D10
11.11.13,18:08
Nemám na LV vecné bremeno na umožnenie prechodu k domu susedovi,ale samozrejme,že mu umožnujeme prechádzať,len si chceme postaviť plot a chceme nechať malú bránku v užívaní susedovi.Ten ale chce vojsť na pozemok aj s nákladným autom.Tým pádom by sme plot stavať nemohli.
buchač
11.11.13,17:11
Vecné bremeno nemusí byť ...

Ale ak nemá iný prístup , tak je majiteľ pozemku povinný strpieť prechod na jeho majetok .

Respektíve viď

(3) Ak nie je vlastník stavby zároveň vlastníkom priľahlého pozemku a prístup vlastníka k stavbe nemožno zabezpečiť inak, súd môže na návrh vlastníka stavby zriadiť vecné bremeno v prospech vlastníka stavby spočívajúce v práve cesty cez priľahlý pozemok.
http://www.porada.sk/t182051-moze-sused-ziskat-prechod-cez-moj-pozemok.html
ivka70
11.11.13,17:12
A to my ako mame vediet, co ty musis, ak jedina informacia je v otazke v nadpise: Susedovi musím umožnit vstup cez malú bránku alebo aj cez veľkú autom?
Dnes 19:08
arizona
11.11.13,17:22
Ak nemas na LV uvedenu ziadnu tarchu /pravo prechodu pre suseda/, tak sused moze byt vobec rad, ze ho vobec vpustis na dvor, hoci aj cez uzku branku.

Sused naozaj nema inu moznost dostat sa na svoj pozemok?
D10
11.11.13,17:34
Nemá inú možnosť prístupu,hoci auto nemá chce naň vchod a my sa chceme oplotiť,lebo je opilec a miznú nám veci z dvora...
arizona
11.11.13,17:46
Si ty jediny majitel pozemku, ci iba spolumajitel s tym susedom?
D10
11.11.13,18:04
som jediny majitel pozemku,sused ma svoju parcelu bez pristupovej cesty
arizona
11.11.13,19:03
ak si jediny majitel, tak od nikoho suhlas nepotrebujes. Ak by sa aj neskor sused sudne domahal prava prechodu, nik ti nemoze nariadit,aby si plot zbural,len kvoli susedovmu zelaniu.
Pracujúca
01.08.14,08:13
Aj ja sa hneď spýtam Vás,či poznáte nejaký taký prípad,že si oplotíme pozemok a tým pádom sused bude mať úzku svoju cestu na to aby sa dostal do svojej dvojgaráže autom.Teda sa nedostane.Nemôžu mňa za to stíhať,ak mu znemožním vjazd?Ale ide o náš pozemok.
Mária27
01.08.14,17:47
stíhať nie, ale súd môže rozhodnúť o práve cesty - vid buchačov príspevok