gregorbudinsky
11.11.13,13:26
Dobrý deň
Pred cca 8 mesiacmi sme s priateľkou kúpili byt, ktorý predchádzajúci majiteľ získal v dražbe. Pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli že v majú v našom byte stále trvalý pobyt. preto som dnes zašiel na mestský úrad - evidenciu obyvateľov kde som túto vec chcel riešiť. Je potrebné vyplniť žiadosť kde má byť uvedené, ktorým osobám má byť zrušený trvalý pobyt. Problém je však v tom že osoby sú 3. a je potrebné uviesť ich údaje ako dátum narodenia a pod. túto informáciu mi samozrejme na úrade poskytnúť nechcú (asi ani nemôžu). Pani bola veľmi neoblomná a vraj mám nejakým spôsobom preukázať že sa jedná naozaj o tie osoby , ktoré má ona uvedené vo svojej evidencií. Viete mi poradiť ako postupovať?? ďakujem
arizona
11.11.13,17:04
Ak to boli predosli majitelia, tak na katasrerportal.sk si najdi listy vlastnictva a tam su aj datumy narodenia.
Inak, myslim, ze aj miestna matrika by v tomto pripade mala pomoct
gregorbudinsky
11.11.13,18:56
ja som kupoval byt od pána ktorý, ho vydražil, nakoľko predmetná rodina prišla o byt v exekúcií.
rovnako má v byte trvalé bydlisko s najväčšou pravdepodobnosťou aj ich syn, ten však nieje uvedený na žiadnom dokumente...
myslím že matrika mi nemôže dať informácie o dátumoch naroidenia týchto občanov
Moja SRO
11.11.13,19:26
skús počkať, kým bude na ohlasovni ochotnejšia pani.....alebo choď za správcom bytového domu, tam by si sa mohol dopátrať
Mária27
11.11.13,19:30
Spýtaj sa tej pani, ktorý zákon jej to ukladá. Ona môže konať len v zmysle zákona.

Ty pobyt neodhlasuješ, aby si vypĺnal odhlasovací lístok, ale len rušíš ako vlastník záznam o trvalom pobyte niekoho, koho ani nepoznáš, ale je v tvojom byte prihlásený a necheš ho tam.

Toto právo sme do zákona dostali po rozhodnutí európskeho súdu, keď vlastník nemohol odhlásiťz trvalého pobytu kohosi cudzieho.
misoft
11.11.13,20:10
Tetkám na úrade len pripomeň zákon 253/1998 Z.z. - a to §7, ods.1, písm. f - iné ich nemá čo zaujímať - vy ste majitelia (vlastníci), ktorí kúpou získali VLASTNÍCKE práva na uvedený byt (a bývalí ich zase STRATILI!) Ohlasovňa potom postupuje podľa ods.3. Okrem toho - údaje predsa má tá ohlasovňa, keď boli bývalí prihlásení - nech sa snažia, sú za to platení. Vy im predsa dáte meno a priezvisko a presnú adresu - tak nech zaboria nosy do lajstier a hľadajú.
Moja SRO
11.11.13,20:11
vlani som riešila rovnaký problém, skutočne tam musíš vyplniť dátum narodenia osoby, ktorú odhlasuješ z pobytu....je to choré, ale je to tak....ale ja som mala to šťastie, že tam sedela ochotná pani a neboli tam zbytočné uši....