Nyyankees
09.11.13,17:44
Dobry den,

je mozne odstupit od zmluvy posla zakona 108/2000 aj vtedy, ak som suhlasil zo storno podmienkami vo vyske 100% sumy za sluzby?

Tzn. objednal som si sluzbu (ubytovanie v hoteli), suhlasil som s tymito storno podmienkami pri rezervacii izby.

Dakujem predom za odpovede
S pozdravom
JankaO
09.11.13,16:50
Áno, je možné odstúpiť od zmluvy, no zároveň musíš zaplatiť pokutu za odstúpenie od nej. S takou dohodou si súhlasil.
Nyyankees
09.11.13,16:55
Vobec tu nevidim moznost ako odpovedat do teny v tejto novej porade. No nevadi.

Dakujem za odpoved.

Otazku som formuloval zo strany zakaznika, ak som na strane predajcu, a zakaznik nas podiazal o storno podla tohto zakona, na co by som sa mal odvolat v zamietavej odpovedi?

Vdaka
ivka70
09.11.13,17:00
Otazku som formuloval zo strany zakaznika, ak som na strane predajcu, a zakaznik nas podiazal o storno podla tohto zakona, na co by som sa mal odvolat v zamietavej odpovedi?

Preco by si sa mal odvolat?
Objednanu sluzbu stornujes a zaroven si podla zmluvy nechavas zmluvnu pokutu ..predpokladam, ze ju mas nejako rezervovanu.
Ak nie, tak ju ziadas zaplatit, co ale bude na dlhe lakte ...
Nyyankees
09.11.13,17:02
Sluzba uz bola zaplatena. Myslel som, ako mu sformulovat zamietavu odpoved -na co konkretne sa v nej odvolat...
ivka70
09.11.13,17:06
Na zmluvu.
Lenze ty nedavas zamietave stanovisko, ty sluzbu stornujes. Ty sil nen na zaklade zmluvy uplatnis storno poplatok.
A kludne k tomu posli vyuctovaciu fakturu, s tym storno poplatkom.
misoft
09.11.13,17:06
Naznačím to takto: zo strany zákazníka - storno je jeho voľba (nevyužitie služby), ak je zmluvná pokuta, je povinný to zaplatiť.
Zo strany predajcu: je mu to predsa jedno, či má storno, alebo plnenie služby. Podľa zmluvy je zákazník povinný zaplatiť pokutu 100% . Okrem toho - veď predajca predsa na to ZAROBÍ - dostane storno poplatok 100% a môže túto službu ponúknuť inému.
Nyyankees
09.11.13,17:10
Aha, dakujem :) nemoze sa potom odvolat na ten rovnaky zakon a formulku "Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje"? Dakujem
kopretinka
09.11.13,17:20
ty ako poskytovateľ služby si účtuješ za storno pokutu vo výške 100% ceny tej služby?
Nyyankees
09.11.13,17:21
Ano, je to jedna z podmienok zvyhodnenej ceny oproti beznej cene.
kopretinka
09.11.13,19:15
fúha.....tak to sa mi nezdá veľmi kóšer.....ak by zákazník stornoval 24hodín pred využitím služby,to by som ešte akceptovala.....ale inak nie....je to vôbec v súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa?
Nyyankees
09.11.13,21:06
To ja neriesim. Nieje to moja firma a moje podmienky. Ale mimochodom, ked si kupis online letenku alebo listok na vlak, a rozhodnes sa zmluvu zrusit, myslis ze ti vratia peniaze??? Nie. Ale to ma momentalne nezaujima... Riesim to, co je v mojom komente v prispevku pod tymto...