martina654
14.11.13,11:33
dobri den, som na PN 4apol mesiaca ma zdravotne problemy z rukou ....a dnes sa mi ´´dostalo do usi´´ ze moja majsterka v robote povedala ze ak budem na pn dlhsie ako pol roka ze ma bude musiet brat ako noveho zamestnanca pri nastupe do roboty po pn ....chcela by som vediet ci ma zamestnavatel pravo mi znizit hodinovu mzdu na zaklade dlhsej pn pricom moje znalosti v robote nezanikli a mam ich na rovnakej urovni ako pred zacatim PN.
kopretinka
14.11.13,10:38
nepočúvaj to,čo sa ti dostalo do uší,mmch ako si z toho,čo povedala,vydedukovala,že ti znížia plat? Možno za tak dlhú dobu tvojej PN sa v práci udiali rôzne zmeny (nevieme,kde pracuješ a čo robíš) možno sa budeš musieť učiť nejaký nový postup,technológiu....
martina654
14.11.13,10:54
vyslovene sa vyjadrila ze ak budem dlhsie ako 6 mesiacov na marodke ze po nastupe ma bude musiet brat ako noveho zamestnanca ....no ale ja som doposial taku kravinu nikde nepocula
martina654
14.11.13,10:59
teda novy zamestnanec ma u nas zakladny plat a ked sa zaskoli sa mu casom zvysuje a zvysuje
kopretinka
14.11.13,11:00
myslím si,že má iba blbé reči,aby ťa zastrašila a prinútila sa vrátiť do práce.
martina654
14.11.13,11:04
dakujem trochu si ma ukludnila no ked chce tak nech zastrasuje ortopeda a neurologicku lebo ani jeden mi neodporuca robit taku robotu...ja zial inu nemam ale ak by som mala robit za 2.50 v hrubom na hodinu tak to dam po nastupe radsej rovno vypoved
kopretinka
14.11.13,21:20
prečo si vymazala komentáre?????
martina654
15.11.13,09:33
nevymazala som neviem preco sa nezobrazuju som tu prvy krat mozno som nieco zle urobila
martina654
15.11.13,09:34
robim v zavode na strojch u nas sa nic nemeni stroje su stale tie iste a aj receptury...a som v kontakte s kolegynou ak by nieco bolo vzdy mi to povie vyslovene sa vyjadrila ze ak budem dlhsie ako 6 mesiacov na marodke ze po nastupe ma bude musiet brat ako noveho zamestnanca ....no ale ja som doposial taku kravinu nikde nepocula.......teda novy zamestnanec ma u nas zakladny plat a ked sa zaskoli sa mu casom zvysuje a zvysuje...
martina654
15.11.13,09:35
a ked dam znova nacitat stranku neukaze mi ani posledne pridane.preco?
kopretinka
15.11.13,09:41
tie komentáre nezmizli samé od seba
martina654
15.11.13,09:42
ale ked dam svoj profil a tam prispevky tak mi ukaze vsetko co sa pisalo tak teda nechapem
kopretinka
15.11.13,10:14
ona nie je tvoj zamestnávateľ,ona o tom nerozhoduje.Teraz si PN,tak nerieš nič iné,uvidíš,čo bude po návrate z PN.Potom rieš.Ale určite ti nemôžu znížiť plat bez tvojho písomného súhlasu.
misoft
15.11.13,18:13
>martina654: vieš ako sa takýmto rečiam vraví? JPP - jedna p**a povedala - nikde v zákone nie je, že po dlhodobej maródke sa musí pracovník brať ako nový zamestnanec. Ak by sa toto zamestnávateľ opovážil urobiť = Inšpektorát práce a zamestnávateľ by mal také problémy nielen s Inšpektorátom, ale i so Sociálnou a Zdravotnou poisťovňou, že by sa nedoplatil.
Viem na čo naráža tá tvoja "kolegyňa" - zamestnávateľ chce ušetriť na odvodoch, na zamestnanosti - takže by mali akože začínať od znova. Lenže toto nikde v zákonníku NIE JE.
martina654
18.11.13,11:56
obom vam velmi pekne dakujem za odpoved...no ja sa v takych veciach nevyznam som rada ze mi to niekto objasnil :)