Iveta Mirko Andrášiovi
08.11.13,21:29
Som stale PN mala som zmluvu na dobu určitu do 13.10.2013 :mee: ,ale veduca my nedala žiadne tlačivo že sa my tato zmluva skončila.Počula som že ked som stale PN a veduca my nedala papier o ukončeni tak zmluva zdoby určitej sa meni na dobu neurčitú je to pravda? :rolleyes: ĎAKUJEM Ivett
veronikasad
08.11.13,20:32
Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom - bez ohladu na to, že so PN. Nemocenské aj po skončení prac.pomeru naďalej vypláca SP (ak PN-ka trvá). Na UP ťa zaevidujú až po skončení PN, preto treba kopiu PN-ky odovzdať v prísl. ZP - platitelom ZP za poberatelov nemocenského je štát.

Pracovný pomer na dobu neurčitú by sa zmenil iba v prípade, ak by si so súhlasom zamestnávatela nastúpila po skončení doby určitej výkon práce na pracovisku.
Iveta Mirko Andrášiovi
08.11.13,20:36
ja som sa pytala či sa zmluva z doby určitej meni na dobu neurčitu pretoze PN stale trva
veronikasad
08.11.13,20:36
Veď som doplnila odpoveď - v tvojom prípade nemení, pracovný pomer skončil.
kopretinka
08.11.13,20:36
prac.pomer ti skončil 13.10. Nemusí ti dať žiadne tlačivo. To,že si PN,nemá na skončenie žiadny vplyv.
veronikasad
08.11.13,20:43
Tak zápočtový list by jej dať mali, bez neho ju na UP nezaevidujú. Ale zrejme nemá počas PN-ky vychádzky, aby sa dostavila do firmy.
kopretinka
08.11.13,20:46
ona myslela,že dostane nejaký papier,kde bude napísané,že jej skončil pracovný pomer. A ke´dže nič nedostala,lebo mala zlé info,tak si vydedukovala,že je ďalej zamestnaná.Podľa mna jej nešlo o zápočtový list....aj keď samozrejme ten jej dať musia.
veronikasad
08.11.13,20:47
Jasné, pochopila som zadanie otázky - súhlasím s tvojou odpoveďou.
veronikasad
08.11.13,20:50
Dúfam že ten tam už je (cez zamestnávatela), veď PN-ka začala počas trvania prac.pomeru