Laurinkai
13.11.13,11:47
Ahoj poradaci. Poradi mi niekto, ako rusit odpocuvanie. Viem, ze sme odpocuvani, len neviem akym pristrojom. Pomoze napr. nejake zariadenie s vysokou frekvenciou zvuku, ktory napr. ludske ucho nezachyti, ale odp.zariadenie ano? Nevyznam sa v tom, tak sa nesmejte ak hovorim blbost. Vdaka.
kopretinka
13.11.13,10:54
jslancik
13.11.13,10:58
celé to nesedí. Ak vás niekto odpočúva, musí mať na to dôvod. Nikto neodpočúva bez dôvodu (okrem Američanov :)). Ak má niekto dôvod vás odpočúvať, tak to nebudete riešiť na porade, ale u špecializovanej firmy. Firma, ktorú má niekto dôvod odpočúvať, nebude svoju bezpečnosť preberať na porade.
účtovník 007
13.11.13,11:01
Možno ich odpočúva zamestnávateľ v šatniach, či ho neohovárajú. :-)
jslancik
13.11.13,11:13
len aby im nesledoval aj aktivity na internete :)
marjankaj
13.11.13,11:15
To je nejaká nová operácia na zmenu pohlavia?:---
lujza.j
13.11.13,11:18
Tipujem ze tato tema bude zachvilu vymazana....
jslancik
13.11.13,11:19
kto mi teraz poutiera monitor??? :)
účtovník 007
13.11.13,11:40
nie je dôvod na vymazanie. Ešte sme tu problém s "odpucuvaním" nemali.
Len ke´d opraví Rišo zadanie témy, stratí sa zmysel našej debaty :-)))
buchač
13.11.13,12:35
Odpucuvanie a jeho rusenie
Dnes 12:47
Pochváliť Laurinkai
Ahoj poradaci. Poradi mi niekto, ako rusit odpocuvanie. Viem, ze sme odpocuvani, len neviem akym pristrojom. Pomoze napr. nejake zariadenie s vysokou frekvenciou zvuku, ktory napr. ludske ucho nezachyti, ale odp.zariadenie ano? Nevyznam sa v tom, tak sa nesmejte ak hovorim blbost. Vdaka.

Odpočúvanie je bežné ...
Či už má niekto dôvod , alebo nie ...
Inak by nefungovali predsa tie prístroje a aj firmy , ktoré ich predávajú .

Všetko sa dá , len je potrebné vedieť , čo a ako ...
Vravíš v množnom čísle , takže ide o rodinu alebo firmu ?
Ak o firmu , šak zadám objednávku a fertig ...
Ak o rodinu , tak to bude trošku náročnejšie na financie . Ide o to , že špecializovaná firma asi nebude celkom lacná a tie všeliaké prístroje tiež nie sú lacné ...

Ale najdôležitejšia špecifíkácia mi chýba .

Čo je vlastne odpočúvané ???
Mobilné telefóny , kancelárie , byty ....široké spektrum sa dá ...
Laurinkai
13.11.13,13:25
Sedi to az velmi dobre. Nejde o firmu, ale o sukromny byt. Potrebujem jednoducho dotycneho suseda nejakym sposobom rusit pri odpocuvani. A preco to robi? Pretoze sa nas snazi psychicky zdeptat, lebo sme s sudnom spore. Takze poradte co s tym, prosim.
jslancik
13.11.13,13:31
OK, a čo vám odpočúva? preddpokladám, že iba cez stenu. telefóny ani maily asi nie.
duves
13.11.13,13:59
Žeby to robila opäť strana? http://www.youtube.com/watch?v=U7snBpwM4_U
misoft
13.11.13,14:45
marjankaj
13.11.13,14:52
Janka, čo je to "porava"?:---
arizona
13.11.13,14:57
dik
pavol54
13.11.13,15:04
Upresni ako si odpočúvaný, najlepšie si vybudovať v dome izbu ako faradajovu klietku a tam vykonávať veškerú zvukovú činnosť, pretože môžu byť odpočúvané jednak telefóny ako také ale možno snímať kmity ktoré vysielaš pri hovorení, napríklad presný zameriavač dokáže zo vzdialenosti 200 m snímať kmitanie okennej tabule ktorá sa rozkmitá pri tom ako vydávaš zvuky v miestnosti. Takéto sa dajú rušiť napríklad konzumáciou fazule.
marjankaj
13.11.13,15:06
Robíš si tu reklamu?:--- Urodilo sa ti veľa fazule?:---
pavol54
13.11.13,15:24
čo mu mám povedať do telefónu hovorím to čo aj na ulici, čo nechcem aby iní počuli tak nekvákam a potom ma netrápi či som odpočúvaný . ale tak dobrá fazuľová s údeným rebierkom, daj pokoj
worker falcon
13.11.13,15:32
Proti susedom obyčajným (ktorí nie sú z FBI, CIA...) by mal stačiť televízor pusteny na normálnu hlasitosť.
Laurinkai
13.11.13,16:55
Zlachcujes to, ale sranda to nie je. Uz k nam nikto nechce chodit na navstevu, lebo sa nemozeme normalne rozpravat. Medzi priatelmi su predsa veci, ktore si povedia len priatelia a dalej to nesiria. A potom su predsa aj sukromne zalezitosti, ktore potrebujeme riesit napr. zdravotny stav, financie, atd. a to ozaj nepatri do cudzich usi. A uz vobec nie do usi tohto grazla. Nemas ani predstavu, co je to zac. Inak by si hovoril, keby si poznal situaciu. Tak ak nevies nic poradit tak prosim Ta, radsej nic nepis.
arizona
13.11.13,17:12
Ak si si ista, ze vas sused odpocuva, mozes ist na Policiu a podat trestne oznamenie
pavol54
13.11.13,17:45
buď zvuková kulisa, alebo pohlcovače zvuku alebo šírenie dezinformácií ktoré môže počuť len odpočúvajúca osoba(napríklad sa baviť o tom ako sa mu sku..la žena alebo dcéra alebo že syn bol videný s iným. a pod len si treba dať pozor aby z toho nebolo ohováranie a začne sa venovať vlastnému problému)
Excise Duty
13.11.13,18:09
A čo takto zákon č. 300/2005 Z. z., Trestný zákon?

§ 194a

Ochrana súkromia v obydlí

(1) Kto úmyselne poruší právo iného na jeho súkromie v obydlí, právo na jeho súkromný a rodinný život vedený v obydlí tým, že bez jeho súhlasu zadovažuje pre seba alebo iné osoby neoprávneným sledovaním jeho obydlia poznatky o jeho živote a živote osôb, ktoré sa zdržiavajú v jeho obydlí, a s využitím informačno-technických prostriedkov a iných technických prostriedkov vyhotovuje z tohto pozorovania záznamy alebo inú dokumentáciu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na jeden rok až dva roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) závažnejším spôsobom konania,

b) prekonaním prekážky, ktorej účelom je zabrániť vniknutiu do obydlia,

c) najmenej s dvoma osobami, alebo

d) z osobitného motívu.

(3) Odňatím slobody na dva až štyri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) voči chránenej osobe, alebo

b) ako člen nebezpečného zoskupenia.
pavol54
13.11.13,18:19
len sa musí preniesť z roviny podozrení do roviny dôkazovej a to je vééééééééééľmi ťažké
lujza.j
13.11.13,18:41
...hlavne treba preukázať úmysel......
lujza.j
13.11.13,18:48
kopretinka
13.11.13,21:26
ako vieš,že ťa odpočúvajú?
avalik
13.11.13,22:00
no lebo odpocuva aj ona ich ;)
kopretinka
13.11.13,22:19
no asi :D
felix1
13.11.13,22:27
Mas pocit ze na porade najdes lepsich odbornokov proti odpocuvaniu ako ma Merkelova a spol ??? :) Nemas dostatok financnych prostriedkov aby si zabranil cenovo dostupnemu odpocuvaniu, nehovoriac o profi. Im staci jedna moznost, ale ty musis eliminovat niekolko a aj tak nevies ci nepouzivaju tu dalsiu... Podhod ,,dezinformacie,, a uvidis ci sa bude nieco diat :) Hlavne nehladaj plosticu v kazdom kvetinaci, to je uz len vo filmoch. Pozri si financnu narocnost na prehliadaci : spy antitapping a pochopis ze mlcat je zlato :)
felix1
13.11.13,22:38
Ak to spravne chapem su to susedia. Ak mas podozrenie priprav si trefnu dezinfirmaciu ktora zasiahne priamo podozriveho... Setrit ho nemusis, dopraj mu info o tom ako ...... a podobne :) Ak to pocuju len tvoje 4 steny nikomu tym neublizis a ak to pocuje ,,ON,, nech si to vychutna :) Podstatne je premysliet to tak aby nastala REAKCIA trafeneho :)
korela
14.11.13,12:01
Nechápem, prečo je táto téma dehonestovaná. Okrem toho tu už jedna nedávno bola, pýtala sa pani, že má pocit že je odpočúvaná vo vlastnom dome. Tiež sa z toho najprv vytvorila zábavná téma.
Veď vieme,v akej dobe žijeme, odpočúvanie pokračuje a aj bude, iba záujemcovia o informácie sa budú meniť. Teda sčasti.
V tej prvej téme išlo asi o bývalého partnera, ktorý ešte stále navštevoval domácnosť. Zvedavosť - manželka, deti? Mne to tak vychádzalo.
Toto sú celkom vážne veci, zaťažujúce život. Žiť v neistote aj doma, to je zaberák. Alebo nie?
Excise Duty
14.11.13,13:02
No ale porada to nevyrieši, odpočúvanie je legislatívne ošetrené, rovnako aj nelegálne odpočúvanie.Ten, kto nás odpočúva legálne, o tom sa asi ťažko dozvieme, ak máme pocit že nás niekto odpočúva nelegálne, treba podať trestné oznámenie. Mal som voľakedy takého kolegu, ktorý trpel stihomamom, že je odpočúvaný, akurát som nikdy nechápal, kto by tak mohol mať záujem počúvať jeho sprosté reči.
korela
14.11.13,13:34
Už teraz iba zo zvedavosti, ak sa podá trestné oznámenie na známu, či neznámu osobu, ako bude postupovať polícia?
Excise Duty
14.11.13,13:57
No, ja nie som policajt, tak nemôžem poslúžiť odpoveďou, ale snáď na to majú príslušný útvar s potrebnou technikou a budú sa podnetom zaoberať.
Martin1310
15.11.13,16:08
Pavol54 aj felix1 ti dobre radia s tým šírením dezinformácii,podla reakcie sa potom dá naisto zistit či sa tieto informácie k nemu dostali.Chce to trochu fantázie.
Ak by tam mal u vás nejaký vysielač tzv.plošticu tak tej skôr či neskôr dojde baterka takže ak to trvá už dlho tak ju nemusíte ani hladať. Sú ale aj také ktoré sú skryté v nejakom spotrebiči alebo v obyčajnej rozdvojke do zásuvky a takéto budú fungovať stále pretože sú napajané zo siete.Ak k vám nechodí a ani nikdy nechodil tak sa dá taketo niečo vylučiť.
Ak je to sused v byte tak vás môže odpočúvať aj cez stenu ak má na to zariadenie.
Rušičky sú a dajú sa aj kúpiť ale tie dobré sú drahe a niesu učinné proti všetkému.No a aj ich použitie asi nebude celkom v poriadku so zákonom .
Najlepšou ochranou je to ked pominú dôvody na taketo jeho správanie pretože aj ked by sa mohlo niekomu zdať že počúvať cudzí rozhovor je zábavné v skutočnosti je to totálna nuda a nikto to bez dobrého dôvodu nebude robiť.
Laurinkai
17.11.13,15:09
Konecne ma niekto pochopil,korela. Ale este stale to nie je odpoved na moju otazku.Nenasiel sa ziadny clovek,ktory by mi ju zodpovedal. Na zakon, ktory si ja viem precitat a poznam ho a ako tu poniektori mudruju, sa spoliehat neda. Tazko sa to dokazuje. Nechcem sa tu rozpisovat, za akych okolnosti, sme na to prisli. Nie je to ziadna paranoja, ako sa tu niekto pokusil zlahcit situaciu. Takze ak niekto vie odpoved na moju otazku, prosim, nech ju napise.
Laurinkai
17.11.13,15:16
Vy sa doma nerozpravate? Neriesite rodinne problemy? Ci vam je to jedno, ze o vsetkom, co si doma poviete sa dozvedia ludia, ktorym to nie je urcene a to len preto, ze vas odpocuva nejaky dement? Nechapem, preco mam mlcat! Ci mam ist riesit rodinne problemy, starosti tykajuce sa cohokolvek aj intimnej oblasti, niekam do restiky ci baru? Trochu scestne nie? Vies ty vobec co sa tymto stalo v nasej rodine? Nekomunikujeme doma. Takto ma rodina fungovat?
felix1
17.11.13,20:47
Takze ocakavas ze po ohlaseni tvojho podozrenia na neznameho pachatela nabehne specialne oddelenie a bude skenovat vestkymi dostupnymi prostriedkami tvoj byt ? Daj vediet ako si dopadol
jslancik
18.11.13,06:37
"nenašiel sa žiadny človek, ktorý by mi ju zodpovedal?" Robíš si srandu, takto v pondelok... Máš tu viac príspevkov, ktoré v rámci možností odpovedajú. Akosi zabúdaš odpovedať na doplňujúce otázky, ktoré by upresnili tvoj problém a odpovede by mohli byť konkrétnejšie...
korela
18.11.13,10:23
Ja ťa chápem najmä preto, lebo ...okrem toho, že psychopatov okolo nás behá viac ako si myslíme. Nevieme čím sa vaša rodina živí, alebo či sa len páčiš susedovi ako žena. Ktovie aký má dôvod. Kto nezažil, nepochopí, ale zasa aspoň malá dávka empatie by nikomu neuškodila.
Neostáva ti nič iné, ako sa obrátiť buď sám na seba a popozerať čo ponúkajú e-shopy, alebo sa obráť na odborníkov, aby zistili čo sa deje. Tretia možnosť je súkromné očko, poradí vám ako by sa dal vyriešiť problém, aj tak sú to väčšinou bývalí policajti s prehľadom vo svojej oblasti... ako ďalej.
Ja vycítim policajta (aj na internete) na sto honov, potom čo som zažila sama na sebe. (70. roky.) Iba kvôli doložke.
Čo sa okolo mňa roztočilo ... V práci sa mi pred tromi kolegami predstavil tajný aj s preukazom, vytiahol ma na koniec chodby, a 10 min. výsluch. Pre mňa do života dobrá skúsenosť, otázky boli veľmi rýchle, opakovali sa v priebehu rozhovoru, ak by som mala úmysel ostať vonku, tak neviem, či by ma nakoniec nedostal. Že si človek v našom veku prisadol v kaviarni k vedľajšiemu stolu a dobre, že si nepotrhal väzy, ako sa k nám nenápadne chrbtom nakláňal.. Ako mi podnikoví šoféri v mojom veku, mladí ľudia (6 ks) dávali na služobných cestách priblblé otázky podľa svojej úrovne, všetci pracovali pre systém. Najkomickejšie pre mňa bolo, že po troch rokoch mi riaditeľ (o ktorom by som to nikdy nepovedlala, a neprichádzala s ním do nikdy priamo kontaktu a bol varený-pečený na ÚV KSČ), priamy nadriadený bol námestník, poslal originál anonymu na moju osobu po personalistke. Anonym mal 16 bodov. A tí naši šoféri mi dávali otázky podľa postupnosti, mali ich porozdeľované. No katastrofa.
Ešte dodám, že som poprosila personalistku, či môžem zavolať manžela, aby si ho prečítal. Pracoval tesne vedľa mňa. Vedeli sme hneď autora.

Čo sa polícii podarilo bolo, že sme si pustili do bytu tajného, syna manželovho kolegu, nevedeli sme že je ŠtB. Jeho tatko tak nesympatický a nátlakový človek.
Ale tak za peniaze, čo mal robiť, predsa to čo vedel...
Môj manžel si nedal povedať, aby sme si ho nepripúšťali k telu. Neskôr pochopil, že mám pravdu.

Odchádzali sme spolu vždy do práce, aj keď sme mali iné začiatky pracovných dôb autom, a jedného tmavého zimného rána stálo auto s dvomi mužmi na mieste, kde nikto o takom čase nemal prečo parkovať. Hovorím - tajní. To mi už pomaly prestával rozumieť. :-)
V priebehu tohto obdobia som bola prijatá náhle v nemocnici na gynekológii. Pred izbami na chodbe sedel muž v civile, po celý čas ako som bola prijatá. Keď mi manžel priniesol neskôr veci, hovorím mu vo vestibule, že nám pred izbami sedí tajný. To mi už skoro strelil. Na druhý deň sa roznieslo, že na oddelení bola väzenkyňa, bola strážená. Kto poznal konkrétne na Bezručovej toto odd., boli naň 2 vstupy. O druhom zrejme nevedel. Zdrhla mu pred nosom.

Tých príhod bolo veľa. To bol hon na bosorky, určite spojený aj s odpočúvaním.
Aj tak sme chodil ako bezdetní niekoľko rokov na dovolenku do Chorvátska na ostrov, boli sme dlho bezdetní. Ale neskôr na západ pustili iba mňa. Tak som sa tam sama z recesie pár dní poflakovala, na moje veľké prekvapenie za úrodnej podpory mojich starnúcich kolegov, s ktorými som ani pracovne neprišla do styku, stretávali sme sa iba náhodne na sekeretariáte, ktorí ma vybavili reáliami danej krajiny ešte spred vojny, ktorí na nepoznanie ožili ako mladí chlapci, ktorí mi vybavili cez náš obchodný odbor, aby ma čakal po príchode tam a odviezol priamo do hotela obchodný zástupca firmy, ktorý s naším podnikom spolupracoval a zaplatil za mňa polovicu účtu v hoteli (prekvapenie), s podaním vizitky, že v prípade ťažkostí sa môžem kedykoľvek na neho obrátiť. Nebolo treba.

Asi sa čudujete, prečo to tu vôbec píšem. Po prvé, muži verte svojim životným partnerkám, ženy sú všetky intuitívne, premýšľame síce inak, ale príroda to zariadila proste tak, aby bola chránená rodina.
Odporúčam, koho by zaujímal koučing a veci s ním spojené, v CZ beží Neurostart, muži sa inak koučujú ako ženy, pretože žena sa rozhoduje úplne na inom princípe ako muž.
Moje malé posolstvo teraz k mužom - aj pre vaše dobro a dobro svojich detí, nechajte svoje partnerky rozhodovať v strategických veciach v rámci rodiny. Doteraz poznám iba dvoch mužov, čo tak činia, môj to nie je.

Po druhé, nikto nevie s kým žije, nikto okrem pravých jasnovidcov, a tých je skutočne veľmi málo, nikto nevidí do svojich najbližších ľudí. Láska je láska, ale čo je v druhom človeku, nemá nikto šancu prehliadnuť, každý si to uvedomí pohľadom už iba na seba, či je to tak. Toto píšem aj na margo mojej nezodpovedanej odpovedi Pikoške, keď bola hlboko nepochopená ohľadom vzťahu k zaťovi a dcére. Zainteresovaní vedia, že píšem o našom poraďáckom nicku, ktorého duša si vzala v tomto živote na seba príliš veľa.
Netreba ľudí súdiť. Stačí počúvať.

Po tretie. Že žijeme národ ako žijeme, v klamstve, v chudobe (v rámci Európy, nie sveta), bez základnej morálky a slušnosti, pod ktorú sa podpísal najmä predchádzajúci systém, a kde najvyššie dôchodky v tomto štáte poberajú dnes ako na výsmech ostatným bežným ľuďom ľudia, ktorí vedome išli pracovať najmä kvôli vysokým platom do ŠtB.

Boli poplatné režimu aj iné skupiny ľudí, nevynímajúc hercov, ktorí dostávali za svoje umelecké zásluhy okrem vysoko nadpriemerných honorárov, aj veľkoplošné štátne byty v centre mesta, ktoré mali prakticky hneď po revolúcii vysokú hodnotu pohybujúcej sa možno aj vyššie ako 10 mil. ešte v Sk. O starobu a rodinu "vystaráno".


Nemám postih z predchádzajúceho obdobia, čo sa týka sledovania, ale niektoré telefonáty si vybavujem skutočne v záhrade. Ale to viem iba ja a deti prečo. A sú to práve tie najnevinnejšie a najčistejšie a najkrajšie debaty s deťmi.
Viem, že mám plošticu, aj odkedy a čo s tým?Časom baterka skape.
nanotech
24.09.15,04:26
To Laurinkari:
Rušit se dá všechno a kupodivu i odposlech - jen to není tek jednoduché jak to vypadá a existují mnohem účinnější prostředky - jen je zapotřebí mít jasno v tom, co se má řešit a jaký chceme výsledek.... Na SK doporučuji kontaktovat mudrochlabs.sk
Laurinkai
01.10.15,12:36
Vdaka za radu. Viem na 100%, ze sme odpocuvani. Preto hovorime iba to, co chceme, aby sa dotacny dozvedel. A dostane sa sam.
arizona
01.10.15,16:09
to ste za dva roky este nevyriesili?
Laurinkai
01.10.15,17:14
To je tak zlozite, ze musela by si poznat nasu situaciu. Tazko podat trestne oznamenie, ako mi tu radili. Zakony su tu uplne na smiech. Ma vsade znamych, ak to urobime, daju mu echo a my zostaneme ako paranoici. Ale drz palce prosim. Po dvoch rokoch sa uz konecne rysuje rozsudok o vystahovani dotycneho. Ja viem, ze to vsetko pisem utrzkovite, ale nemozem sem vsetko napisat. Nejde to.
nanotech
06.01.16,13:39
Jak jste pokročili? Už se situace vyřešila nebo je to stále "otevřené"?
misoft
06.01.16,14:27
@Lauirinkai "Ma vsade znamych, ak to urobime, daju mu echo " - vari naozaj? Aj v susednom meste? Aj vo vláde? Tak to potom nie je ani sused - to je predsa ten, čo všetko vie - ten na nebesiach.
Nerobíš náhodou z komára somára? Máme síce tu v štáte ľudí, ktorí majú známych, ktorí majú svojich známych, ale nie všetci vedia všetko o všetkom!
Tým, že nad tým len neustále uvažuješ, že kde ťa kto odpočúva a čím - smeruješ len jedným smerom.....
domysli sa, kam......
Laurinkai
06.01.16,14:43
Odpocuva dalej, ale vobec ma to netrapi. Sam sa chyti do pasce. A koniec koncov uz ma sudne rozhodnutie na vypratanie nehnutelnosti. Len tie sudy su velmi zdlahave. Ja viem, ze sa snazi dostat nas do blazinca, ved nam to aj vykrikoval, ze nas tam dostane. Ale zatial vsetky jeho ciny sa obracaju proti nemu. Karma ho dobieha.
misoft
06.01.16,14:45
Takže už konečne sa na to vykašli a ži si po svojom....
Laurinkai
06.01.16,14:52
Ale ved ja si zijem po svojom. Nejaky uboziak, co si nevie dat rady so svojou starou manzelkou, dlhorocnou ozranicou ma obmedzovat nebude.
profesional
06.01.16,17:05
Na priestorové rušenie sa dá použiť frekvenčná rušička. Tie lepšie stoja od 200 Eur. Avšak používanie rušičiek je protizákonné mimo chránených priestorov podľa osobitného predpisu.
Na odposluch mobilu ti neostáva iné len používať tzv. bezpečný telefón. Ten stojí od 600 Eur vyššie.
Laurinkai
11.01.16,18:11
Aj odpocuvanie je protizakonne. Ale co s dementom? Raz sa z toho zblazni. Vlastne on uz blazon je. To by ste ho museli osobne poznat a poznat jeho zivot. Taha mu na 60tku a v zivote si nic nenadobudol.