Lujza1
11.11.13,14:11
Pred 5timi dňami som si kúpila boty, no až keď som ich mala prvý deň na nohách, zistila som, že ma tlačia. Na predajni sa to veľmi nedalo,keďže všetko sedelo tak, ako malo. Počas nosenia som však prišla na to, že bota mi zodrala pätu. po dvoch dňoch to bolo v pohode a tak som to skúsila opäť. Avšak tie boty sa pre mňa stali nenositeľnými, pretože teraz mi odiera malíček na nohe a nosením si môžem akurát tak uhnať neopísateľnú bolesť. Môžem prísť do obchodu s takýmto odôvodnením a požiadať o výmenu?
Ďakujem
ivka70
11.11.13,13:13
Nie, nemozes. Tym skor, ze si uz v topankach 2 dni chodila.
Obchod neruci za to, ze si vyberies zle topanky pre tvoju nohu.
pizzanoel
11.11.13,13:31
Skoro v každom reklamačnom poriadku sa nachádza niečo takéto:

Pri výbere tovaru je nutné, aby zvolený druh a veľkosť výrobku presne zodpovedal potrebám kupujúceho. Kupujúci pred zakúpením výrobku predovšetkým vezme do úvahy účel použitia, prevedenia, materiálového zloženia a spôsob ošetrovania tovaru.
Potrebné je zvážiť všetky faktory nepriaznivo ovplyvňujúce plnú funkčnosť a životnosť výrobku, ako napr. nadmernú intenzitu používania výrobku, používanie výrobku na nevhodný účel a pod.

tzn. ze kupujúsi si vyrobok riadne obzrel a vyskusal a nato sa zaruka nevztahuje....je to len na dobrej voli predajcu. Skus tam ist povedat im ze mas takyto problem a uvidis ako sa k tomu postavia ak to je neajyk velky predajca ako napr.: reno, deichman tak si myslim ze tí by ti to zobrali aj bez udania dovodu do nejakeho tyzdna od kupy ale ak si to kupovala u sukromnika tak pochybujem ze by ti to zobral naspäť...keď nemusí....
Lujza1
11.11.13,13:35
Ďakujem. bolo to kupované v directsporte. Skúsim sa tam teda zastaviť a uvidím, ako pochodím. pri skúšaní na predajni boli ok, až pri chôdzi sa tento problém prejavil,keďže je iné prejsť sa chvíľu po predajni a potom po meste. a za tie dva dni som ich mala na nohách dokopy ani nie 5hodín.
lujza.j
11.11.13,13:49
Prepac,ale ty si si boty kupovala prvy krat,alebo si chodila doteraz v zabkach??...chces povedat ze ta prvy krat dotlacili boty?....inak boty sa kupuju poobede...podvecer ked su nohy vceobecne trochu zvacsene-opuchnute....
pizzanoel
11.11.13,13:51
sportdirect je velka firma, myslim si ze taky ti to vymenia bez problemov alebo vratia peniaze ...
Lujza1
11.11.13,13:53
nechcem to povedať, ja to hovorím. nikdy predtým ma boty netlačili, nikdy som nemala otlak,ani iné odreniny. a ja som sa tu pýtala na radu. určite vieš, že odpovedať na otázku proti otázkou je nezdvorilé!
ivka70
11.11.13,14:36
To myslis uplne vazne, ze po 5 hodinach nosenia topanok ich chces vratit? A predajca ich ma predat ako nove, ked ti ich zoberie spat? To su dost naivne predstavy, tak to nefunguje ....
lujza.j
11.11.13,17:13
zas nebuď taká precitlivelá:---:D
arizona
11.11.13,18:17
Nemusi ist o zle zakupenu velkost. Pri topankach sa stava ze maju aj ine zavady, napr. zle usitie, zle zastepovanie,hruba vrstva lepidla v podsivke a pod. Su to veci, ktore sa prejavia iba nosenim a brania beznemu pouzivaniu.

Ak si si ista, ze mas spravnu velkost, skontroluj si topanky zvnutra,ako su zosite,alebo zalepene v miestach, kde ta ominaju. Ak tam nahmatas nejake vyvysene, ci ine "hrbolky", tak su topanky zle usite,su to nepodarky a treba to reklamovat !

Predajca ti reklamaciu nemoze nepriat,ak by ju neuznal, ziadaj ukazat znalecky posudok,na zaklade ktoreho takto rozhodli. Do 1r. od kupy predajca bez neho nemoze zamietnut reklamaciu.

Ak ti reklamaciu uznaju,bud daju topanky opravit aleboti navrhnu inu moznost.Mozes odstupit od zmluvy, vtedy mnas narok na vymenu za iny par,alebo ziadat spat peniaze.
Chudíková Katarína
23.01.14,09:37
Nemám nič proti čechizmu, ale boty sú u nás topánky... Veľmi mi to trhá uši aj keď to počujem v médiách..A čo sa týka tvojej otázky-nie, neuznajú to ako reklamáciu.
lylyx
31.05.16,18:03
jediná normálna rada