Studentka33
11.11.13,13:06
Tweety
11.11.13,12:07
Dáša_
11.11.13,12:12
predpokladám, že ťa zaujíma konkurz na fyzickú osobu. Je to tak?
Dáša_
11.11.13,12:19
ja som pred časom písala príspevok ohľadom konkurzu na fyzickú osobu. Bola otázka na osobný bankrot

tak to teda sem skopírujem:

"
no, osobný bankrot je jeden obrovský problém. Budem konkrétna - veriteľ nemá povinnosť prihlásiť do konkurzu svoju pohľadávku.

Prebieha to asi takto - dlžník podá návrh na konkurz. Ak sú manželia, majú majetok aj dlhy spoločné, ideálne je podať návrh obom súčasne.

Ak majetok dlžníka postačuje aspoň na úhradu nákladov konkurzu a dlžník ja naozaj v úpadku, súd vyhlási konkurz a ustanoví správcu. Ten spíše majetok, a za súčinnosti veriteľov majetok speňaží, t.j. predá. To čo sa útŕži (výťažok) sa rozdelí medzi prihlásených veriteľov. Samozrejme je veľká pravdepodobnosť, že pohľadávky sa neuspokoja v plnej výške.
Ak dlžník pred koncom konkurz nepožiada o oddĺženie, okamžite po skončení konkurzu môžu veritelia vymáhať neuspokojenú časť svojho dlhu exekúciou. Majú v rukách exekučný titul=konečný zoznam pohľadávok uložený správcom na súde.

Ak požiada o oddĺženie a súd mu ho povolí, nastupuje 3 ročná skúšobná doba. Počas nej odovzdáva 70% svojich všetkých príjmov správcovi na uspokojenie veriteľov. Ak toto naozaj robí počas 3 rokov, na konci súd rozhodne o jeho oddĺžení - dlžoba bude existovať ale právne bude nevymáhateľná.

Problémom je, čo s pohľadávkami, ktoré v konkurze neboli prihlásené a neuplynula premlčacia doba. Aj súdy si to vysvetľujú rôzne. "

Sú prípady, keď toto je jediná možnosť. Žiaľ.
Studentka33
11.11.13,12:41
Praveže na pravnicky subjek...len som započula toto spojenie...chcela som o tom bližšiu info
Dáša_
11.11.13,12:48
takže sro? Tá zmluva je podpísaná so sro? predpokladám, že sa to dotýka predchádzajúcej otázky
JankaO
11.11.13,13:02
Ak táto otázka súvisí s témou:http://www.porada.sk/t227458-existuje-nejaka-moznost-napadnut-alebo-cokolvek-ine-podpisanu-zmluvu-pred-dokoncenim.html#post2435113..., tak...máte v tej zmluve o dielo napísané, že ručíte svojim osobným majetkom? S.r.o ručí za svoje záväzky do výšky svojho majetku a ak dom máte v súkromnom vlastníctve, tak jeho sa záväzky s.r.o.netýkajú...
Studentka33
11.11.13,13:36
Uz mám presné info.dakujem.nič pre mna...
Studentka33
12.11.13,09:01
Mam pocit,že stej odpovede ide radosť..že sa jedná o s.r.o....no naozaj Vás musím zklamať...je tam ručenie fyz.osobou...konateľom spoločnosti.a mojím manželom,a ako inak bez môjho vedomia...ale ak som sa nemýlila v pocitoch,že mate radosť..ak by šlo len o s.r.o...tak ste ma potešili..vďaka...
JankaO
12.11.13,09:07
No, áno, zdalo sa mi to ako východisko.. (aj keď dosť nepravdepodobné, keďže zmluvu si robil objednávateľ - výhodnú pre seba)