dasoft
10.11.13,17:09
Ahojte poradaci,
osadil som si plastovy parapet na nizkoroztaznu pena, po hodine som si vsak vsimol ze mi ho riadne vytlacila, chcel som ho teda demontovat roxorom i krompacom, ale iba som vyrucal kus omietky, parapet sa mi trochu z boku uvolnil ze je este horsie a neviem ako ho demontovat (medzi nosom parapetu a stenou je cca 5mm, parapet je celou plochou 25cm x 160cm prilepeny na nizkoroztaznej pene a neviem ho odtial dostat... poradte prosim... nechcem poskodit okno. Jedna sa o novostavbu...
Ta nizkoroztazna pena denbraven fest drzi... (este som sa potesil ako mi krasne vytiekla z okrajov, dostala sa uplne vsade... :-( :-(
vlado 33
10.11.13,19:02
Nechaj penu vytvrdnúť. Zajtra zober pílku na drevo a medzi parapetu a múrom podrež, vyšprtaj. Keď striekaš penu urob vlnovku aby sa mala kde rozpínať, lebo parapetu zduje.
dasoft
10.11.13,19:16
Aj som si myslel ze nejako tak, ale problem je ze medzi parapet a mur sa nedostanem (najskor by som musel odpilit nos z parapetu, lebo je cca 5mm od steny a takto ohnuty platok pilky by som tam nevopchal... Asi odrezem ten nos z parapetu a budem musiet kupit novy parapet. Ale aj tak vdaka za radu.
220870
10.11.13,19:20
Dá sa to vytrhnúť len treba od kraja začať.Koľko sa dá podrezať dlhým nožom pílkou atd.
vlado 33
10.11.13,19:24
Keď tam máš 5mm asi ťa tam falc nepustí s tou pílkou. Z kraja nadvihni silou a zo spodku niekto nech orezáva ohybným nožom pokiaľ nie je zapustená. Jedine vytrhnúť okno nepoškodíš neboj sa.
dasoft
10.11.13,19:44
Vdaka za rady, vyskusam to po zatvrdnuti.. Skusal som cca po hodinke a neslo to ale po zatvrdnuti to snad bude trochu lepsie.... Ten Falc by ma tam fakt epustil, jedine z elektrickou kmitavou pilkou by som ten falc odpilil a potom pod nim posparal platkom...
vlado 33
10.11.13,19:50
Žiadnu pílku na to neber, musí to isť a parapeta musí ostať celá.
misoft
10.11.13,21:04
Netreba pílku, stačí list pílky - to sa zmestí medzi parapet a múr.