andrea nufi
11.11.13,09:51
​byvam v podnajme u jendej rodini ktora mi dala do prenajmu jednu izbu stym ze jednemu z clenov domacnosti dojde exekutor domou moze mi siahnut na moje veci ked mam podnajomnicku zmluvu a tam spisane veci ktore som si tam doniesla??
Tweety
11.11.13,08:53
Nie, tvoje veci nespadajú pod exekúciu. PS, čo ten pravopis?
draik
11.11.13,09:05
Bolo by vhodné, keby ste tam boli v čase, keď exekútor bude veci spisovať. Teoreticky by sa totiž mohlo stať, že exekútor vaše veci "zabaví" a vy sa budete musieť domáhať žalobou na súde o ich vylúčenie z exekúcie.
andrea nufi
11.11.13,09:43
ale ako on moze spisat moje veci do exekucie ktore som si ttam ja doniesla??
andrea nufi
11.11.13,09:43
vzy mi pravopis nic nehovoril diki za odpoved hend som kludnejsia
arizona
11.11.13,09:55
a ako on bude vediet,ktore su tvoje a ktore nie? Predpokladam, ze mas samostatni izbu,takze ak pride, treba mu vysvetlit situaciu radsej vopred.
kopretinka
11.11.13,10:16
zamknúť izbu...
bubkoch
11.11.13,10:21
to je jasne ze jeho veci nespadaju pod exekuciu, ale to ze su jeho bude musiet dokazat, exe berie vsetko co v byte najde bez ohladu na to co tvrdi nejaky podnajomnik, ten by mohol tvrdit ze vsetko v byte je jeho napr.
jslancik
11.11.13,10:28
To je nápad za milión, nie? :) ale ak by napr. dlžník bol rozumný, tak by snáď mohol s nájomníkom "upraviť" zmluvu, kde má (ako vraví nájomník) uvedený súpis vecí, a zaradiť do neho všetky hnuteľné veci, ktoré by mu mohol exekútor zobrať. Ale to asi taký človek, ktorý si vyslúži exekúciu, nerieši.
Ferdosondo
11.11.13,10:39
Ja som ešte nevidel zmluvu na prenájom bytu, kde by bolo uvedené, ktoré veci sú nájomníkove.
Myslíš, že exekútor je padnutý na hlavu a nevie o čo ide?
A ak Ti môžem poradiť nezamotávaj sa do toho, lebo môžeš byť obvinená z podvodu.
jslancik
11.11.13,10:50
hm, napr. ja mám v nájomnej zmluve k ZARIADENÉMU bytu uvedený súpis zariadenia. Podľa mňa je to veľmi rozumné, keď prenajímateľ uvedie do zmluvy, čo je jeho. To je ale druhá strana. Všetko ostatné by malo byť nájomníkovo.

Podľa mňa, ak má nájomník zmluvu na jednu izbu, tak na ňu by nemal nikto siahať. Aj keby tam dlžník presťahoval zlaté tehly. Jedine ak by to bolo uvedené v zmluve ako zariadenie, ktoré patrí prenajímateľovi. Alebo neexistuje žiadna ochrana nájomníkov v takejto záležitosti? Iná vec by asi bola, keby chceli konfiškovať celý byt, dom.
Ferdosondo
11.11.13,10:56
To je jasné, že nájomca si môže do zmluvy dať zariadenie v prenajímanom priestore. Ale nejak si neviem predstaviť, že ide niekto do nájmu a do zmluvy ide písať veci ktoré si prinesie. Vravím to by exe musel byť padnutý na hlavu. A takisto by povinný mohol spísať nájomné zmluvy na celý majetok a tým pádom by exekútor prišiel skrátka?
andrea nufi
11.11.13,11:08
ale ja som tu izbu dostala celkom prazdnu a doniesla som si tam svoje veci predsa
andrea nufi
11.11.13,11:09
ved oto tu ide ze tam som si doniesla vsetko len svoje preto si mam v zmluve napisane co je moje
andrea nufi
11.11.13,11:11
ale chapes tomu ze ta izba bola prazda a ja som si tam doniesla svoje veci tak ako mi moze moje vec zobrat
andrea nufi
11.11.13,11:28
ale ked ta izba bola uplne prazna tak co som mala robyt len svoje veci si tam doniest to je ties rozum ludi
arizona
11.11.13,17:35
Nemusis sa byt, ze by exekutor zobral tvoju postel, ci skrinu. On ide po hodnotnejsich veciach,ktore lahsie spenazi, napr.elektronika a pod. Ale urcite mas od drahsich veci nejake faktury,ci blocky, tak si ich pre istotu prefot a maj pri sebe...