somavi
08.11.13,22:50
Dobrý deň prajem, nejde presne o mňa, ale rada by som pomohla mne blízkym ľuďom, ktorí tento problém majú. Ide o dlh cca 200 000 EUR. Ide o dobre zarábajúcich, vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí sa dostali do veľmi komplikovanej situácie. Potrebujem nájsť človeka, ktorý je ochotný a schopný pomôcť. Neviem, kde sa dala takáto súkromná osoba nájsť, preto skúšam touto cestou.
alaya1
09.11.13,06:38
Ide o dobre zarábajúcich, vysokoškolsky vzdelaných ľudí.

Ako sa mozu takto zarabajuci dostat do dlhov. Neviem, ci sukromna osoba je ochotna splatit taky dlh, bez garancie, nakolko ziadne garancie nepises.
Ak dobre zarabaju, nech sa obratia na penazny ustav.
buchač
09.11.13,07:18
Ide o dlh cca 200 000 EUR. Ide o dobre zarábajúcich, vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí sa dostali do veľmi komplikovanej situácie. Potrebujem nájsť človeka, ktorý je ochotný a schopný pomôcť.

Najprv som sa zahľadel na cifru , či dobre vidím .
Preto sa pýtam : ...tá suma nemá byť o jednu nulu nižšia ?

Lebo nájsť jedinca , ktorý by bol schopný a aj ochotný pomôcť bude ťažké - presnejšie nemožné .

Aj banky by si solídne preštudovali žiadosť a dôkladne prehodnotili , či úver poskytnú .
A na tak vysokú čiastku je potrebné dať aj zábezpeku v tej hodnote asi o 10 - 30 % vyššiu , ako je samotný úver ...
Lenže banka nedá nikomu úver ( a ešte tak veľký ) , keď nad dotyčným visí Damoklov meč v podobe exekútora ...
220870
09.11.13,07:20
Treba celý dlh predať eseročke alebo bezdomovcovi.
lujza.j
09.11.13,07:34
Ide o dlh cca 200 000 EUR. Ide o dobre zarábajúcich, vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí sa dostali do veľmi komplikovanej situácie.

toto čo je:confused: za vyzdvihnutie daných dlžníkov, akože toto má potenciálneho záchrancu ohúriť...to nemyslíš vážne :eek:...to ako keby nad ludia ktorý išli po ulici a náhodou skočil im na hlavu náhodou 200tis eurový dlh.....a teraz pomooc....
prepáč , ale žiadať o pomoc mi príde nie odvážne, ale drzé!!!
je úplne jedno ako k tomu dlhu prišli...kde bola zodpovednosť?
zase niekto vyskakoval viac ako si mohol dovoliť...
buchač
09.11.13,07:38
Dievča , prekvapuješ ma ....

Odskočíš si od novej palubovky a hneď rúbeš do živého ?
...a čo Ti škáry nepasujú ....škáročka je voľná ???? :D :D :D

Šak si zrána horšia ako ja ...hehe...
lujza.j
09.11.13,07:45
ešte mydlím-mydielko, decko išlo s "obranárom"na tréning:D..tak tu nakúkam..
Dáša_
09.11.13,07:53
žeby sme sa im poskladali?

Dvestotisíc nie je nič, čo sa môže len tak vypariť. A ak príliš špekulovali......
marjankaj
09.11.13,07:56
No ak by každý zaregistrovaný poraďák prispel jedným eurom, tak by mu ešte aj zostalo na cestu okolo sveta.:cool:

Jedného človeka nenájde.
Buď nemá potrebnú sumu. A ak má, tak je malá pravdepodobnosť, že by bol ubytovaný v istom ústave.
draik
09.11.13,10:08
Skúsme trochu matematiky. Ak im zostáva do dôchodku 25 rokov, tak pri úvere 200.000 e a úrokovej sadzba len 7% (zadarmo to nikto robiť nebude) bude mesačná splátka viac ako 1400 eur. Omnoho väčší problém však bude v tom, že nemajú čím ručiť, keďže im exekútor obstavil majetok. Dalo by sa aj toto vyriešiť, len je otázne, či by splátky vôbec utiahli. Možno vhodnejšie by bolo zvážiť osobný bankrot.
somavi
09.11.13,13:50
Ja som ich vyzdvihovala v tom zmysle, ze maju dost velke prijmy, a moznosti, aby boli schopni dany dlh v urcitom casovom horizonte splatit. Odkedy je ziadat pomoc drze?? Preco odsudzujes? vies kolko je ludi, co sa dostanu do problemov? drzim palce aby si nebola jednym z nich a aby ti potom niekto nepovedal, ze ziadat pomoc je drze! nikdy nehovor nikdy. A bud taka laskava a prestan sa navazat.
somavi
09.11.13,13:57
Ide o dlh banke. V exekúcii je dom aj byt, oboje má ooooveľ vyššiu hodnotu ako dlh. Po vyplatení dlhu banke a po odblokovaní exekúcie by bol samozrejme dom/byt (neviem ako by s dohodli) ako garancia tomu, kto by dlh vyplatil.
Katy a R
09.11.13,14:02
- a vieš koľkým poraďákom by sa tiež zišla takáto pomoc? (že jedným eurom prispieť) ;)
alaya1
09.11.13,14:35
Ak maju dost penazi na splatenie dlhu, preco to neurobia, pripadne poziadaju o splatkovy kalendar, je to bezna prax. Myslim, ze tu nie je nieco koser.
lubko6394
09.11.13,15:21
Ale akosi mi naozaj nepríde čosi kóšer na tom, že ktosi dokáže zaťať sekeru 200.000 Eur je chytrý ako stádo opíc, má exkluzívny príjem. Naozaj neviem kto normálny ba sa do takej situácie dostal. Problém, ktorý sa dá riešiť je sekera 20.000 a na to by sa asi ktosi našiel, ale 10 násobok ?
Dáša_
10.11.13,07:11
no veď keď sú tak šíkovní, nič sa nedeje. Priznajú si, že im to momentálne nevyšlo. Predá sa aj dom aj byt, nájdu podnájom. A nakoľko sú šikovní, tak do dvoch, troch rokov majú ďalší dom. Aký význam by malo, keby toto niekto vyriešil za nich. Exekúcia nei je konie sveta. Zvlášť, ak ide o dobre zarábajúcich ľudí.
korela
10.11.13,07:32
Prvé riešenie by bolo ísť za Majským, k nemu si chodili iní páni požičiavať. Druhým riešením by bolo, keďže boli dobre situovaní, tak okolo seba i viac známych a priateľov, predpokladám. Ak sa ešte neroznieslo, čo sa im stalo, tak popopožičiavať si od nich menšie čiastky. A postupne splácať. Keby o nulu menej, bolo by to priechodnejšie.
Tretí spôsob, to v tejto republike nemá nikto súkromnú banku? To sa mi nechce veriť.

Dúfam, že tie prachy nevložili do kampane.
pavol54
10.11.13,07:59
200 000 € JE 6 000 000 bývalých Sk To sa poriadne banke zaručili že splatia a splátkový kalendár bol nastavený podľa ich reálnych príjmov ktoré musia byť poriadne vysoké a čo za to kúpili snáď nie rýchlovarnú kanvicu od šmejdov. to musí byť tá hodnota niekde naakumulovaná plus hodnota záložného objektu takže musia mať reálny majetok za 200000 + (260000)1,3 násobok záložný objekt = 460 000 € + mesačne 2x 2000( to je dobre zarábajúciI) 3000x12= 36000(ročné úspory alebo na splátky) no pekne hojdáš. 200000/36000=TO JE CCA 6 ROKOV SPLÁTOK.
pavol54
10.11.13,08:02
čo tak sa zamestnať ako pokladník v SDKU tam na to hneď neprídu že chýbajú
lujza.j
10.11.13,08:31
je mi jedno čo si a prečo chcela vyzdvihnúť...každopádne sa nevedeli vmestiť do kože....navážanie?..ja som napísala iba svoj názor...čo si si myslela, že ich pôjdem pomasírovať a pofúkať bobenko....?!
duves
10.11.13,10:23
Ak im chceš naozaj pomocť, tak im najdi solventneho kupca, čo ponukne cenu blízku trhovej. Výťažkom z predaja sa splatí dlh v banke a zo zvyšku si môžu zabezpečiť slušnú životnú uroven.
yoyo74
10.11.13,13:31
Posli detaily konkretneho charakteru na mail bytba52@gmail.com, vyska dlhu presna, exekucne rozhodntie, zalozeny majetok, lv, banku, a vsetko co je potrebne na normalne posudenie situacie. Dik