worker falcon
13.11.13,14:23
aké máte skúsenosti s hypotyreózou, liekmi (l-thyroxin resp. euthyrox) a priberaním? Dá sa nejako vyhnúť priberaniu alebo dokonca schudnúť? Čo fyzické aktivity typu posilňovňa, kardio, a pod.?
Darina1234
13.11.13,13:37
ja mam diagnostikovanu hypohyreozu, beriem euthyrox a vazim pri vyske 152, 50 kg ja nepriberam
jslancik
13.11.13,14:19
ja mam diagnostikovanu hypohyreozu, beriem euthyrox a vazim pri vyske 152, 50 kg ja nepriberam

šťastný to človek. ja mám rovnako hypotyreozu, beriem l-thyr asi tri roky, za ten čas som pribral cca 15 kg. A zdá sa mi, že čím menej jem, tým viac priberám. Kilečko ku kilečku... Aj mňa táto téma zaujíma, čo by sa s tým dalo robiť...
digehe1
21.12.13,17:37
..ja som po celkovom odstránení štítnej žľazy, beriem euthyrox 150 a priberám,,,,čo sa mi moc nepáčiii a tiež by som chcela isť s váhou dolu....
Jurino
13.05.14,09:34
Mne taktiež diagnostikovali hypotyreózu. Bral som L-Thyroxin, za tri mesiace som pribral 8 kg, aj keď som jedol málo. Dovtedy som mal stabilnú váhu. Stravujem sa striedmo, niekedy aj vynechám celý deň stravu z dôvodu časovej tiesni. Je potrebné si uvedomiť, že ten kto je pravidelne - nepriberá a ten kto neje - priberá, telo si robí zásoby tuku pre prípad, že mu nedodáte živiny a energiu. Potom priberáte aj z jedného rohlíku.
Príznaky ochorenia sa mi však pri liečbe L-Thyroxinom akoby strojnásobili, hlavne únavové stavy boli šialené, V práci som na stoličke zaspával, bolela ma hlava. Nakoniec po dobratí lieku som si povedal a dosť. Odvtedy som nezobral ani jednu tabletku a schudol som naspäť, ale len 2 kg. Je dosť možné, že popri liečbe by zo mňa bola živá mŕtvola a ktovie koľko by som ešte nabral. Inak mnoho ľudí uvádza, že pri liečbe priberá, niektorí aj 40 kg nabrali a vypadávajú im vlasy. Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP, občas idem na suši, zjem nejakú chaluhu, alebo riasu, aby som doplnil jód a dopĺňam aj selén. Cítim sa lepšie aj keď nie výrazne, pretože dlho pracujem, tak chodím aj neskoro spávať. Spánok je potrebný, ja naspím cez týždeň tak 3-5 hodín denne, z dôvodu pracovného nasadenia, lebo mám dve práce.
Terezia13
13.05.14,09:51
tiež som brala Thyroxin a nepribrala som ani kg, v jedle som sa neobmedzovala
jslancik
13.05.14,10:05
tiež som brala Thyroxin a nepribrala som ani kg, v jedle som sa neobmedzovala
ono je to individuálne. Štítna žľaza je potvora. Niekto kvôli nej nemôže pribrať ani za nič, a niekto priberá z ničoho.
Mariana B.
13.05.14,10:27
Mne taktiež diagnostikovali hypotyreózu. Bral som L-Thyroxin, za tri mesiace som pribral 8 kg, aj keď som jedol málo. Dovtedy som mal stabilnú váhu. Stravujem sa striedmo, niekedy aj vynechám celý deň stravu z dôvodu časovej tiesni. Je potrebné si uvedomiť, že ten kto je pravidelne - nepriberá a ten kto neje - priberá, telo si robí zásoby tuku pre prípad, že mu nedodáte živiny a energiu. Potom priberáte aj z jedného rohlíku.
Príznaky ochorenia sa mi však pri liečbe L-Thyroxinom akoby strojnásobili, hlavne únavové stavy boli šialené, V práci som na stoličke zaspával, bolela ma hlava. Nakoniec po dobratí lieku som si povedal a dosť. Odvtedy som nezobral ani jednu tabletku a schudol som naspäť, ale len 2 kg. Je dosť možné, že popri liečbe by zo mňa bola živá mŕtvola a ktovie koľko by som ešte nabral. Inak mnoho ľudí uvádza, že pri liečbe priberá, niektorí aj 40 kg nabrali a vypadávajú im vlasy. Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP, občas idem na suši, zjem nejakú chaluhu, alebo riasu, aby som doplnil jód a dopĺňam aj selén. Cítim sa lepšie aj keď nie výrazne, pretože dlho pracujem, tak chodím aj neskoro spávať. Spánok je potrebný, ja naspím cez týždeň tak 3-5 hodín denne, z dôvodu pracovného nasadenia, lebo mám dve práce.

Neviem, či experimentovanie tohto typu je namieste. Hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú množstvo procesov v tele a keď ich nie je dostatok, tak tie procesy správne nefungujú.
Zaujimali by ma vysledky krvnych testov u vas - napr. hladina cholesterolu..
Terezia13
13.05.14,10:27
tiež som brala Thyroxin a nepribrala som ani kg, v jedle som sa neobmedzovala
ono je to individuálne. Štítna žľaza je potvora. Niekto kvôli nej nemôže pribrať ani za nič, a niekto priberá z ničoho.
bude to tak......
možno by to chcelo skúsiť zmeniť stravu, ľahko sa to hovorí, ale kto by dobrovoľne vymenil
dobrý rezeň za napr. zeleninové rizoto
:confused::D
worker falcon
13.05.14,10:42
Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP
Fakt berieš KELP? V akej forme? Ako často? Nalačno, pred jedlom, s jedlom, po jedle, pred spaním, alebo ako? Mimochodom, aké dávky thyroxinu si predtým bral?
worker falcon
13.05.14,10:51
Neviem, či experimentovanie tohto typu je namieste. Hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú množstvo procesov v tele a keď ich nie je dostatok, tak tie procesy správne nefungujú.
Zaujimali by ma vysledky krvnych testov u vas - napr. hladina cholesterolu..

Máš skúsenosti s L-thyroxinom? resp. euthyroxom? Myslíš, že pri správom a vyladenom užívaní liekov "procesy správne fungujú"? Jurino to popísal dosť presne, úplný súhlas - živá mŕtvola - unavený, bolesti hlavy, produktivita nulová, nechuť do ničoho, libido škoda reči, a podobne. Prírastok váhy - 20kg/4 roky. A to beriem lieky ako sa patrí, a sú nastavené dobre (napr. podľa TSH). Predtým, ako som začal brať lieky, to bolo úplne v pohode (teenagerská lenivosť sa nepočíta:)) Takže ak existuje náhrada za tie hnusné lieky, stojí to zato.
jslancik
13.05.14,10:57
bude to tak......
možno by to chcelo skúsiť zmeniť stravu, ľahko sa to hovorí, ale kto by dobrovoľne vymenil
dobrý rezeň za napr. zeleninové rizoto
:confused::D

hm, vyprážané nejedávam, najčastejšie jedlo je kuracie mäso s ryžou na rôzne spôsoby. Keby som mal nabehnúť napr. na pečeňovú diétu, veľa by sa v mojom jedálníčku nezmenilo. Prehrešok voči zdravej strave je akurát pečivo na raňajky. A že jem skôr menej ako viac. No a prírastok váhy ako som písal... Cvičenie nepomáha/lo (resp. zvýšenie výdaja energie), veselo som priberal ďalej.
Terezia13
13.05.14,11:19
bude to tak......
možno by to chcelo skúsiť zmeniť stravu, ľahko sa to hovorí, ale kto by dobrovoľne vymenil
dobrý rezeň za napr. zeleninové rizoto
:confused::D

hm, vyprážané nejedávam, najčastejšie jedlo je kuracie mäso s ryžou na rôzne spôsoby. Keby som mal nabehnúť napr. na pečeňovú diétu, veľa by sa v mojom jedálníčku nezmenilo. Prehrešok voči zdravej strave je akurát pečivo na raňajky. A že jem skôr menej ako viac. No a prírastok váhy ako som písal... Cvičenie nepomáha/lo (resp. zvýšenie výdaja energie), veselo som priberal ďalej.
to je ťažko ovplyvniteľné, pretože to sú hormonálne zmeny - štítna žľaza je o hormónoch,
pečivo asi radšej cez deň, ráno nejaké ovsené vločky v mlieku alebo jogurte, neskôr pri pocite hladu nejaké ovocie, alebo cereálne, grahamové pečivo, ale to je ťažko, pretože lieky na štitnu sú poväčšine na spomalenie metabolizmu a to nám asi nič nepomôže
Jurino
13.05.14,20:11
Mne taktiež diagnostikovali hypotyreózu. Bral som L-Thyroxin, za tri mesiace som pribral 8 kg, aj keď som jedol málo. Dovtedy som mal stabilnú váhu. Stravujem sa striedmo, niekedy aj vynechám celý deň stravu z dôvodu časovej tiesni. Je potrebné si uvedomiť, že ten kto je pravidelne - nepriberá a ten kto neje - priberá, telo si robí zásoby tuku pre prípad, že mu nedodáte živiny a energiu. Potom priberáte aj z jedného rohlíku.
Príznaky ochorenia sa mi však pri liečbe L-Thyroxinom akoby strojnásobili, hlavne únavové stavy boli šialené, V práci som na stoličke zaspával, bolela ma hlava. Nakoniec po dobratí lieku som si povedal a dosť. Odvtedy som nezobral ani jednu tabletku a schudol som naspäť, ale len 2 kg. Je dosť možné, že popri liečbe by zo mňa bola živá mŕtvola a ktovie koľko by som ešte nabral. Inak mnoho ľudí uvádza, že pri liečbe priberá, niektorí aj 40 kg nabrali a vypadávajú im vlasy. Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP, občas idem na suši, zjem nejakú chaluhu, alebo riasu, aby som doplnil jód a dopĺňam aj selén. Cítim sa lepšie aj keď nie výrazne, pretože dlho pracujem, tak chodím aj neskoro spávať. Spánok je potrebný, ja naspím cez týždeň tak 3-5 hodín denne, z dôvodu pracovného nasadenia, lebo mám dve práce.

Neviem, či experimentovanie tohto typu je namieste. Hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú množstvo procesov v tele a keď ich nie je dostatok, tak tie procesy správne nefungujú.
Zaujimali by ma vysledky krvnych testov u vas - napr. hladina cholesterolu..

Cholesterol mi klesol počas posledných 5 rokov smerom nadol. V roku 2009 som mal S-CHOL - 5,47 mmol/l, S-HDL - 1,39 mmol/l, S-LDL - 3,48 mmol/l, v roku 2011 som mal po nasadení liečby S-CHOL - 6,95 mmol/l, S-HDL - 1,37 mmol/l a S-LDL - 4,97 mmol/l

Ono ani nejde o experimentovanie, skôr ide o to, že dnes už nieje dostupná zdravotná starostlivosť pre všetkých, kto na to nemá čas a nemá peniaze, tak sa na to najskôr vykašle. Pokusného králika robiť zo seba nechcem, veď som sa cítil popri liečbe ako zombie. No veď čas ukáže, zatiaľ to zvládam, obmedzil som mäsové výrobky, žijem zdravšie, ale samozrejme pri tom hektickom spôsobe života sa nedá všetko vychytať, hlavne spánok, relax a pohyb v prírode chýba najviac. Možno sa človek nemá až natoľko zaoberať svojimi chorobami, treba sa od toho odosobniť a myslieť na to, ako porozumieť svojmu telu a nájsť k zdraviu prirodzenú cestu, tak ako ju našli naši predkovia. Práve lekári nám neustále pripomínajú, akí sme chorí, tento výsledok nemáte v poriadku, táto hodnota má odchylku, tamten parameter nieje dobrý, akoby čítali z knihy života a popri tom si od vás vyberú nemalé peniažky za minimum informácií o tom, aké vedľajšie príznaky budete musieť znášať a do rúk vám vložia zaručený zázračný recept k nesmrteľnosti. A farma biznis točí korunky :) A vy ste v tom kolobehu ako oklamaná ovečka a pekne len čakáte do konca života, kedy ten zázračný medikament konečne zaberie... takto to nejako vidím ja a takisto počúvam od lekárov, ktorí vám kľudne povedia "no viete, tento liek už budete musieť brať do konca svojho života". Radšej sám urobím pre svoje telo krok napred, akoby som mal ležať v posteli a čakať kým ma ktosi pohľadí a poľutuje. Poznám mnoho ľudí aj z našej rodiny, ktorí sa trápia a dlhodobo užívajú lieky na štítnu žľazu, pribrali na váhe, vypadali im vlasy a dodnes sa im výsledky nijako neupravili a lekári stále len nastavujú liečbu a tvária sa blahosklonne.
Jurino
13.05.14,20:22
Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP
Fakt berieš KELP? V akej forme? Ako často? Nalačno, pred jedlom, s jedlom, po jedle, pred spaním, alebo ako? Mimochodom, aké dávky thyroxinu si predtým bral?

KELP beriem od marca, vo forme tabliet 650 mic.g jednu tabletu obdeň spolu s jedlom. Energia mi pomaly pribúda, je to trochu cítiť. Kúpil som si aj nejaké riasy, aj keď je to hnusné, tak do gréckeho šalátu si trochu namrvím (s tým to netreba preháňať, je tam veľa jódu). Riasy poskytujú organický jód, v tej nazdravšej forme. Dokonca riasy nedokážu naviazať splodiny z oceánov ako ryby. Tam kde je znečistnené more, tam jednoducho nerastú.
Spolu s jódom treba podávať aj selén, keďže spolu reagujú, resp. sa viažu na seba, ale to už presne neviem ako a prečo, asi sa vtedy lepšie vstrebe jód do tela :)
Väčšina problémov so štítnou žľazou súvisí aj s nedostatkom jódu v tele. Hlavne my stredoeurópania máme nedostatok jódu, príjmame málo morskych potvor, rýb a pod, čo sa odráža potom aj na funkcii štítnej žľazy.
Mária27
13.05.14,20:24
Mala som hyperaktivitu šz, schudla som 8 kíl za mesiac. Po liekoch Thyrozol (už neviem,či aj iné) to ustúpilo a opäť som pribrala.
Jurino
13.05.14,20:50
Mala som hyperaktivitu šz, schudla som 8 kíl za mesiac. Po liekoch Thyrozol (už neviem,či aj iné) to ustúpilo a opäť som pribrala.

Ono to tak skutočne aj býva, že ľudia, ktorí majú hypertyreózu schudnú, aj keď veľa jedia, a tí, ktorí majú hypotyreózu priberajú pomaly aj z vody. Je to hlavne o metabolizme tukov. Pri hypertyreóze je metabloizmus zrýchlený a pri hypotyreóze je metabolizmus spomalený. Zvláštne je, že liečba skôr pomohla tým pacientom, ktorí mali hypertyreózu.
korela
13.05.14,23:17
Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP
Fakt berieš KELP? V akej forme? Ako často? Nalačno, pred jedlom, s jedlom, po jedle, pred spaním, alebo ako? Mimochodom, aké dávky thyroxinu si predtým bral?

KELP beriem od marca, vo forme tabliet 650 mic.g jednu tabletu obdeň spolu s jedlom. Energia mi pomaly pribúda, je to trochu cítiť. Kúpil som si aj nejaké riasy, aj keď je to hnusné, tak do gréckeho šalátu si trochu namrvím (s tým to netreba preháňať, je tam veľa jódu). Riasy poskytujú organický jód, v tej nazdravšej forme. Dokonca riasy nedokážu naviazať splodiny z oceánov ako ryby. Tam kde je znečistnené more, tam jednoducho nerastú.
Spolu s jódom treba podávať aj selén, keďže spolu reagujú, resp. sa viažu na seba, ale to už presne neviem ako a prečo, asi sa vtedy lepšie vstrebe jód do tela :)
Väčšina problémov so štítnou žľazou súvisí aj s nedostatkom jódu v tele. Hlavne my stredoeurópania máme nedostatok jódu, príjmame málo morskych potvor, rýb a pod, čo sa odráža potom aj na funkcii štítnej žľazy.
Reagujem na teba z toho dôvodu, že si vynechal klasickú liečbu a zvolil si si svoju cestu.
Ja som síce nebola dg u endokrinológa, ale v rámci očisty som sa prepracovala až pomaly k podváhe (iná cesta nebola) a po dlhom čase tejto odporučenej stravy som začala mať mierne úzkostné stavy. Keď som to oznámila lekárovi, mala som si zapisovať potraviny, ktoré som všetky skonzumovala za týždeň a pripisovať si k tomu svoje pocity. Vyšiel prostý výsledok, čo už pacienti so ŠZ asi poznajú, mala som tam veľa brokolice kvôli vápniku na obedy (na pare) a iné podobné, po ich vynechaní sa to upravilo. Okrem toho som si mala merať teplotu naraz pod obomi pažami naraz a tiež zapisovať. Boli tam po 2-3x malé rozdiely. Hoci aj predtým som pri ňom jedla v polievkach kelp a spirulinu, pridal mi olej, malé balenie, s tromi kvapkami som si mala potierať raz za deň miesto pod krčnou jamkou. Nezostali mi fľašky, neviem názov. Prosil ma, aby som nezačala brať umelý hormón od endokrinológa.
Ten olej už neberiem, ale ráno si dávam trochu tekvicového oleja na kúsok chleba.
Jurino
16.05.14,07:05
Tak som to ukončil, je to zbytočné, beriem doplnky KELP
Fakt berieš KELP? V akej forme? Ako často? Nalačno, pred jedlom, s jedlom, po jedle, pred spaním, alebo ako? Mimochodom, aké dávky thyroxinu si predtým bral?

KELP beriem od marca, vo forme tabliet 650 mic.g jednu tabletu obdeň spolu s jedlom. Energia mi pomaly pribúda, je to trochu cítiť. Kúpil som si aj nejaké riasy, aj keď je to hnusné, tak do gréckeho šalátu si trochu namrvím (s tým to netreba preháňať, je tam veľa jódu). Riasy poskytujú organický jód, v tej nazdravšej forme. Dokonca riasy nedokážu naviazať splodiny z oceánov ako ryby. Tam kde je znečistnené more, tam jednoducho nerastú.
Spolu s jódom treba podávať aj selén, keďže spolu reagujú, resp. sa viažu na seba, ale to už presne neviem ako a prečo, asi sa vtedy lepšie vstrebe jód do tela :)
Väčšina problémov so štítnou žľazou súvisí aj s nedostatkom jódu v tele. Hlavne my stredoeurópania máme nedostatok jódu, príjmame málo morskych potvor, rýb a pod, čo sa odráža potom aj na funkcii štítnej žľazy.
Reagujem na teba z toho dôvodu, že si vynechal klasickú liečbu a zvolil si si svoju cestu.
Ja som síce nebola dg u endokrinológa, ale v rámci očisty som sa prepracovala až pomaly k podváhe (iná cesta nebola) a po dlhom čase tejto odporučenej stravy som začala mať mierne úzkostné stavy. Keď som to oznámila lekárovi, mala som si zapisovať potraviny, ktoré som všetky skonzumovala za týždeň a pripisovať si k tomu svoje pocity. Vyšiel prostý výsledok, čo už pacienti so ŠZ asi poznajú, mala som tam veľa brokolice kvôli vápniku na obedy (na pare) a iné podobné, po ich vynechaní sa to upravilo. Okrem toho som si mala merať teplotu naraz pod obomi pažami naraz a tiež zapisovať. Boli tam po 2-3x malé rozdiely. Hoci aj predtým som pri ňom jedla v polievkach kelp a spirulinu, pridal mi olej, malé balenie, s tromi kvapkami som si mala potierať raz za deň miesto pod krčnou jamkou. Nezostali mi fľašky, neviem názov. Prosil ma, aby som nezačala brať umelý hormón od endokrinológa.
Ten olej už neberiem, ale ráno si dávam trochu tekvicového oleja na kúsok chleba.

Ja som sa ešte celkom nedokázal zbaviť potravín, ktoré nie sú prospešné. Stále príjmam veľa cukru, jem biele pečivo, občas mäso, ryby jem striedmo. Alkohol som nikdy nepil ani som nefajčil, takže s týmto druhom návyku problém nemám.
Spirulinu+Chlorelu som začal užívať od marca, neviem posúdiť aký dlhodobý efekt to má, ale určite priaznivý. Mohla by si napísať ty, asi užívaš dlhodobejšie. Strumigeny sa taktiež snažím eliminovať, aj keď taký dobrý kelový vývar občas hodím, ale aj sparenú brokolicu, alebo špenát mám rád. S týmito potravinami však treba zaobchádzať opatrne, hlavne u tých, ktorí majú problémy so štítnou žľazou.
Tekvicový olej je určite fajn, počul som o jeho blahodárnych účinkoch. Ja zatiaľ užívam olivový nalačno ráno a pomáha mi to. Hlavne mi pomohol v časoch, keď som bral antibiotiká, pomohol mi vyliečiť tráviaci trakt a črevá. 2 mesiace po dobratí antibiotík som mal problém s krvavou stolicou, užíval som olivový olej a po mesiaci som bol úplne v poriadku.
Mila123
17.05.14,08:05
ach tá slovenčina,,,,,,,,,
buchač
17.05.14,08:09
ach tá slovenčina,,,,,,,,,
...ach ten dilino ( doplniť iný výraz ) ...;)
Zitulda
17.05.14,09:10
[QUOTE="worker falcon"]
A to beriem lieky ako sa patrí, a sú nastavené dobre (napr. podľa TSH).

Môže mi niekto povedať čo je to TSH? a čo je KELP?

Ďakujem
buchač
17.05.14,09:14
[QUOTE="worker falcon"]
A to beriem lieky ako sa patrí, a sú nastavené dobre (napr. podľa TSH).

Môže mi niekto povedať čo je to TSH?
Ďakujem

Thyroid-stimulating hormone
je hormón, ktorý stimuluje štítnu žľazu k produkcii tyroxín (T 4), a potom sa trijodtyronin (T 3), ktorý stimuluje metabolizmus takmer každého tkaniva tela. [1] Ide o glykoproteín hormón syntetizovaný a vylučovaný thyrotrope buniek v prednej hypofýzy , ktorý reguluje endokrinné funkciu štítnej žľazy . [2] [3]
P.S.:
Preklad z http://en.wikipedia.org/wiki/Thyroid-stimulating_hormone
korela
17.05.14,16:25