Elizanika
12.11.13,14:44
Dobrý deň,
potrebujem sa poradiť, čo sa týka vymáhania peňazí cez exkútora. Dňa 5.2. 2013 začalo exekučné konanie na základe rozsudku zo súdu. Aký je postup exekútora? Ako často ma má exekútor inoformovať o priebehu exekúcie?
Ďakujem pekne
draik
12.11.13,14:00
Oprávnený aj povinný dostanú upovedomenie o začatí exekúcie, exekučný príkaz a vyúčtovanie exekúcie. Účastník konania môže nahliadnuť do exekútorského spisu.
Elizanika
13.11.13,11:27
Ďakujem za odpoveď, ak tomu správne rozumiem exekútor ma bude informovať, až keď sa mu podarí niečo vymôcť. Alebo sa ho môžem pýtať, ako pokračuje vymáhanie povedzme aj 1x zamesiac?
draik
13.11.13,11:38
Je vhodné si zvoliť takého exekútora, ktorý normálne komunikuje. V takom prípade Vám exe dá aj neformálne vedieť, či vôbec má povinný majetok resp. príjem, aby výkon exekúcie mohol začať. Inak bude čakať. Najjednoduchšie sú zrážky zo mzdy, v takom prípade budete peniaze ako oprávnená z exekúcie dostávať pravidelne.
Elizanika
17.11.13,06:08
Aj som si myslela, že je to tak. Ďakujem za objasnenie. Poslednú informáciu, ktorú mám od exekútora je, že exekútor získal poverenie na výkon exekúcie, ktorá riaden prebieha, ale pre nedostatok majetku povinného sa zatiaľ nepodarilo nič vymôcť. Túto informáciu som dostala 6. augusta tohto roku. Odvtedy nič. Ako by ste to riešili ďalej vy na mojom mieste?
Ďakujem za odpoveď.