Vajogeneral
14.11.13,14:30
Pozdravujem, potreboval by som poradit.
Mojmu zamestnavatelovi som oznamil ze chcem ukoncit pracovny pomer. Ustne sme sa dohodli ze si mam poodovzdavat papiere, stavby mojmu nastupcovi a nebude mi robit problemi s vypovedou. ( dal som si aj podpisat vypoved s datumom odovzdania) Po odovzdani a zapracovani mojho nastupcu som oznamil na firme ( mojim nadriadenym , ako je priami nadriadeny a riaditelovy, ze uz nepridem do prace , co mi aj potvrdili)
ked som sa bol nahlasit na urade, tak mi bolo oznamene ze som nadalej zamestnancom firmy, bolo mi to divne tak som tam isiel a ich retorika bola uplne ina ako sme sa dohodli. Medzi casom mi poslali postou vyrozumenie ze ma prepustaju na zaklade hrubeho porusenia pracovnej discipliny ( nenastupenia do prace ). Ziadal som vyplatit mzdu nakolko mzdu vyplacaju az 26-28 v mesiaci. Na to mi bolo povedane ze ju mam zadrzanu a ze ju nedostanem. Takto som nedostal mzdu za komplet cely mesiac maj a za tyzden v juny ( ju som odovzdaval moje pridelene stavby ) Ked som sa dopytoval u riaditela tak sa iba vyhovaral na jeho podriadeneho ze som mu neodovzdal vsetky papiere. Okamzite som dal vsetko do poriadku a papiere som nechal na recepcii na firme, dalej som ich poslal doporucene postou aby bolo vsetko a poriadku. Od vtedy sa so mnou nikto nebavi, neodpovedaju mi na telefonaty a ani na maily. Ked si pridem pytat na firmu vyplatu , tak mi povedia ze je pozastavena . a Nikto z vedenia sa so mnov nebavi.

Pre informaciu:

vyplaty prebiehaju formou hotovosti do vlastnych ruk nakolko ofiko nam davaju min. mzdu a neofiko sa moja mzda pohybovala okolo 1100-800€. pri preberani vyplati vsetkym daju popodpisovat hadam ť papierov ale s tym ze je prekryty druhym a je tam iba okienko na podpis. Ked som sa neraz pytal ze chcem vidiet co mi davaju podpisovat , tak ma ohriakli, ze sa nemam vypytovat ak chcem vyplatu. Dalej tam fungovalo akesi zadrzne , kde nam stahovali z vyplaty od 10 do 30 percent - toto fungovalo takmer rok a pol. Na zaciatku nam bolo povedane ze nam to vratia bud postupne alebo keby sme nahodou dali vypoved. ( samozrejme som nedostal ani cent)
Potrebujem poradit na koho sa obratit aby mi bola vyplatena moja mzda aspon za mesiac maj. Samozrejme nie som hlupy a viem, ze mam narok asi iba na to co je na papiery, ale aj tak, aj minimalna mzda je nieco!!! a nebudu donekonecna o.ebavat svojich zamestnancov.
Prosim pomozte mi.

Dakujem

PS: ja som pracoval ako stavebny technik, kde vykon mojho povolania bol iba mimo mojho bydliska a mimo sidla firmy.. Zamestnancom na firme dokonca odpocitavaju zo mzdy naklady na stravne, no chudaci ich vobec nedostanu. ( nedostanu vobec nic )
veronikasad
14.11.13,13:39
Ofiko alebo neofiko ? Na tú neofiko zabudni. Nevyplatenie ofiko mzdy môžeš nahlásiť na Inšpektoráte práce.
Čo znamená "dal som si podpísať výpoveď". Pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby, ak si sa nedohodol so zamestnávatelom (písomne) na ukončení pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce.
Vajogeneral
15.11.13,17:31
nie, viem ze uz iba ofiko mozem dostat. No dohoda bola ustna,.. ale ked som vsetko splnil, neprisiel do zamestnenia nikto nic nevravel a ani nevolali,. Pokladal som to za uzatvorene. chcel som si otorit sro a podnikat. Na to som potreboval podisanu vypoved , na co som aj isiel na formu a pytal to podpisat. Problemi zacali potom. Poslali mi domov vypoved za porusenie pracovnej discipliny. tusim éd 13.6.2013. Ja chcem po nich vyplatenie mojej mzdy za mesiac MAJ a ak sa da tak aj JUN. Ale ide mi prvotne o MAJ.
DAKUJEM ZA ODPOVED