jočko
09.11.13,07:29
Už je tu toho o chlebe dosť - prezraďte vy skúsení - ktorý z receptov sa vám najviac osvedčil pre domácu pekáreň? Zaujímajú ma hlavne tie zdravšie (z celozrnnej múky). Díky za vyjadrenie.
hubatá
17.11.13,10:30
Najviac sa mi páči ak gazdinka čo má domácu pekáreň kúpi sáčok hotovej zmesi na upečenie chleba a má pocit že jedia "domáci" chlieb.

Je - lebo ten sáčok mala doma 1-2 dni......
Marikaby
17.02.15,09:07
Domáci chlieb pečiem niekoľko rokov a rodina s ním bola spokojná. Minulý rok som pozrela na you tube ako pečú chlieb v domácej pekárničke maďarské gazdinky a úplne som zmenila a skrátila postup výroby chleba. Kvalita chleba je neporovnateľná.... Predtým bol môj postup: vložiť všetky suroviny do pekárne, zapnúť a o cca 3 hodiny bol chlieb hotový. Terajší postup: vložím všetky suroviny do robota, ktorý vymiesi cesto za 8 minút. Cesto dám na 1 hodinu kysnúť (radiátor) . Trocha premiesim v rukách. Vložím chlieb do domácej pekárne (nádobku z pekárne predtým dám nahriať na radiátor....) a chlieb pečiem iba 1 hodinu. Ušetrím na el. energii a skrátim čas prípravy chleba.
Veľmi sa mi osvedčila múka "Ruskovská múčna zmes pšenično-ražná". Aj k tejto múke však pridávam asi 1/3 inej múky (špaldová) a semienka (ľan, sezam, mak - z každého 1 polievková lyžica). V predajni BILLA som našla "Semolínovú múku", ktorá štruktúrou pripomína detskú krupicu. Je to múka z tvrdej pšenice (v taliansku len z takejto vyrábajú cestoviny) a výrazne zmení kvalitu chleba !!! Ešte jedna maličkosť: zohnala som si čistý C-vitamín v prášku = kyselinu askorbovú a pridávam do chleba na špičku nožíka.
Tak to sú moje skúsenosti. Musím povedať, že chlebík je chrumkavý, má dobrú štruktúru a je chutný. Menšie množstvo nasýti viac ako chlieb z potravín a vieme, čo obsahuje....