Andikaa
12.11.13,20:52
Ahojte, som na materskej / rodičovskej dovolenke, budem si robiť sama daňové priznanie, s čím v podstate nemám problém akurát by som potrebovala poradiť ako zistím koľko za mňa štát platí odvody do SP a ZP. Platí celú výšku alebo? Ďakujem za rady :))
veronikasad
12.11.13,19:57
Aký príjem máš počas RD ?
Katy a R
12.11.13,20:05
lenže - nevieme, čo si zač? .. či napr brigáduješ, či si zamestnanec, ši si szčo, prípadne ID...
Ak si len doma s dieťaťom na RD (nepracuješ) - tak zdravotné platí štát a ak by si chcela, aby platil aj do SP - ale len dôchodkové poistenie (ostatné nie) - tak sa treba prihlásiť ako poistenec štátu (zVZ = 471 eur) http://www.socpoist.sk/matka-/55381s
Andikaa
12.11.13,20:26
som zamestnanec a zaroven aj szco, ale na tento rok mi nevznikla ziadna povinnost platit odvody navyse, vznikne mi az na zaklade tohto danoveho priznania. A do SP som sa prihlasila hned ako som presla na rodicovsku dovolenku, cize to by mali platit za mna.
Dakujem za ten link, cize ak som dobre pochopila tak stat za mna tych 471 eur. A do ZP plati za mna tych 55,02 alebo inu sumu? dakujem za odpoved.
veronikasad
12.11.13,20:28
Ako SZČO máš počas RD príjem ? Odkedy máš živnosť ?
Andikaa
12.11.13,20:29
momentalne mam prijem len zo zivnosti, priemerne tych 500 - 600 eur mesacne, ale na rodicovskej som len od augusta tohto roka. A vlastne aj prijem zo zivnosti mam len tento rok od aprila. dovtedy som nemala ziadny iny prijem len matersku co sa vlastne ako prijem nerata.
veronikasad
12.11.13,20:38
Činnosť SZČO vykonávaš osobne, alebo máš zamestnancov ?
Katy a R
12.11.13,21:07
471 je VZ (nie poistné)! - na dôchodkové p
Andikaa
13.11.13,18:00
zivnost mam od augusta 2012, na materskej som od decembra 2012, ale prijem ako szco mam od aprila 2013, cize tento rok som nemala ziadne povinnosti co sa tyka odvodov ako szco.
Andikaa
27.11.13,19:51
Ahojte, takze som sa sem konecne dostala a potrebovala by som si potvrdit co som vygooglila, cize stat mna plati do SP 18% starobne /z toho 4% DDS/, 6% invalidne a 2% rezervny fond. A tieto percenta si vyratam zo sumy 471,60€, je to tak? to potom zapisem do danoveho do kolonky preukazatelne zaplatene poistne do SP. Ale stale som sa nedopracovala k sume ktoru za mna plati do ZP. Vsade nachadzam len to ze za mna plati podla zakona ale kolko?
Este ma teraz napadlo uvadzam ja tieto hodnoty vobec do danoveho ked to za mna plati stat?
Dakujem za vsetky odpovede a ospravedlnujem sa tym, ktorych moja otazka vytoci :)
Katy a R
28.11.13,07:52
neviem, načo toto riešiš? ... a čo chceš písať do daňového? - veď to neplatíš Ty, ale štát! (ak teda platí?)
dôležité je pre teba to (materské už nepoberáš predpokladám) - že či počas poberania RP pracuješ(máš príjem) alebo nie - kôli plateniu odvodov! (veronika sa už pýtala viackrát!)