na pracovnú cestu, tak musí platiť daň za celý rok? Ak to urobí zamestnanec tak za toho nie?
marjankaj
08.11.13,20:24
Skús sa opýtať na DRSR.
1. Koľko má zaplatiť SZČO ak použije na pracovnú cestu auto nezaradené v obchodnom majetku v decembri?

2. Koľko má zaplatiť SZČO ak použije na pracovnú cestu auto nezaradené v obchodnom majetku v januári?

3. Koľko má zaplatiť SZČO ak vôbec nepoužije na pracovnú cestu auto nezaradené v obchodnom majetku?

:eek:
JanaSys
17.11.13,11:52
marjankaj
17.11.13,19:31
Aj tu to napíšem. Na ten ich pokyn sa môžeš vykašlať. Riaď sa zákonom.