oner
11.11.13,07:59
Dobrý deň prajem

Prosím Vás viete mi poradiť aká právna forma je najlepšia na podnikanie v celom svete? čiže sa mi jedná o všetky štáty aj mimo EU.

Ide mi hlavne o čo najjednoduchšie riešenie, čo sa týka zdaňovania a pod..
Plánujem projekt na celý svet so službami na internete, kde zákazník bude FO a aj PO - proste ktokolvek kto ma zaujem a platit sa bude cez PayPal.

Príklad:
zákazník príde, bude chciet vidiet obsah, zaplati 5$ cez PayPal a dostane čo si zaplatil.. to je vše...

Len netuším či sa na to hodí slovenská s.r.o., alebo by nebolo lepšie spraviť offshore s dcerskou spoločnostou "niekde" alebo ja netuším..

Ako by to podľa Vás bolo lepšie prosím?
Ešte som rozmýšlal iba nad sponzoringom, že ak človek prispeje na chod webu zvyditelní sa mu to čo chce... lenže nieje to už predaj?nemám chuť na úradné spory a pod..
... ako potom fungujú tie webove stránky zahraničné typu "Donate" a získate ako odmenu "niečo"???

Ďakujem Vám za poradu :) a Váš čas
A všetkým čo si to aspoň prečítali prajem úspešný týždeň..
martin_SR
25.01.17,12:59
Ak chceš podnikať elektronicky tak jednodznačne OFFSHORE a nie Slovenskú firmu. Slovensko je asi najhoršie ak chceš začať podnikať v anglickom svete teda predávať klientom..
Odporúčam USA LLC spoločnosť v Delaware.. k tomu Paypal...alebo LLP v United Kingdom.. z exotiky potom Maurícius IBC formu, alebo Maltskú firmu no tam je to trošku drahšie...