peterncr
11.11.13,07:40
Zdravim, neviem ci som dobre zaradil temu, ale k teme. Mam na internate autochladnicku cez kabel napojenu na 220V. Je to ta NEkompresorova chladnicka. Neide vkuse, vypina sa po 2 hodinach bezania na hodinu. Chladi dobre ale smrdi hlavne od nedavna som si to vsimol. Akoby po plaste alebo po elektronike. Vsetko jedlo mi po tom smrdi, mam ho v sackoch pre istotu ale aj tak, potom tie sacky velmi smrdia a trochu aj jedlo v sackoch. Co mam urobit ? je to nebezpecne jest take jedlo? Uz som tu chladnicku z vnutra poumyval a nepomohlo. Moze to byt tym ze sa v nej kondenzuje vlhkost a stale je tam na spodku voda? Alebo je prach v systeme? Lebo uz ma niekolko rokov. mam ju rozobrat alebo co?

Vyumyval som ju, skontroloval tu vodu, ale ta voda vobec nesmrdi. smrad vychadza z toho chladiaceho systemu. Priznam sa ze som ju kupil odruky, a teraz ked som chcel zlozis kryt tak ten kryt uz bol rozoberany lebo su na nom vytiet ryhy od skrutkovača. ale mne to dole neide dat, nic to nedrzi, akoby z vnutra bolo lepidlo, moze lepidlo tak smrdiet?
buchač
11.11.13,07:00
Voda na spodku ???...veď sa nečuduj ...

Vyprázdni , vyber všetko ...
Vodu odstráň a pravidelne tak aj následne rob .
Prach predsa povysávaj .
Zápach odstrániš octovým roztokom .

Príčina môže byť aj taká , že chladnička proste nestíha , máš ju možno preplnenú ...
peterncr
11.11.13,11:12
ale voda sa robi kazdy den, ona vkuse kvapka z toho chladiaceho otvoru. Natahuje vzduch z miestnosti s urcitou vlhkostou, chladi ho a vhana do chladnicky kde kondenzuje a vkuse kvapka. Ja ju vycistim od vody tak raz za tyzden ale to ta voda tam je uz po 1 dni. A prach som povysaval z tych otvorov co su. Ale nerozoberal som ju. Zo zaciatku som citil ten taky akoby smrad len z otvoru z kade vyfukuje teply vzduch von. (je to taky smradek ako ked si cuchnete k vzduchu z ventilatora z chladica zdroja na klasickom PC, akurat ovela silnejsi , zmiesany s nejakou umelinou) a tym mi smrdi cele furto. Skusim dnes celu poumyvat jarovou vodou a utriet do sucha. Uvidim co to urobi. Ak by mal niekto podobnu skusenost z tym smradom dajte vediet.
duves
12.11.13,13:26
Ja by som tam dal olomoucké syrečky, to prerazí.