ricco24
12.11.13,20:01
Ahojte,
chcem sa spýtať kedy zamestnávateľ registruje zamestnanca do SP. Na internete som našiel že ho má registrovať deň pred začiatokom pracovného pomeru. Niekto mi ale spomínal že do SP môže zamestnávateľ zamestnanca nahlásiť len k 1-vému a 15-temu dňu v mesiaci. Tak neviem či sa zamestancov dá príjmať len v tomto obdobý - čo mi príde ako blbosť. Preto si to chcem len ujasniť.

Ďakujem
Dav
12.11.13,19:03
Prihlásiť pred začiatkom pracovného pomeru a pracovný pomer môže začať ktorýkoľvek deň v mesiaci.
avalik
12.11.13,19:03
§ 231
Povinnosti zamestnávateľa

(1) Zamestnávateľ je povinný
...
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia

1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti a zamestnanca podľa § 4 ods. 2, okrem zamestnanca v právnom vzťahu na základe ním určenej dohody o brigádnickej práci študentov podľa § 227a, na dôchodkové poistenie pred vznikom týchto poistení, najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení okrem zániku povinného nemocenského poistenia a povinného poistenia v nezamestnanosti podľa § 20 ods. 3, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),

...