sedilachim
13.11.13,19:47
V 09.2012 som dostal prispevok na podnikanie z UP. V roku 2012 som minul asi polovicu príspevku. Uctovnictvo mi robila uctovnicka ale nemam od nej uplne kompletne vsetky zostavy z uctovníctva. V tomto roku som cerpal dalsie sumy z prispevku a chcem si urobit uctovnictvo sam.
Moja otazka je - kde mam zadat na zaciatku roku 2013 zvysnu sumu z prispevku, ktorú som mal k 1.1.2013?
dakujem
Tweety
13.11.13,18:52
Príjmom OZD bude len tá časť, ktorú tento rok aj použiješ.
Antonia Jendrišáková
13.11.13,19:15
Prečo nemáš všetky zostavy ?
mirka134
13.11.13,20:56
Ale podľa mňa mal by si si dať pozor či ti nedala dotáciu aj paušálom ... ?
mondes
13.11.13,21:32
1. Musíš vypýtať od účtovníčky všetko ohľadom tvojho účtovníctva a zistiť, či ti DP neurobila paušálne, lebo v tom prípade by celá dotácia išla do N v r. 2012 a teraz v r. 2013 by si zvyšnú časť dotácie účtoval len do VNZD.
2. Tú zvyšnú časť dotácie si zadáš najprv do záväzkov a ponižuješ o čerpanú časť.
sedilachim
13.11.13,22:18
penazny dennik mi vytlacila len po stlpec 10 a okrem toho mam len bankovy vypis a pokladnu
sedilachim
13.11.13,22:25
1. DP mi v minulom roku pausalne nerobila
2.ked dam zvysnu cast dotacie do zavazkov - kde mam dat uctovanie - teda aku predkontaciu mam zvolit?
A ked budem nasledne z dotacie platit napr. odvody do ZP, tak staci vydaj v banke?
A akým sposobom mam nasledne ponizit dotaciu?
Snazim sa uctovat v programe Money3 - ale zatial som len zaciatocnik
dakujem za radu
mondes
14.11.13,07:26
No účtovanie dotácie nadväzuje z roka na rok. TEda nie je výhodné, že meníš softvér, pretože v min. r. účtovníčka mala zaevidovať celú dotáciu do PNZD a následné čerpanie účtovať tak, že je potrebné preúčtovať čerpanú časť z PNZD do POZD a následne do VOZD. TAkže to nie je len tak.
Ja som tiež toho roku prebrala účtovanie dotácie po jednej účtovníčke, tiež bola v 09/2012 poskytnutá dotácia a riešila som to tak, že som na základe všetkých dokladov z min. roku zaevidovala do záväzkov komplet celú výšku posktnutej dootácie a rad radom odpočítavala jej čerpanie, až kým mi na konci roka nezostalo toľko, koľko má. Ale to je aj vec softvéru, ja neúčtujem v Money3.