uzivatel_1001
21.03.06,17:30
zdravicko,
som zivnostnik, evidujem vydavky, prijmi najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku , socialka zdravotka
to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp.
pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)
Tweety
21.03.06,16:34
zdravicko,
som zivnostnik, evidujem vydavky, prijmi najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku , socialka zdravotka
to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp.
pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-) Sú rôzne publikácie, ktoré Ti pomôžu pri tvojom podnikaní resp. účtovaní príjmov a výdavkov, napr.Poradca podnikateľa, ale najdôležitejšia by bola jednoduché účtovníctvo podnikateľov.
Zita5
21.03.06,16:37
zdravicko,
som zivnostnik, evidujem vydavky- dúfam , že ovplyvňujúce základ dane :)

prijmi - správne
najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku - to je možné len pri firemnom aute

, socialka zdravotka - účtuje sa do výdavkov OVZD
to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
Zostatky v banke Ti musia sedieť so zostatkom v peňažnom denníku a s výkazom o majetku a záväzkoch - inak je nesprávne účtovanie

minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp. - to je pravda
pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)

Pýtaj sa pokiaľ môžeme pomôžeme . Moja odpoveď ako taká sa nesie v duchu jednoduchého účtovníctva a preukázateľných výdavkov .
Aké otázky , také odpovede .:eek:

Treba si zakúpiť v predajni ŠEVT publikáciu o jednoduchom účtovníctve s príkladmi , alebo si nájsť účtovníčku .
uzivatel_1001
21.03.06,16:50
Pôvodca textu príspevku: uzivatel_1001
zdravicko,
som zivnostnik, evidujem vydavky- dúfam , že ovplyvňujúce základ dane images/smilies/smile.gif

- tomu sice nerozumiem(asi ze za ne platim dan :-) ), ale je to asi cca 15 az 16 faktur rocne od 1 az 3 odberatelov

prijmi - správne
najazdene kilometre resp. blocky za benzin vzdy rozratam tak aby sedela spotreba, povacsinou nejake stratim, takze to dokonca vyzera, ze mi sedi spotreba podla technicaku - to je možné len pri firemnom aute
- to mam , odpis 1/4 ceny (kupene starsie auto)
+ benzin + opravy

, socialka zdravotka - účtuje sa do výdavkov OVZD

-- co je OVZD ? su to tiez moje naklady ?


to vzdy na konci roku vsetko zratam a odcitam a zaplatim dan . jedine, co ma desi , nikdy mi nesedia nejake zosatky na uctoch, resp. som sa o to nikdy nestaral a nesnazil.
Zostatky v banke Ti musia sedieť so zostatkom v peňažnom denníku a s výkazom o majetku a záväzkoch - inak je nesprávne účtovanie

-- a kolko je za to pokuta ?

minule ma vsak niekto nalakal, ze taka kontrola potrebuje mat vsetko nachlp. - to je pravda
pozn. vsetky prijmy a vydaje mam 100% preukazatelne a niesu to ziadne podvody
kde sa da o tom nieco precitat, tak aby to pochopil aj neuctovnik nemudry ? ;-)
Melnick
21.03.06,17:44
[quote=uzivatel_1001] : uzivatel_1001

,

-- co je OVZD ? su to tiez moje naklady ?


Sú to výdavky ovplyvňujúce základ dane.:)

Aj kvalitné účtovníctvo Ťa nemusí stáť veľa.
A kľudne spávaš.:p
uzivatel_1001
21.03.06,18:05
dakujem za objasnenia
aj ked niekedy je to pre mna cinstina, aspon viem ako sa citia ludia okolo mna ked im vysvetlujem nieco o pocitacich :-)
Zita5
21.03.06,18:07
dakujem za objasnenia
aj ked niekedy je to pre mna cinstina, aspon viem ako sa citia ludia okolo mna ked im vysvetlujem nieco o pocitacich :-)

Rozpíš tie Tvoje otázky osobitne , pretože sa neviem z toho vymotať .
Melnick
21.03.06,18:25
dakujem za objasnenia
aj ked niekedy je to pre mna cinstina, aspon viem ako sa citia ludia okolo mna ked im vysvetlujem nieco o pocitacich :-)

Tak vidíš, nabudúce možno od nás dostaneš otázku
Čo s mojim najlepším priateľom- počítačom?:D :D :D
uzivatel_1001
21.03.06,18:40
kedze pohyby na bankovom ucte a doklady nedam aj tak nikdy dokopy aby to sedelo, tak uz mam len 3 otazky
1. kolko je tento rok odpocitatelna polozka ?
2. kolko je pokuta za nespravne uctovanie (ked nesedia pohyby v banke a v penaznom denniku) ?
3. ak kupim stare auto , zaradim ho v tej cene za ktoru som ho obstaral a odpisujem akokeby nove bolo cize 25 % (1/4) po 4 roky ?


a velke cmuk sa posiela uz dopredu za odpovede ;-)
abel
21.03.06,19:35
kedze pohyby na bankovom ucte a doklady nedam aj tak nikdy dokopy aby to sedelo, tak uz mam len 3 otazky
1. kolko je tento rok odpocitatelna polozka ?
2. kolko je pokuta za nespravne uctovanie (ked nesedia pohyby v banke a v penaznom denniku) ?
3. ak kupim stare auto , zaradim ho v tej cene za ktoru som ho obstaral a odpisujem akokeby nove bolo cize 25 % (1/4) po 4 roky ?


a velke cmuk sa posiela uz dopredu za odpovede ;-)
1) V daňovom priznaní za rok 2005 je to 87.936.- Sk, pre rok 2006 to bude už 90.816.- Sk
2) Záleží aké "CMUK" urobíš na kontolórky". Ale veď ku dňu kontroly si to určite prerobíš tak, aby ti to na chlp sedelo. Neboj, existujú len čísla od 0 po 9, tak už ich nejako spolu na Porade skombinujeme.
3) áno
Zita5
21.03.06,19:38
;)
1) V daňovom priznaní za rok 2005 je to 87.936.- Sk, pre rok 2006 to bude už 90.816.- Sk
2) Záleží aké "CMUK" urobíš na kontolórky". Ale veď ku dňu kontroly si to určite prerobíš tak, aby ti to na chlp sedelo. Neboj, existujú len čísla od 0 po 9, tak už ich nejako spolu na Porade skombinujeme.
3) áno



Veľmi krásne si to vysvetlila .:) ;)
Melnick
21.03.06,19:49
[quote=abel]
Elenka o ten cmuk si sa mohla podeliť.:D
abel
21.03.06,19:56
[quote=abel]
Elenka o ten cmuk si sa mohla podeliť.:D
Sám mám málo :D