petra84
14.11.13,06:54
PP mi skončil dohodou ku dňu 30.10.2013 podľa § 60 ZP, a to z dôvodu § 63 ods. 1 pís. b. ZP. V prac. zmluve mám 2 mesačnú výpovednú lehotu.. Táto dohoda taktiež obsahuje dodatok, že nemám voči zamestnávateľovi žiadne nároky z titulu pracovnej zmluvy... K podpisu som bola tak trochu donútená, s tým, že ak sa do konca roka zlepšia výsledky, tak sa táto dohoda bude považovať za neplatnú.. Už je november a ja pre firmu stále pracujem a využívam služobné auto, notebook a telefón... Neviem na čom som a čo môžem čakať.. Chcela by som to nejako napadnúť a nárokovať si odstupné, dočerpanie dovolenky a náhradu za stravné lístky, ktoré som dostávala iba 6 mesiacov (vo firme som 3 roky).. V prípade, že dohodu nezrušia ako dosiahnem vyplatenie mzdy za 11. mesiac? Kam sa obrátiť? Ako? A v akej lehote??
veronikasad
14.11.13,06:10
Pozri ešte raz do dohody, nebolo to náhodou k 30.11. ? Dostala si aj zápočtový list a ostatné doklady k ukončeniu prac.pomeru ?
Tweety
14.11.13,06:29
AK je to tak, ako uvádzaš, dohodli ste sa na skončení PP k 30.10., teda PP skončil týmto dátumom. Z takéhoto skončenia PP nárok na odstupné vzniká, rovnako vzniká nárok na vyplatenie všetkých doterajších nárokov..
petra84
14.11.13,06:39
mám to pred sebou.. je to ku dňu 30.10.2013... zápočtový list nemám a ani iné doklady - o aké iné doklady by malo ísť??
veronikasad
14.11.13,06:43
Potvrdenie o zdanitelnej mzde, Potvrdenie o príjme pre účely dávky v nezamestnanosti.
Nepodpisovala si náhodou od 1.11.2013, napr. dohodu o vykonaní práce ? Vykonávaš rovnakú prácu ako si mala v pracovnej zmluve ? Over si (osobne) v soc.poisťovni, či trvá tvoje poistenie (daj si vytlačiť priebeh poistenia, kde zistíš či ťa zamestnávatel odhlásil alebo nie).

Ak máš v dohode dôvod § 63 odst. 1 písm. b) máš nárok na odstupné v zmysle ZP. Kedy si podpisovala tú dohodu ?
petra84
14.11.13,06:43
ahoj tweety, takže ten dodatok, že nemám voči zamestnávateľovi žiadne nároky z titulu prac. zmluvy je bezpredmetný? ako som už napísala, stále pracujem a využívam aj auto, notebook a telefón... ani ku jednému som nepodpísala nič ohľadom hmotnej zodpovednosti atď.... hmm... je to zložité... s konateľom som dohodnutá si volať ku koncu novembra a dohodnúť sa, či ostávam a dohoda sa skartuje alebo končím... Ak by sa rozhodli, že končím, tak ako sa dostanem ku novembrovej výplate, nevyčerpenej dovolenke a náhrade za tie stravné lístky... vopred ďakujem... som si nikdy nemyslela, že sa dostanem do takejto situácie...
petra84
14.11.13,06:47
dohodu som podpisovala 10.októbra.. som TPP na dobu neurčitú s 2 mesačnou výpovednou lehotou a vykonávaná práca je presne ako v prac. zmluve. prosím ťa a to môžem ísť do hociktorej pobočky soc. poisťovne?
veronikasad
14.11.13,06:50
Neviem či máte v meste viac pobočiek, u nás je len jedna. Potvrdenie vydávajú na registri. Skús zistiť aj v prísl. zdr.poisťovni, či tvoje zdr.poistenie trvá.
petra84
14.11.13,06:55
ďakujem veronika, idem to hneď dnes zisťovať...
Tweety
14.11.13,06:55
Neviem potom prečo ste uzatvorili takú dohodu, keď ešte pracuješ, veď VD nemáš, tvoj PP skončil., mali ťa z poistení odhlásiť.Takže teraz robíš nelegálne, Nevyčerpanú dovolenku musia preplatiť pri skončení PP,.
petra84
14.11.13,07:19
no oni to argumentovali tým, že ma to má motivovať, aby som viac makala... čo som žiaľbohu robila aj doteraz, ale nakoľko pred rokom odišiel z práce kolega, tak som chtiac-nechtiac musela prebrať aj časť jeho agendy a tým som nepodávala pre nich dostatočný výkon čo sa týka práce, ktorú mám v prac. zmluve... Teraz od 10.okt, teda odo dňa podpísania tej dohody už robím iba svoju agendu... a keď ich presvedčím, že je to ok, tak ostávam... preto si myslím, že ma neohlásili zo soc. poist., nakoľko mi nechali k užívaniu aj všetky tie veci... ja neviem... je to chytené za hlavu, ja viem, no ale nemala som na výber... ja len fakt chcem byť pripravená, ak by ma vyhodili... kľudne to potiahnem aj pred súd, je mi to jedno... nie je náhodou nejaká 2 mesačná lehota odo dňa skončenia prac. pomeru, ktorú musím dodržať, ak to chcem riešiť súdom???
petra84
14.11.13,07:21
čo je to VD? vďaka
veronikasad
14.11.13,07:22
Prečo si 1.11. prišla do práce, keď máš podpísanú dohodu o skončení prac.pomeru ?
Pri ukončení prac.pomeru dohodou sa neprihliada na žiadnu výpovednú dobu. Ak bol uvedený dôvod skončenia prac.pomeru (§ 63 odst.1 písm. b), patrí ti odstupné.
Neviem, čo chceš riešiť na súde, choď za šéfom a dohodni sa na "stornovaní" podpísanej dohody.
petra84
14.11.13,08:58
takže v soc.poisť odhlásená nie som a ani nepodali žiadosť.. zdravotku som ešte nezistila..
Tweety
14.11.13,09:06
VD. je výpovedná doba.
petra84
14.11.13,09:57
:)
veronikasad
14.11.13,11:59
ak chceš zostať pracovať vo firme, dohodni sa so šéfom na "zlikvidovaní" oboch výtlačkov podpísanej dohody
petra84
14.11.13,14:02
no... je to také diskutabilné.. skôr nie ako áno... lebo svine vzdy len svinami ostanu... takze hram tichu vodu co brehy myje a budem sa snazit vytazit maximum z ich chyb... dam vam kazdopadne vediet ... nech do buducnosti pomozeme aj inym co doplatili na svoju snahu... lebo za dobrotu na zobrotu zialbohu stale plati....