windyman
14.11.13,06:57
Pekný deň
som živ.neplatca DPH - mám objednávku od českej firmy na dodanie služby .-prenájom technického vybavenia vrátane montáže a zabezpečenia prevádzky na akciu ktorá sa koná na SK.Česka firma ma pridelené slovenské IČ DPH.
Čo musím urobiť a ako fakturovat ?
- musím sa zaregistrovať na platcu DPH §7a ?
-ako bude vystavena moja faktura s DPH bez DPH ?
-kto platí DPH - ja oni ? kde ?
- kde je vlastne miesto dodania služby na SK alebo ČR ?
- to že majú SK IČ DPH mení nejak situáciu ako keby boli len česky platcovia DPH ?

ďakujem za vyjadrenia
cejo
14.11.13,06:18
Vzťahuje sa tá akcia nejakým spôsobom na nehnuteľnosť (napr. výstvavba?) Tiež je dôležité posúdiť z akého dôvodu majú pridelené IČ DPH na Slovensku.
windyman
14.11.13,07:10
nehnutelnosť nie,ide o česku agentúru organizuje firemný event .školenie,ja tam dodávam zábavnu techniku na večer,prečo maju IČ SK DPH .neviem
windyman
14.11.13,07:15
nie zo stavebnictvom alebo nehnutelnosťu to nemá nič,,ide o česku agentúru organizuje firemný event .školenie pre nejaku ďalšiu firmu,ja tam dodávam zábavnu techniku na večer,prečo maju IČ SK DPH .
JAJA11
14.11.13,07:17
dôležité je, pod akým IČ DPH je objednávka vystavená, ak je pod SK, tak si myslím, že nie je povinnosť registrácie, nejde tu o prenesenie DPH na odberateľa....
ak pod IČ DPH českým, potom áno

asi by bolo dobré zistiť, prečo majú SK IČ DPH a potom ďalej riešiť.... ak tu majú organizačnú zložku a objednali pod SK IČ DPH, tak podľa mňa, vy sa nemusíte registrovať.....
windyman
14.11.13,07:41
fakturačne údaje ktoré mi poskytli sú zo SK IČ DPH,potom by som vystavil fa pre mňa - normalne bez DPH ?
windyman
14.11.13,07:50
čo čítam nak na povinnosť registrácie § 7a/2 - podstane je určnie miesta dodania služby ak to dobre chápem ak by bolo len česke DPH -česka firma tak aj ked je akcia na uzemi SK - vzhladom nato že sídlo maju v ČR - miesto dodania je ČR a musím sa registorvať - dobre chápem ?
avšak majú SK IČ DPH....sídlo majú vždy v ČR...
windyman
14.11.13,08:19
tak z § 15 a 16 som totálny jeleň dodávam zábavne služby na faktur uvádzam " fakturujem vám prenájom a prevádzku zábavných atrakcii" to na upresnenie...