ts.jethro
09.11.13,16:59
zdravím odborníkov..vie niekto poradiť?Niekoľko dní po omaľovaní sa objavili fľaky...farba je od Het-Brillant CREATIVE vínová..predchadzajuci náter bol tiež od Het..fľaky sú na viacerých miestach a sú také šedavé...sú aj vo výške dva metre,takže zapackanie od rúk nepripadá do uvahy..ešte raz zdôrazním že par dní bolo všetko ok..môže to byť farbou?bola v zľave...
Peggynka
09.11.13,16:23
Toto robieva penetrák-dával sa ?
ts.jethro
10.11.13,05:18
nie,nepenetroval som
Peggynka
10.11.13,07:55
Možno si mal penetrovať:
http://zaujimaveclanky.sk/2010/03/04/ako-sa-vyhnut-chybam-pri-malovani-stien/
Takto ti ani odborníci neporadia,keď nevedia,čo bolo predtým na stene.Niečo sa mi marí,že tieto farby (tiež ich mám) sa nesmú nanášať na farby na báze hlinky,ale skús pogúgliť u výrobcu,možno aj na vedre to je napísané.
lujza.j
10.11.13,09:43
vždy treba steny "umyť"od prachu..aby neboli flaky a farba lepšie chytala....buď penetrákom, alebo mazľavým mydlo, alebo si jednoducho nastrúhaš lanzu mydlo do vody a umyješ steny....necháš vyschnúť a maľuješ....ja som farbu dostala od kolegu čiže čerstva nebola...ale ani pokazená...umyla steny a namaľovala...žiadne fľaky....
220870
10.11.13,19:22
Môže to byť samotnou farbou ale aj pigmentami ktorými sa prifarbuje.
vlado 33
10.11.13,20:22
Pokiaľ v minulosti bol náter robený farbou tou istou značkou farby a neboli fľaky, je to pigmentáciou ako píše poraďák 220870. Táto farba je na báze disperzie a podklad by sa prejavil už pri predchádzajúcom nátere. Nafotiť a reklamovať.