Lucia Lafkova
12.11.13,07:59
dobrý deň, chcela by som či má niekto alebo mal špinenie pred menzesom a čo nato pomáha, byliny alebo lieky, radšej by som vyskúšala byliny liekoch už bolo dosť.
mizu24
12.11.13,07:07
skúste alchemilkový čaj, môže to byť polyp
Lucia Lafkova
12.11.13,07:29
ale ja to mám tak každy mesiac, už 5 rokov, a pijem aj alchemilku
Peggynka
12.11.13,07:33
A čo tak gynekológ?V mojom prípade to bolo mimomaternicové tehotenstvo (odumretý plod) a len rýchly zásah lekárov mi zachránil život (sepsa).Nepodceňuj to.
Lucia Lafkova
12.11.13,07:36
no to môj pripad nebude, ja som brala aj antikoncepciu na špinenie a nepomohlo to tak neviem
mizu24
12.11.13,07:48
ale ja to mám tak každy mesiac, už 5 rokov, a pijem aj alchemilku

tiež som to riešila, najprv som si zvykla, keď to už bolo dosť otravné, tak som išla k doktorke, kde do mňa rok pchali lieky na úpravu cyklu, ktorý sa mi tak rozhádzal, že sa vytvoril polyp, ktorý musel ísť preč :(
Lucia Lafkova
12.11.13,07:55
takže to mám nechať asi tak
lujza.j
12.11.13,07:57
no to môj pripad nebude, ja som brala aj antikoncepciu na špinenie a nepomohlo to tak neviem
No a ako to uzavrel lekar....?
Lucia Lafkova
12.11.13,07:59
že to nemám riešiť pokiaľ mi to nevadí ale je to niečo hrozné, ešte ma pri tom na začiatku boli v podbrušku,
lujza.j
12.11.13,08:05
že to nemám riešiť pokiaľ mi to nevadí ale je to niečo hrozné, ešte ma pri tom na začiatku boli v podbrušku,
Zmenila by som lekara!toto moze povedat len magor...ak nevadi ....ved to nie je v poriadku!kazdopadne ta nevie vyliecit.....
mizu24
12.11.13,08:06
no to môj pripad nebude, ja som brala aj antikoncepciu na špinenie a nepomohlo to tak neviem
No a ako to uzavrel lekar....?

podobne, nejakú trojdňovú a tiež nezabrala :(
Lucia Lafkova
12.11.13,08:08
už mám tretieho lekára a žiadna zmena
lujza.j
12.11.13,08:12
Pre boha :eek: stari mladi?
Darina1234
12.11.13,08:12
lucia, tak chod za dalšim ,
Lucia Lafkova
12.11.13,08:14
všetci boli v strednych rokoch
lujza.j
12.11.13,08:41
všetci boli v strednych rokoch
Najdi nejakeho starigaňa...
Lucia Lafkova
12.11.13,08:44
ta pokúsim sa ale keď mám pravdu povedať sa mi to protiví, dakujem za riešenia
lujza.j
12.11.13,08:49
ta pokúsim sa ale keď mám pravdu povedať sa mi to protiví, dakujem za riešenia
Ja ti verim,ale riesenie- diagnostikovanie nejake musi byt....normalne to nie je....
Bubu10
11.02.14,08:14
Ja mam to iste,7dni pred menzesom spinenie..zevraj malo progesteronu,lekar mi nasadil duphaston,no nezabera..skusam prirodu :-) gynex,pyridoxin...tak uvidim..ale chystam sa k doktorovi, nech to riesi az aj on..
rennka
11.02.14,08:24
Moja znama ma tento problem pocas ovulacie. Vraj to je nedostatok hormonu ako pise Bubu. Mozno skusit nejake fytohormony...
dusansl
12.02.14,10:42
Menštruácia a problémy, ktoré ju občas doprevádzajú.......

Problematika , ktorej sa v nasledujúcich riadkoch dotknem, je nepochybne dopodrobna známa každému dievčaťu od začiatku puberty a rovnako dobre aj každej dospelej žene. Považujem ju v kocke popísať , hádam len kôli poriadku.
Menštruáciou alebo menštruačným cyklom označuje opakujúce sa fyziologické zmeny prebiehajúce v tele ženy, kontrolované reprodukčným hormonálnym systémom a nevyhnutné pre vznik života. Menštruačné cykly u žien sa pravidelne opakujú medzi pubertou a menopauzou. Počas menštruačného cyklu sa v tele ženy vyvinie 1 niekedy aj dve vajíčka ktoré uvoľní v dobe ovulácie. V bobe vývinu vajíčka v maternici rastie aj je výstelka nazývaná aj endometrium. Ak nepríde k oplodneniu vajíčka a vzniku tehotenstva, maternica sa zbaví výstelky a začne sa nový menštruačný cyklus. Menštruácia sa prejavuje ako menzes pričom základná časť výstelky spolu s krvou opúšťajú telo cez vagínu. Menštruačná krv je rozdielna svojim zložením ako krv v žilách. Menštruácia tvorí normálnu časť prirodzeného procesu vyskytujúceho sa u zdravých žien medzi pubertou a skončením reprodukčného obdobia. Začiatok menštruácie je v priamej súvislosti do vývoja a môže začať po 8 až do 16 roku života dievčaťa. Končí okolo veku 45 do 55 roku života ženy. Odchýlky od týchto údajov sú normálne a je ich dobré sledovať. Ale pozor, aj poruchy výživy rovnako ako tehotenstvo môžu byť dôvodom jej vynechania. Dĺžka cyklu sa môže meniť ale priemerne býva 28 dní.
Menštruácia trvá 3 – 5 dní, ale môže byť aj od 2 – 7 dní čo ešte je normálne. Počas nej žena stratí okolo 50 ml krvi. Pre túto stratu majú ženy vyššiu nutnosť tvoriť viac krvi ako muži, čo je naviazané na vyššiu potrebu prvkov pre ,funkcie v tele. Ich základom je vápnik, železo, zinok a celý rad prvkov nevyhnutných pre živor človeka. Prijímajú ich v potrave. Ich príjem musí byť vyvážený , lebo bez deficitu jedného nie je schopné telo prijať iný rovnako dôležitý prvok. Nedostatok železa v ženskom tele, automaticky signalizuje aj nedostatok vápnika a zinku. Nedostatok týchto prvkov je viazaný aj na nedostatok selénu, taurínu a čo ja viem ktorých tu nemenovaných prvkov životne mimoriadne dôležitých. Tento problém sa navonok prejavuje rôznymi spôsobmi . Mnoho žien v tomto období nedostatku prvkov máva úzkostlivé stavy ktoré prechádzajú cez nervozitu až do prejavov nekontrolovateľnej zúrivosti. Iné prežívajú prežije v tejto dobe maternicové kŕče, ktoré doprevádzajú samotný začiatok a neraz celú menštruáciu tiež nazývanú dysmenorea (bolestivá menštruácia). Farmácia to rieši po svojom, vybudovala veľký priemysel poskytujúci zdravotné produkty na pomoc ženám zvládnuť menzes. Celkom zbytočne! Pričom nepopieram, aj táto oblasť je veľmi výnosný biznis.
No daný problém je riešiteľný oveľa efektívnejším a pre zdravie ženy aj výhodnejším spôsobom. Je v možnostiach kohokoľvek, namiesto predraženej a neraz celkom zbytočnej módnej či inej zbytočnosti pre seba zabezpečiť chýbajúcu výživu obsahujúcu dostatok potrebného vápnika biologického pôvodu , ktorého zložkami sú
Práškové biokalcium ktorého základné zloženie je z prášku čerstvých kostných hlavíc hovädzieho dobytka. Obsahuje vitamín: B1,B2,B5,B6,B12,A,E,C,D,kyselinu listovú, vitamín K ,17 druhov minerálov medzi nimi aj horčík, železo, jód, meď, mangán, kremík, fosfor, draslík, zinok, selén, atď. Ďalej obsahuje: lecitín, maltodextrín, mono a digliceridy, aspartám, kakao, odtučnené sušené mlieko. Tento makroelement má obrovské spektrum účinkov.
Je štrukturálnym prvkom bunkových membrán, zúčastňuje sa na procese spájania väzby buniek a pritom podporuje vstup výživných látok do bunky. Zúčastňuje sa na procese spájania a väzby buniek. Vplýva na hustotu medzibunkovej tekutiny , Je nevyhnutné pre normálnu zrážanlivosť krvi. Je nevyhnutné pre skracovanie buniek , teda aj pri skracovaní a relaxácii svalov teda aj srdcového svalu. Vplýva na reguláciu činnosti fermentov. Vplýva na sekréciu inzulínu. Má antihistamínové vlastnosti pri alergických reakciách. Zohráva vážnu a nezastupiteľnú úlohu pre prenose nervových impulzov. Jeho nedostatok vedie k zvýšenej dráždivosti. Podporuje oplodnenie tým, že spermia má v svojej prednej časti kalciový náboj v podobe šípky, ktorým spermia prebíja obal vaječnej bunky. Pri trvalom nedostatku kalcia spermia nedokáže preraziť bunečný obal, v dôsledku čoho k oplodneniu nemôže prísť. Takto jednoducho sa dá vysvetliť jedna s príčin mužskej neplodnosti. Podporuje omladzovanie organizmu, lebo dokáže prinavrátiť pružnosť kože, vlasom lesk, nechtom pevnosť a krásu. Je stavebným materiálom celého systému spojovacích tkanív v organizme, do ktorého patria: svaly, blany, šľachy, koža a kosti.
Zvyšuje imunitu! Posúva PH organizmu na alkalickú stranu. V skrátenej forme Vám podám informáciu o pôsobení jednotlivých elementov obsiahnutých v biokalcium.
Biokalcium je vyrobené tak, že má neobyčajne vysoký obsah čistého živočíšneho kalcia. Okrem neho obsahuje vitamíny skupiny B a ostané nižšie popísané látky .
B1 a zúčastňuje na uhľohydrátovej výmene, vplýva na funkciu nervového systému, podporuje zlepšenie myslenia, koncentráciu pozornosti, priaznivo vplýva na činnosť tráviacej sústavy, zvyšuje tonus svalov, žalúdka, čriev, reguluje činnosť srdcovo – cievneho systému a endokrinných žliaz.
B2 preniká do zloženia fermentov, zúčastňuje sa na uhľohydrátovej, bielkovinovej a tukovej výmene. Je nevyhnutný na udržaní normálnej funkcii zraku.
B5 Zúčastňuje a na procese okysličovania a syntézy mnohých pre život nevyhnutných látok.
B6 Preniká do zloženia fermentov, zúčastňuje sa na tukovej výmene, zlepšuje vylučovanie cholesterolu pečeňovými bunkami, zvyšuje diurézu.
B12 priaznivo vplýva na výmenu bielkovín , tukov a uhľohydrátov.. Viditeľne zlepšuje pamäť, pozitívne vplýva na život bunky a to tak, že účinne brzdí jej starnutie. Má kladný vplyv na funkčnosť krvotvorného aparátu, pečene, a celého nervového systému.
Vitamín A podporuje rast a rozvoj mladého organizmu. Zlepšuje systém estrogénov (ženský hormón) zvyšuje imunitu! Vplýva na funkciu zrakových orgánov , sluchu, čuchu, chute, slzných a tukových a potných žliaz, kože, slizníc.
Vitamín E je aktívnym antioxidantom . Reguluje výmenu bielkovín , tukov, uhľydrátov, stimuluje tvorbu progeterónu (ženský pohlavný hormón), podporuje rozpúšťanie trombov, a zároveň spevňuje stienku ciev. Prejavuje rozširovanie ciev, zvyšuje silu svalových sťahov, chráni hypofýzu a nadobličky , znižujúc aj tvorbu zjazveného tkaniva. Odvracia šedivenie vlasov a vývin kataraktu. Znižuje vznik kŕčov v končatinách.
Vitamín C reguluje uhľovodíkovú výmenu. Reguluje zrážanlivosť krvi, spevňuje cievne stienky, aktívne podporuje regeneráciu tkanív. Simuluje syntézu kolagénu a tvorbu DNK, výrazne zvyšuje imunitu, zlepšuje vstrebávanie kalcia, stabilizuje psychiku, koncentrovanosť, tonizuje celý organizmus, zlepšuje zrak a stav vlasov. Normalizuje váhu, spevňuje ďasná.
Vitamín D reguluje výmenu kalcia, podporuje jeho vstrebávanie v celom organizme a to tak , že prenáša kalciu cez črevný obal. Spevňuje nervy, srdce, činnosť svalov, zvyšuje imunitu, zúčastňuje sa na tvorbe hormónov a očisťuje organizmus od olova.
Kyselina listová. Sa zúčastňuje syntézy aminokyselín , procesov krvotvorby. Zvyšuje imunitu, lebo sa zúčastňuje tvorby leukocytov. Je schopná predchádzať vrodeným defektom vývinu . Reguluje formovanie nervového systému embryí a plodov. Zvyšuje libido, obnovuje pravidelnosť menštruačného cyklu a hormonálnu rovnováhu. Jej nedostatok vyplýva na vývin : artritídy, chronickej únavy, symptómov klimaktéria, celého radu kožných ochorení, stareckej slabomyseľnosti, frigidity, impotencie. Zabraňuje demencii depresiám, schizofrénii, a epilepsii.
Náhly pokles hladiny tejto kyseliny sy vyskytuje pri užívaní hormonálnej antikoncepcie .
Vitamín K (vikasol) podporuje normálnu zrážanlivosť krvi. Účinok aplikácie tohto vitamínu sa prejavuje o 12 – 18 hodín po aplikácii do organizmu v izolovanej forme. Dokáže normalizovať aj činnosť mozgu, odvracia výrony krvi do mozgu.
MIKROPRVKY
Horčík zabezpečuje dokonalé vstrebávanie kalcia , teda čím je v tele viac horčíku, tým je aj viac kalcia. Zároveň má spazmologické, upokojujúce, proti kŕčové účinky. Znižuje kyslosť žalúdočných štiav , podporuje vylučovanie toxických látok z organizmu.
Železo je základnou zložkou hemoglobínu, prenáša kyslík z pľúc do buniek, zúčastňuje sa na premene beta karoténu na vitamín A. Zvyšuje aktivitu fermentov a imunitného systému.
Jód je nenahraditeľný pre činnosť mozgu. Zároveň je potrebný pre podporu hormonálnej rovnováhy, produkciu tyreoidného hormónu štítnej žľazy, aktivitu imunitného systému , znižuje riziko vzniku rakoviny mliečnej žľazy, zúčastňuje sa na energetickej výmene ,látok.
Meď stimuluje erytropoezu, má proti mikrobiálny a protizápalový účinok. Stimuluje syntézu ženských pohlavných hormónov (estrogénov) , zúčastňuje sa na tvorbe kostí a formovaní eslastínu. Je nevyhnutná na udržanie zdravého stavu nervového systému a kĺbov.
Mangán je nevyhnutný pre rast , regeneráciu , hojenie rán , pre maximálnu činnosť mozgu. Podmieňuje správny metabolizmus cukrov, inzulínu a cholesterolu. JE antioxidantom, spevňuje stienky artérií, je nevyhnutný rast a obnovu kostných chrupaviek. Zvyšuje rozpad nádorových buniek.
Ak je ho v tele nedostatok , zvyšuje sa riziko vzniku deformácií pri vytváraní plodu a tiež artritídy, diabetu, aterosklerózy , epilepsie, kataraktu a roztrúsenej sklerózy. Jeho nedostatok spôsobuje hluchotu, popudlivosť, zhoršenie pamäti .nadmerné potenie, tremor, (trasenie rúk) svalové kontraktúry, a trvalé skrátenie svalu, nepríjemné pocity v mliečnych žľazách žien.
Kremík ma silne omladzujúcu účinok. Preukazuje anti mikrobiálny a protizápalové účinky.
Fosfor podporuje vstrebávanie kalcia, patrí do zloženia ATF, v ktorej sa akumuluje energia.
Biozinok Je to laktát zinku v mliečno kyslej podobe, aby bol čo najdokonalejšie stráviteľný.
Spektrum pôsobenia zinku je nasledovné:
Zúčastňuje s na aktivácii vyše 200 fermentov a reguluje ich štruktúru. Vplýva na chuťové pocity, zabraňuje strate zraku a čuchu. Zúčastňuje s delenia buniek a syntézy bielkovín DNA A RNA, riadi rast a regeneráciu buniek. Má priamy vplyv na tvorbu kĺbového tkaniva a kĺbových obalov. Má ďalších 22 účinkov. Jeho súčasťou je aj práčok z vaječného bielka, ktorý je zdrojom mnohých vitamínov v prírodnej forme, ktoré dokáže ľudský organizmus prijať temer bez zbytku.
Selén je antioxidantom , chráni imunitný systém, zabraňuje vzniku nádorov, podporuje funkcie pečene, je nevyhnutný k činnosti podžalúdkovej žľazy a udržania elasticity tkanív. Podporuje vylúčenie radionukleidov, bráni hypertrofii predstojnej žľazy.
Selén je antioxidantom, chráni imunitný systém , zabraňuje vzniku nádorov, podporuje funkcie pečene ,je nevyhnutný k činnosti podžalúdkovej žľazy a udržania elasticity tkanív, podporuje vylučovanie radionukleidov, bráni hypertrofii predstojnej žľazy.
Kálium Je jedným z hlavných vnútrobunkových prvkov. Reguluje proces prenikania výživných látok cez bunkové membrány, podporuje stabilizáciu krvného tlaku. Zásobuje svalový systém energiou. Je potrebný na vylučovanie inzulínu podžalúdkovou žľazou. Jeho deficit spôsobuje poruchu procesov vzruchu a útlmu veľkého mozgu, astenické stavy a nespavosť. Spôsobuje aj poruchu srdcového rytmu a bolesti srdca, ochabnutosť hladkých a priečne pruhovaných svalov , čo je jedna s príčin ,,nevysvetliteľných „ potratov.
Lecitín - pôsobí ako stabilizátor nervovej činnosti, teda aj funkcií CNS. Preniká do zloženia obalu nervového vlákna, tvorí 17% nervovej sústavy človeka. Deficit spôsobuje vyčerpanie a vznik ochorenia CNS, zhoršenie vstrebávania vitamínov A, D, E, K.
Vyprovokuváva tvorbu žlčových a ľadvinových kameňov.
Maltodexin je vysokomolekulárna liehovina, ktorá nahrádza cukor .
Mono a Digliceridy sú to jednoduché uhľohydráty ktorá sú hlavných zdrojom energie. Ich nedostatok spôsobuje poruchu v látkovej výmene čo má za následok zníženie bielkovín v organizme. Tento stav vyvoláva opuchy tkanív.
Ostatné tu nepopísané zložky sú zastúpené v stopových zložkách a priraďujeme ich do kategórie potravinových zložiek.
Všetky tu popísaní zložky tvoria celok ktorého spoločná hmotnosť je 10gr. Druhým nezastupiteľným prvkom podporujúci život a jeho funkcie je
BIOZINOK jeho základné zloženie je takéto: Laktát zinku, Glukóza, Prášok vaječného bielka
Kapsula má obsah Zn 1 mg
Napriek celkom jednoduchej forme balenia má tieto vlastnosti:
Laktát ZN – je miečnokyslá podoba kovu, ktorá je najľahšie stráviteľná v ľudskom tráviacom trakte
Priemerná denná spotreba dospelého človeka je 10 až 30 mg. Tehotné ženy do 30 mg, pre dojčatá do 3,5 mg, pre deti do 10 mg. pre dospievajúcu mládež do 15 mg.
Najväčším zdrojom zinku sú ustrice ktoré obsahujú v 1kg/ viac ako 1000 mg. Rovnako hoci menej obsahujú aj krevety, slede, makrely, pečeň a mäso zvierat, vajcia, huby, obiloviny, vlašské orechy, tekvicové semená, sezamové semená.
Do pozornosti dávam nasledujúcu informáciu: Zinok obsiahnutý v mäsových produktoch má koeficient vstrebateľnosti neporovnateľne väčší ako ZN obsiahnutý v rastlinných produktoch., lebo rastlinná kyselina zlučuje ZN a iné minerály a mení ich na nevstrebateľné zlúčeniny a tým prekáža ich vstrebaniu v tenkom čreve.
V ľudskom organizme sa zinok nachádza v koži, kostiach, vlasoch, v krvi, nechtoch pečeni, obličkách, a predstojnej žľaze Pri fyzickej námahe, emociálnom napätí, alebo chemickom strese sa ZN rýchlo vylučuje z tela na jeho prítomnosť v tele majú vplyv aj jedovaté látky , ťažké kovy, pesticídy, a znečistené životné prostredie.
Vplýva na chuťové pocity a apetít.
Pri deficite zinku dochádza k hyperplázii a keratinizácii epitelových buniek sliznicového obalu ústnej dutiny. V dôsledku týchto procesov sa zanesú vrstvy chuťových pohárikov jazyka a potrava s k nim nemôže dostať , pričom človek stráca chuťové pocity.
Pri deficite ZN sa stráca čuch!
Zinok sa aktívne zúčastňuje na syntéze bielkovín DNA a RNA, na procese delenia buniek , na ich raste a regenerácii.
Má priamy podiel na vytváraní kolagénových vláken, ktoré zodpovedajú za elasticitu kože . Podieľa sa na vytváraní spojivových vláken tkaniva kĺbových obalov.
Zinok sa priamo zúčastňuje na raste a vývine organizmu, Podporuje rast telesnej hmoty a kostry.
ZN je dôležitým prvkom na podporu na zlepšenie zraku , koncentruje sa v očnej sietnici a podporuje normálne osvojenie vitamínu A očnou sietnicou. Znemožňuje vznik kataraktu a objavenie sa žltej škvrny
Zinok je silným antioxidantom.
Zabezpečuje rovnováhu cukru a pomáha v podžalúdkovej žľaze produkovať inzulín
Chráni pečeň a obličky pred chemickými toxínmi.
Pri dlhodobom deficite zinku sa objavuje holohlavosť, uhrovitosť a vplýva aj na výskyt rôznych ochorení.
Jeho dostatok v tele podmieňuje aj dobrú imunitu. Obdobne ako vitamín C zabraňuje vírusovým infekciám .
Silne dokáže mobilizovať rezervy organizmu pri počiatočných štádiách vzniku rakoviny, lebo stimuluje tvorbu bielych krviniek.
Pri deficite zinku vzniká dysplázia mliečnych ciest , čo vytvára podmienky na vznik mastopátie.
Zinok je mimoriadne dôležitý pre tehotné ženy v súvislosti s jeho aktívnym prienikom cez placentu. Deficit môže viesť k mnohým komplikáciám v tehotenstve a to najmä k:
- potratom
- toxikózam
- k zastaveniu rastu plodu
- poruche činnosti rodidiel

Zinok zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe hormónov- Je nevyhnutný pri produkcii tymulínu , čo je hlavný hormón hypofýzy. Pri jeho deficite je vytvorený predpoklad pre vznik Alzheimerovej choroby, o ktorej je známe , že je neliečiteľná.
Zinok sa priamo zúčastňuje na tvorbe testosterónu a na tvorbe spermií. Jeho nedostatok býva nezriedka príčinou neplodnosti muža!
Len málo mužov vie a berie do úvahy , že každým výronom semena sa z ich organizmu stráca nie malé množstvo zinku , ktoré si vyžaduje čo najskoršie doplnenie, lebo je predpokladom zrenia ďalších spermií. Deficit zinku je príčinou vývinu zápalu predstojnej žľazy- adenómu prostaty , čo neraz končí chirurgickým zákrokom.
Nie menší význam má pri produkcii ženských pohlavných hormónov (stimuluje tvorbu progesterónu a podporuje funkčnú aktivitu žltého telieska) Pri jeho deficite sa vyvíja predmenštruačný syndróm.
Zinok podporuje hojenie rán a vredov, podstatne zrýchľuje proces epitelizácie.
Jeho nedostatok je prvým krokom k alkoholizmu, pričom práve alkohol je príčinou jeho deficitu.
Brzdí proces s t r n u t i a !
Je nenahraditeľný pre činnosť mozgu.
Tak toto je výpočet zlomku vlastností výživy, ktorá väčšina našej populácie a nielen žien chýba. Vo chvíli, keď vaše denné povinnosti prestanú odvádzať vašu pozornosť, sa pokúste prehodnotiť poradie dôležitosti svojich priorít a prijmite rozhodnutie o ich dôležitosti.
To všetko vám praje dušansl