slovex
21.03.06,17:14
akým príjmom v JÚ je poistné plnenie z havarijného poistenia, auta, ktoré je majetkom vo firme FO? Je to príjem OZD alebo neovplyvňujúci ZD?
Tweety
21.03.06,16:15
akým príjmom v JÚ je poistné plnenie z havarijného poistenia, auta, ktoré je majetkom vo firme FO? Je to príjem OZD alebo neovplyvňujúci ZD? Príjem podliehajúci dani- príjem OZD.
slovex
21.03.06,16:36
ďakujem, myslela som si :) . Takže príjem OZD aj ked to prišlo na osobný účet - nie na podnikateľský, výdavky na opravu (zo servisu) sme dali do prevádzkovej réžie. je to tak OK?
Tweety
21.03.06,16:38
ďakujem, myslela som si :) . Takže príjem OZD aj ked to prišlo na osobný účet - nie na podnikateľský, výdavky na opravu (zo servisu) sme dali do prevádzkovej réžie. je to tak OK? Ten príjem by to chcelo preúčtovať( previesť z účtu na účet.) Ak to nemáš na podnikateľskom účte, tak nemôžeš o tom účtovať.
slovex
21.03.06,17:01
a nestačilo by to preúčtovať cez ID? alebo sa na to vykašlem a nechám to na súkromnom účte- proste to nebudem priznávať
Tweety
21.03.06,17:30
a nestačilo by to preúčtovať cez ID? alebo sa na to vykašlem a nechám to na súkromnom účte- proste to nebudem priznávať Ja by som to previedla z účtu na účet, pretože je tam zaplatená poistka, fa za opravu vozidla. To plnenie z poistky je možné predpokladať.( ono aj v skutočnosti bolo)