brodozz
11.11.13,16:16
Minuly piatok sme apsolvovali z Skoda fabia 1,2 stk-cku v meste XL,emisna O.K. technicka ,nevhodna na prevacku,neucina zadna brzda,ziadne ine zavady na protokole neboli uvedene,brzda sa v sobotu opravila a dnes sme isli znova,tecnik (iny ako v piatok)este pred vjazdom na linku nas upozornil ze na pred.narazniku chybaju mriezky(take umelohm.blbosti) a povedal prejdete linkou(5€),skontrolujemr brzdy ale nalepku nedostanete az ked pridete zhova z mriezkami a prejdete linkou(5€) je toto normalne?neni to len tahanie bubakov od ludi co tam nemaju znameho a nedaju na palubnu 20€ vsimne,
buchač
11.11.13,16:25
Pri STK technici skontrolujú:
brzdovú sústavu
riadenie
nápravy, kolesá, pruženie, hriadele a kĺby
rám a karosériu
osvetlenie a svetelnú signalizáciu
povinnú a zvláštnu výbavu
zaťaženie životného prostredia,
identifikátory vozidla

Výsledkom kontroly je protokol o spôsobilosti, dočasnej spôsobilosti alebo nespôsobilosti vozidla na prevádzku. Pokiaľ ide o dočasnú spôsobilosť, vodič dostane čas na nápravu chýb a následne môže absolvovať opakovanú kontrolu. Tá stojí približne polovicu ceny riadnej STK.

Študuj ...
http://automoto.cas.sk/clanok/188194/stk-ako-sa-pripravit-na-kontrolu-a-co-vas-pri-nej-caka
Martin1310
11.11.13,20:37
Ja by som túto situáciu prirovnal k tomu ked si od teba dopravák vypýta lekárničku.
Má na to právo ale mohol by človeka nechať aj na pokoji.
misoft
11.11.13,20:47
Nejaké ozdobné mriežky nie sú dôvodom na nevykonanie STK - nepovažujú sa predsa za závažnú chybu, pre ktorú by sa vozidlo vyhodnotilo ako nespôsobilé - je to skôr chyba A kód 505.
Ak myslel toto, alebo toto:
131430
tak to sú chyby A.
ivka70
11.11.13,20:47
Kedze sa teraz vsetky auta fotia a ta mriezka je viditelna aj na foto, isiel by technik sam proti see, keby tak auto pustil, ani 20 EUR ti nepomoze. pomoze mat auto v poriadku pred STK. Ak chces do niecoho investovat, daj si auto prezriet do servisu pred STK, kopec servisov ma v ponuke speci prehliadku, nie drahu, pred STK.
nika.sum
11.11.13,20:59
Ja si myslim, ze zadavatel mal na mysli, ze uz pri prvej kontrole mali byt mriezky v protokole, mozno si este nieco najdu pri dalsej a vodic plat. Vsetky zavady maju predsa vypisat v protokole ...
Martin1310
11.11.13,21:43
Stalo sa aj mne že som musel ísť na opravnú technickú a technik mi povedal svoje číslo a že si ho mám, ked prídem vyžiadať a že budeme kontrolovať len to čo nebolo dobré. Lebo je fakt že takuto prkotinu si niekto môže všimnúť a niekto nie.
vlado 33
11.11.13,22:09
Ja som sa poučil a na STK chodím zásadne poobede, vtedy už majú zarobené chechtáky a prehliadka ide ako po masle.
nika.sum
12.11.13,09:23
moznoze je to prkotina, ale to ze si ju prvy nevsimol, ma stat zakaznika dalsie peniaze? takych prkotin tam moze byt mnoho...
Martin1310
12.11.13,20:40
Auto sa skladá z niekolkých stoviek súčiastok a je v podstate nemožné aby sa všetko skontrolovalo a práve preto píšem že mne kontroloval len nevyhovujúce veci z prvej kontroly, na nič iné sa nepozeral keby to takto robili normálne tak sa mu toto nemôže stať.
malendom
13.11.13,07:01
Navrhujem aby si isiel proste inam. Mal som iny problem, vaznejsi....nefungovala mi smerovka v zasuvke k pripojnemu voziku - dal som to pozriet v servise, vysledok vporiadku. S nimi som to nevyhadal tak som zavolal inde, povedali pridte , pozrieme sa na to....Prisiel som, doniesol skusobne zariadenie ktore vsak nepasovalo a ine nemali. Tak povedal ze mi to daju ked som to mal skontrolovane aj v servise. Dal som mu z vdacnosti na pivo a povedal nabuduce pridte ku nam :)) tam kam som chodil viac nepojdem. Vsade zalezi od ludi.
pavol54
13.11.13,15:18
sú závady A ľahké- s týmito na opakovanú kontrolu nechodíš vozidlo je na premávku na pozemných komunikáciách spôsobilé(dostaneš osv aj nál)
B vážne- vozidlo je...... dočasne spôsobilé (nedostaneš osv a nál.)
C nebezpečné - vozidlo je..... nespôsobilé
personál musí byť dostatočne fundovaný aby na prvý raz odhalil na vozidle závady B,C a nemá pri opakovanej kontrole zháňať ďalšie závady (ak medzi tým ovšem nevznikli napr medzi kontrolami odtrhneš výfuk alebo koleso) v tom prípade je závada v mechanikovi typu C
pavol54
13.11.13,15:20
kvôli neplatnej lekárničke určite nedostaneš osvedčenie je dočasne nespôsobilé
nika.sum
14.11.13,08:53
ale tak by nezarobili .....
pizzanoel
14.11.13,09:07
jasne ze EK a STK je len výmysel tejto debilnej vlády aby mali ako povytahovat ,, bubaky" od ludi...
ja dam vzdy 10 eur do vacku technikovi a potom vzdy prejde.... :)

ked som isla prvy krat na STK este so svojim prvým storocnym autom na prehliaku tiez nepreslo a technik hladal bars ake chyby ako napr. teplota brzd.kapaliny, tesnenie na motori prepustalo trochu oleja no nech mi ukazu 12 rocne auto ktoremu netece mot. olej a je ako nove...to zalezi na koho natrafis... zmen prevadzku STK chod inam a uvidi ze to pojde...
Braňo
14.11.13,09:45
unikanie motorového oleja nie je prkotina, ale závažná chyba.
lujza.j
14.11.13,10:11
Pridi sa pozriet...nie je ako nove to ktore som dala decku,ale olej mu teda netece!2001 to je....
Martin1310
14.11.13,17:02
Motor a prevodovka - tesnosť je závada A-teda lahká závada. Ono samozrejme nieje tečenie ako tečenie za netesnosť sa považuje akýkolvek mastný fliačik aj ked z neho nikdy kvapka nekvapne a ja som veru tiež takéto auto okrem novích ešte nevidel,nejaký ten zaprášení mastný flak je tam vždy.