žžabka
12.11.13,14:20
dOBRý DEŇ, CHCELA BY SOM SA INFORMOVAť ohľadom vyňatých príjmov, občan slovenskej republiky ma taliansku živnosť, uplatňoval si bonus na deti tak podal daňové priznanie. V taliansku odvadza odvody aj daň. Je povinný platiť odvody na slovensku do socialnej poistovne?Prosím Vás mohli by ste mi poradiť
tictac7
12.11.13,14:25
nie
žžabka
12.11.13,14:30
Informujem sa, lebo mi prišlo predvolanie od socialnej poisťovne za účelom došetrenia ako samostatne zárobkovo činná osoba na nemocenskom a dôchodkovom poistení z dôvodu príjmov uvedených v daňovom priznani od r. 2012
tictac7
12.11.13,15:24
a ako si vyplnila DP? Uviedla si príjmy podľa §6?
Anik
12.11.13,19:27
tictac7 má pravdu nemusí platiť avšak treba zájsť na pobočku SP, napr, aj s kópiou DP, kde je poznačené, že príjmy plynú zo zahraničia. SP to nemá odkiaľ vedieť. Oni nedostávajú celú kópiu DP. alebo iným dokladom napr. potvrdením o podaní DP z Talianska, alebo niečim na základe čoho bol zdokladovaný , priznaný príjem zo zahraničia u nás na SVK