Andrej13
08.11.13,19:13
Zdravím,
takže mám taký problém k veci:
Máme pozemok v Zálesí na Malinovskej ulici o rozlohe 1400 m2. Avšak krížom cez pozemok nám ide rúra spoločnosti hydromeliorácie. Dostali sme vyjadrenie, čo všetko môžeme, a to preložiť, prípadne dodržať v prípade stavby ochranné pásmo, ktoré určia, alebo odkúpiť ako nepotrebný majetok. Avšak našiel som pár návrhov riešení v obci Zálesie, kde hydromeliorácie píšu ako vyjadrenie citujem: "Bolo dohodnuté, že v prípade preukázania odborným posúdením – v rozhodovacom procese a v prípade zmeny funkčného využitia územia na stavebné účely, je možné po vzájomnej dohode zrušiť
(uzavrieť) závlahové vetvy B4-0 a koncovú vetvu B2 priemer 150 mm v dl. cca 240 m. Tiež v prípade prepojenia vetvy B5 s vetvou B4-1 novým potrubím v dl. cca 120 m bude ďalšia možnosť čiastočného zrušenia vetvy B2 a časti vetvy B4-2 od odbočky B4". Z uvedeného chápem, že je tu stále možnosť, že by sme časť na našom pozemku odkúpili, alebo ju zrušili. A teraz k mojej otázke. Ako mám postupovať? Mám ísť osobne na Hydromeliorácie a spýtať sa tam, či existuje takáto možnosť? (mám pocit, že somnou sa tam nikto nebude baviť, a skôr ma odbijú). Alebo to riešiť a skúsiť tam ísť s právnikom? Ďakujem za odpovede a rady.