worker falcon
09.11.13,07:38
k danému postupu - akú to má pevnosť, keď je SDK chytený iba "na buchty"? Bol som totiž na brigáde u kamaráta, škrabať farbu zo steny. Došiel sused z druhej strany steny, že aby som ani náhodou nebúchal po stene, lebo sa bojí, aby mu neopadol SDK, čo tam má nalepený. Tak by ma zaujímalo, do akej miery sa tomu dá veriť. Nemôže sa (nebolo by dobré) SDK poistiť aj hmoždinkami, napr. niečo na spôsob zateľovacích? Aby nemusel mať dedo strach...
marcuso
11.11.13,22:49
myslim si ze ten sadrokarton si mal sused poistit nejakymi skrutkami, spoliehat sa na dobreho suseda ze mi nebuchne po stene :))
lapejko
12.11.13,18:47
sadrokartón, ktorý je nalepený na penetrované MURIVO NIE OMIETKU, NEDAJBOŽE MAĽBU, nie je možné odlepiť iba rozlámať, sadrová lepiaca malta je po vytvrdnutí tvrdá ako kameň a celá skladba musí uniesť aj keramický obklad vrátane lepidla a ostatných blbostí...
worker falcon
12.11.13,19:43
ako píšeš, je tam viacero premenných. Určite ten sdk nie je priamo na murivo. a či sa majstrom chcelo oškrabovať farbu, je veľmi otázne. Nie je to také jednoduché v tej bytovke. A tretia otázna vec - sadrová lepiaca malta. Určite to fukli na lepidlo. Neviem, či a do akej miery je to podstatný rozdiel...

Mimochodom, krásna práca. Aspoň takto zdiaľky :)