emília30
11.11.13,09:57
Dobrý deň,
Poprosím o radu – pracujem v istej firme 18 rokov, a v blízkej budúcnosti zrejme dostanem od zamestnávateľa výpoveď z organizačných dôvodov. Moja mzda bola vo výške minimálnej mzdy, takže ak som to dobre vypočítala, tak podpora v nezamestnanosti by mi vyšla cca 160,- EUR. To nie je ani životné minimum. Som slobodná, mám 14-ročnú dcéru, a bývame spolu s mojim priateľom - druhom v jeho byte. Ja mám vo vlastníctve 1-izbový byt, ktorý prenajímam, a príjem z tohto prenájmu mám 20,- EUR mesačne. Na aké dávky mám nárok? Napríklad príspevok na bývanie? Môj druh je živnostník, posudzuje sa aj príjem druha ako príjem spoločne posudzovanej osoby? Podľa toho čo som si prečítala v zákone, tak spoločne posudzovaná osoba je len manžel/manželka, nie druh/družka.
Ďakujem za odpovede.
Mila123
11.11.13,09:37
dostaneš iba podporu v nezamestnanosti, na nič iné nemáš nárok
druh je szčo a dokonca ty prenajímaš ďalší byt , neverím, že mesačne dostaneš za prenájom iba 20 € !!!!!!!!!!!!!
veronikasad
11.11.13,10:17
Do príjmu sa započítava aj výživné na mal.dcéru
Dávka v hmotnej núdzi je podstatne nižšia ako životné minimum.
jslancik
11.11.13,10:33
možno oficiálne iba 20€. a ak si odpočítala náklady na byt, tak asi napísala výslednú sumu (náklady 200, nájomníci platia 220). ktovie...