tulila
12.11.13,10:49
Skúsim v krátkosti opísať môj problém. Od manželovho brata sme kupili byt, na ktorý sme si zobrali hypotéku , pretože mal finančné problemy prišiel o prácu nevedel splacať vysoku hypotéku. Asi po 3 mesiacoch sme zistili, že bol voči švagrovi vydaný platobný rozkaz na 56 000, ktoré je dlžný spoločnosti, od ktorej si požičal finanč. prostriedky. Tato spoločnosť nás zažalovala, za neplatnosť kupno predajnej zmluvy, pretože švagor vedel,že má dlh a bytu ako jedinej nehnuteľnosti sa zbavil. Nikto z nás netušil ,že jeho finančné problemy su až takýchto rozmerov. Sud sme prehrali sudkyňa rozhodla, že zmluva je neplatná. Ked sme do banky doniesli rozhodnutie povedali ,že úverová zmluva je platná a v prípade predaja nehnuteľnosti sa vyplatí banka a zo zvyšných penazi exekútor(švagrova exe), ktorý dal na byt po banke záložné právo. Moja otazka nemože sa s tať , že mi zostane úver bez bytu tym že súd rozhodol o neplatnosti zmluvy??? Banka, exekútor, ale aj žalujuca strana sa k tomu stavaju , že najprv je banka až potom exekútor... Ak mate niekto taketo bohate skusenosti v oblasti prava budem rada ked mi date odpoved :) Dakujem
draik
12.11.13,14:14
Skutočne rozhodol súd o neplatnosti kúpnej zmluvy? Nerozhodol náhodou o tom, že prevod bytu na vás je neúčinný vo vzťahu k danej spoločnosti (teda tzv. odporovateľný právny úkon)?
tulila
13.11.13,08:31
dakujem za reakciu na moj dotaz, citujem z rozsudku žalovali nas o NEÚČINNOSŤ PRÁVNEHO ÚKONU a súd rozhodol , že kúpna zmluva je PRÁVNE NEÚČINNÁ . budem moc vďačna za odpoveď.
Dakujem
Mária27
13.11.13,18:07
Môžete sa ešte odvolať voči rozhodnutiu súdu? Ak áno, neváhajte ani trochu!
Inak vám banka alebo exekútor vezme byt a tomu druhému budete platiť.
Úsmev nie je na mieste.