klara24
13.11.13,07:14
Dobry den,chcem sa opytat,manzel mal nejake podlznosti -exekutora este pred manzelstvom,ja si chcem teraz zobrat hypotekarni uver na dom,rada by som potrebovala vediet ci v katastri nehnutelnosti by som mohla bit sama napisana ,alebo automaticky musia bit manželia spolu?aj vtedy by mohol pomne ist exekutor za manzela?poradte..dakujem za kazdu radu,lebo v banke kde som sa bola pytat na hypotekarni uver my povedala ze z mojho platu to vyde aj mne a nepotrebujem ktomu ani manzela a ze ked ja sama berem hypoteku ,tak aj sama budem iba v katastry zapisana,neviem ci teda ona my povedala spravne?tak preto sa pytam ci aj tak mozu ist pomne exekutor za manzela ?
ivka70
13.11.13,06:25
Ak kupite nehnutelnost pocas trvania manzelstva, mehnutelnost patri do BSM.
Museli by ste mat zrusene sudom BSM, aby si mohla kupit pocas trvania manzelstva nehnutelnost na hypoteku len ty.
malendom
13.11.13,06:47
a len doplnim, ze zrusit BSM nieje zrovna jednoduche, musia byt na to vazne dovody - napr. manzel hraje automaty, pije,...kolegyni to zamietli
kopretinka
13.11.13,06:51
ak je manžel SZČO,tak je zrušenie BSM bez problémov
stormcatcher
13.11.13,07:01
Mária27
13.11.13,17:25
Ak má manžel exekúciu pre dlhy pred manželstvom, nemal by podľa zákona exekútor siahnuť na majetok BSM, aj keď je to tiež jeho majetok.

§ 147 občianskeho zákonníka

(1) Pohľadávka veriteľa len jedného z manželov, ktorá vznikla za trvania manželstva, môže byť pri výkone rozhodnutia uspokojená i z majetku patriaceho do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.
Ferdosondo
14.11.13,10:31
Manžel je asi schopný, keď si ho zobrala aj napriek dlhom. A exe môže ísť po nej aj tak či nie? :)