123Katarína123
09.11.13,16:10
​V roku 2012 som nazbierala 35 kreditov. Momentálne si chcem robiť 1. atestačnú skúšku, prax mám 21 rokov. Prihlásila som sa na atestačné vzdelávanie(ktoré nahradí potrebný počet -30 kreditov nutných na jej vykonanie) a ktoré začne vo februári 2014 ( musela som poslať potvrdenie, že mám potrebných 30 kreditov). Mám dovtedy nárok - do februára 2014(aleboo kým neukončím atestačné vzdelávanie) za týchto 30 kreditov nárok na kreditový príplatok? Riaditeľ mi to zamietol s tým, že sa to nedá. Podľa akého zákona? Alebo mám nárok na vyplácanie príplatku? Ďakujem.
avalik
09.11.13,15:49
553/2003 Z. z.Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 14
(4) Zamestnávateľ kreditový príplatok pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi odoberie alebo zníži, ak

a) uplynie doba podľa odseku 2,

b) pedagogický zamestnanec a odborný zamestnanec uplatní požadovaný počet získaných kreditov30e) na vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.

30e) § 50 ods. 1 zákona č. 317/2009 Z. z.
(1) O vykonanie atestácie sa môže uchádzať pedagogický zamestnanec, odborný zamestnanec a zamestnanec podľa § 46 ods. 5, ktorý získal 30 kreditov a absolvoval prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín alebo ktorý získal 60 kreditov. Po úspešnom vykonaní atestácie strácajú takto uplatnené kredity platnosť na účely priznania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu.60)
123Katarína123
09.11.13,15:59
No ja mám tých potrebných 30 kreditov a chcem absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín. Lenže to vzdelávanie začne až vo februári (alebo marci)2014, tak či dovtedy nemám nárok na poberanie kreditového príplatku.
avalik
09.11.13,16:08
predpokladala som, ze pedagog vie citat s porozumenim :eek: ... moja chyba :( ... tak to radsej v odpovedi zvyraznim
123Katarína123
11.11.13,08:41
neviem, či sme sa správne pochopili......tomu rozumiem, samozrejme, že po vykonaní atestácie sa stráca nárok na príplatok. lenže mne riaditeľ povedal, že keďže mám 30 kreditov a chcem tých zvýšných 30 získať absolvovaním vzdelávania(aby som sa vôbec mohla na atestačnú skúšku prihlásiť), tak aj tak si nemôžem dať vyplácať príplatok, keďže tie kredity mám záujem POTOM použiť na atestačnú skúšku. Má na to právo? teda podľa akého zákona? mne to odôvodnili iba tým, že na školení sa tak hovorilo a všade som sa dočítala že nárok na príplatok zaniká až po úspešnom vykonaní atestácie.... lenže ja som ani to školenie neabsolvovala, keďže začne až vo februári..... tak či aspoň do vykonania atestácie nemám nárok na príplatok...je na to nejaký zákon?
pavlinka
11.11.13,10:31
To že si sa niekde prihlásila ešte nič neznamená zatiaľ poberáš kreditový prípatok, keď absolvuješ atetáciu potom ti stratia platnosť.
avalik
11.11.13,15:01
zvyraznila som dalsie - mas 30 kreditov a potrebujes absolvovat pripravne atestacne vzdelavanie (za ktore sa neprideluju kredity) ... ak mas priznany kreditovy priplatok, moze ti ho odobrat len v pripadoch uvedenych v zakone (hore citovane) ... takze pana riaditela odkaz na zakon