vladimir.grom
12.11.13,16:27
Poprosil by som vas o radu. pred vchodom mame urobenu striesku-ako je vidno z fotky, ale je dost vysoka a ked prsi a fuka, mame vodu na dlazbe. Ake riesenie by ste zvolili, aby to bolo prakticke, ucelne a taktiez esteticke? Uvazoval som o rolete, priehladnej folii a trelazi. dakujem za dalsie napady.
Peggynka
12.11.13,16:58
U nás kvôli snehu máme bočné steny.Aj tu sa dá vybrať:
https://www.google.sk/search?q=verandy&client=firefox-a&hs=25y&rls=org.mozilla:sk:official&channel=np&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=eWuCUu3vIc2R7AbxmIH4CQ&ved=0CDIQsAQ&biw=1280&bih=608
Treláž ti nezabráni,aby sa tam nedostal sneh a voda.My sme mali na zimnej záhrade zboku rám,do ktorého sme na zimu osadzovali rám z lexanu-splnilo účel a na leto sme to mali otvorené.
https://www.google.sk/search?q=lexan&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=7l-DUuTQE9OR7AaJrYHIBg&ved=0CFQQsAQ&biw=1280&bih=608
buchač
12.11.13,18:02
Poprosil by som vas o radu. pred vchodom mame urobenu striesku-
ako je vidno z fotky, ale je dost vysoka a ked prsi a fuka, mame vodu na dlazbe. Ake riesenie by ste zvolili, aby to bolo prakticke, ucelne a taktiez esteticke?

Fotka je braná čelne a k tomu ešte aj od spodu ...
Lepšia by bola zboku ...

Riešenie by som zvolil určite nižšie položenú striešku ..
vladimir.grom
12.11.13,18:14
Nizsie striesku dat nemozem, pretoze je sucastou velkej strechy. pridam bocne foto.
buchač
12.11.13,18:32
Lepší pohľad takto je .
Sklon veľkej strechy nie je rovnaký so strieškou , ak dobre vidím ..
Nuž ja by som asi aj novú verandičku - širšiu , tým pádom by sa prispôsobil sklon .
Alebo potiahol tú striešku ešte ďalej a urobil nejaký prístrešok na auto ...
Možností je viacero ...
command
12.11.13,18:32
Ja nechapem preco ju nemozete dat nižšie to že je sučasťou velkej strechy nie je predsa dovod. Preco ste to vobec takto riesili. ved to ste si mohli aj domysliet ze pri vyske striešky cez 3 metre tam nebudete mat sucho.
vladimir.grom
12.11.13,18:49
nie, sklon tej striesky je rovnaky ako strecha, je to predlzena strecha nad vchod- 35 stupnov. priestor na auto mam inde. mozno o jednu skridlu by sa mohla predlzit, ale do takychto konstrukcnych zasahou nechcem ist. skor chcem poradit ako tu celnu stranu zakryt aby neprsalo dnu a aby to vyzeralo pekne a nekazilo vzhlad celej "verandy"
korela
13.11.13,00:13
Mohol si ešte uviesť na akej svetovej strane sa nachádza táto stena.Ak by sa to upravilo na verandu, čiže celé presklené, nezasahovala by jej konštrukcia do okna? Mne sa zdá, že áno.Ak vám tam iba prší, nestačí podlahu ešte lepšie vyspádovať? Múrik tiež spraví svoje plus. Ale najskôr bočné steny, ako uviedla Peggynka. A schody spredu, nemusia byť po celej šírke. Mne tam chýba symetria - prístrešok s dverami. Asi vás ovplyvnil vnútorný pôdorys. Ale to ste mohli vyriešiť posunom striešky.
vladimir.grom
13.11.13,07:38
Okno nezasahuje do konstrukcie okna. vchod je otoceny na juznu stranu. podlaha samozrejme vyspadovana je, ale este som nevidel podlahu z ktorej by voda stiekla do sucha. nespominal som problem s bocnymi stranami, ale aj na nakrese vidno, ze problem je len z prednej strany a teda bocne strany zasklievat a prerabat na nejaku verandu a podobne nebudem, kedze som to schvalne riesil takto aby bol pristup do domu aj zlava aj sprava, lebo pristup k domu je z obidvoch stran. teda ani schody z prednej strany riesit nebudem. skor potrebujem vyriesit tu prednu stranu- otvor. ako ucelne ho prekryt.... nejaka roleta- aka najlepsia? alebo folia od vyrobcu autoplachiet, mozno rolovacia? alebo staci vkusna trelaz? poradte skor tymto smerom. ake mate skusenosti....
Peggynka
13.11.13,08:48
Ja by som tam osadila okno,časť nad oknom uzavrela a aj zboku by som pod strechou prekryla vstup (znížila).