veronikasad
14.11.13,14:50
mimotemy Vidím Richarda v tejto téme, tak zadám otázku sem :

Nebolo by možné číslovanie hlavnej stránky aj na začiatku stránky ? Neustále rolovanie na koniec ma už nebaví ...
Richard
14.11.13,16:07
1. Nová otázka = Nová téma 2. nerozumiem čo sa pýtaš Myslíš prvú stranu v debate či?
stormcatcher
14.11.13,16:14
...v starej porade bolo tlačitko "hore", tu sa to stratilo.
misoft
14.11.13,18:48
Má na mysli toto:
131487
Dať to aj hore.
buchač
14.11.13,18:52
Pozri na tému ... http://www.porada.sk/t215604-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-iv.html

Akonáhle má téma viac stránok , tak číslovanie je aj HORE ...
buchač
14.11.13,18:53
Nemáš na klávesnici tlačítko " HOME " ...???
Stefan2005
14.11.13,18:58
... a načo je to HOME ??? vo Firefoxe je to šípka dole a hore....
Stefan2005
14.11.13,19:00
... ale akonáhle úvodná téma je na jeden a pol strany, tak to môže byť hore (to hore je až vždy pod témou) aj dole, človek sa naroluje ako blbec... je to proste furt o ničom.
Stefan2005
14.11.13,19:03
... ako si všímam, jeden deň je to tak, o týždeň už inak, ale žiaľ nikdy nie lepšie ... dnes napr. sa mi nezobrazuje číslovanie stránok v sledovaných príspevkoch ... takže furt iba ich úvodná strana
misoft
14.11.13,19:09
Buchy - na danej stránke to zobrazí, ale na hlavnej stránke nie - len toto, čo som "pripol"
Stefan2005
14.11.13,19:12
... náhodou v téme, čo dal Buchy je to aj na prvej (a to by mala byť hlavná stránka témy, nie?) hore aj dole - alebo myslíte hlavnou stránkou www.porada.sk - tam je to iba dole...
buchač
14.11.13,19:27
Nie každý chová doma Besnotu ...
Poniektorí si Árie spievajú ...
misoft
14.11.13,19:52
BINGO! Na toto som poukazoval.
veronikasad
14.11.13,20:04
Presne to som mala na mysli
Richard
14.11.13,20:22
Stránkovanie dať hore nad zoznam nových tém? A to by malo aký význam keď neprejdeš prvú stranu? Kedy a ako často potrebuješ ísť rovno na druhú a ďalšiu stranu?
avalik
14.11.13,20:27
no ja aj 20x za den, .... ked sa zadari :D
Richard
14.11.13,20:35
Je tu milión funkcií a prepojení. Občas niečo nezafunguje a hneď sa všetci rozčuľujú. Pritom ja sa tu snažím roky len o jednu vec aby sa zadávali otázky samostatne a bol tu poriadok. Kľudne to aj starí poraďáci nedodržiavajú... Dosť nevyrovnaná spolupráca :( Nehovoriac o neustálych uštipačných poznámkach...
Richard
14.11.13,20:43
Ale načo? Na druhej strane sú už staré veci, takže asi hľadáš niečo konkrétne a nie niečo nové (hlavná stránka je na nové veci). Ak vieš názov tak teraz máme vyhľadávanie spravené tak že sa ti rovno zobrazí téma a po kliknutí na ňu tam rovno preskočíš. Žiadne preklikávanie na druhú stranu. Je to najrýchlejšia cesta ako sa k tomu dostať.
kukučka
14.11.13,20:46
Richard, poniektorí stále čakáme na opačné radenie a 40 príspevkov na stranu. ;)
Richard
14.11.13,20:52
Ak neprejdes prvu str. do konca ako vies ci to nie je na konci prvej, ci je to na druhej alebo az na tretej. Aj tak treba skrolovat ked nieco hladas. To vyhladavanie je najrychlejsie a je super (mame to cca dva tyzdne tu). Akurat teraz som skusal a nefunguje, zasa skriatok, dnes sme presuvali databazu tak to musime fixnut.
veronikasad
14.11.13,21:22
Zdá sa, že nielen pre mňa to číslovanie na vrchu hlavnej stránky význam má. Je to naozaj taký veľký technický problém urobiť zmenu (keď tento systém funguje v rozsiahlejších témach) ?
Nechceš uľahčiť prácu aktívnym poraďákom a pritom bez problémov umožňuješ mazanie obsahu príspevku novým poraďákom po tom, čo dostali odpoveď na svoj problém ...
Kvaka
14.11.13,21:25
Ja som si už nastavila 40 príspevkov na stranu, dá sa. Cez Môj účet, upraviť možnosti. Na konci je počet príspevkov na stranu max. 40.
avalik
14.11.13,22:39
hmm... a ked niekoho upozornime na dodrziavanie etikety tak este dostaneme vynadane, ze sme drzi ... Richard, poriadok si tu teda musis udrziavat sam ;)
avalik
14.11.13,22:45
Richard, mam zapnutu poradu takmer nonstop ... nieco precitam ... neskor sa chcem k tomu vyjadrit, nepamatam si presne nazov otazky (ten sa mohol aj zasahom moderatora zmenit) a tak zbytocne nevyhladavam ... ale viem, ze napr. "v spicke" na druhej strane hlavnej stranky su temy starsie asi 2 hodiny ... bolo by pre mna pohodlnejsie v uvode stranky sa prekliknut rovno na tu druhu stranku bez nutnosti posuvania sa na spodok hlavnej stranky
avalik
14.11.13,22:51
no to nove vyhladavanie je na dve veci - pokial neviem presny nazov temy - a ten viem malokedy ... ja si potrebujem vybrat aj podla casu kedy bola tema zadana, resp. kedy bola posledna odpoved ... napr. ak vyhladavam temy kde som uz odpovedala a potrebujem ju najst aby som dala link, pretoze ludia su lenivi vyhladavat ... alebo je to mozne aj tym novym vyhladavanim, ponukne im par tem ale nevedia, ze ked kliknu na lupu, alebo G, tak sa im zobrazi viac tem a vedia si aj vybrat podla casu odpovedi - co je podla mna dost podstatne
avalik
14.11.13,22:59
hmmm ... Richard, ludia ti tu zadarmo robia na tvojej stranke a ty sa pytas na co potrebujem ist 20x za den na druhu stranku ??? ... to chces fakt odradit aj tych par skalnych? ... robis tuto stranku pre pouzivatelov ci pre seba? ... asi tu uz fakt ide len o pocet klikov a nie o kvalitne rady
Richard
15.11.13,08:03
Dievčatá tie obvinenia a konšpiračné teórie si nechajte prosím pre seba, ste tu top členovia, tak sa bavme na úrovni.
Veronika, okrem toho že to má "význam" si svoju požiadavku nijak neobhájila. Myslím že je namieste sa pýtať a preskúmať či je niečo takéto potrebné. Nemozem pridat vsetko len tak.

avalik, tvoje dohady o tom ako ludia vedia/nevedia pouzivat vyhladavanie su velmi nespravne. My sme doplnili moznost rychleho vyhladavania, nijak sme neubrali z doterajsieho vyhladavania. Ak vies presny nazov rubriky tak je to efektivne. Ak vies nazov temy tiez. Ak nevies smola, pouzi obycajne vyhladavnaie ako doteraz. Co sa zhorsilo? NIc. Co sa vylepsilo - vela pre tych co to vedia pouzivat. Pre koho to je? Pre aktivnych pouzivatelov. Pre novych je to mensia pomocka, spoznaju vsak rubriky...

Cize problem je vyhladanie starej temy, nie strankovanie. Riesi strankovanie hore hladanie temy? Trochu ale nie je to moc prakticke.
Je strankovanie v zozname tem standardne? Nie je. Ani nespominam ktory moderny web to pouziva. Pamatam si ze to mal volakedy Google, uz ani oni nemaju strankovanie hore.
Neda sa to vyriesit lepsie? Stoji za to aby bolo strankovanie v zozname tem?

Robim si napr. statistiku ako sa u nas poziva "nacitat dalsie". Ludia radsej kliknu na druhu stranu ako na nacitat dalsie. Je to rozumne? Nie je - je to zly, zauzivany stereotyp. Nacitat dalsie je komfortnejsie pretoze je rychlejsie, neskace stranka a nenacitava sa odznova - cize je to rychlejsie, navyse ak hladate temu rychlejsie sa v tom da ocami vyhldadavat, nehovoriac ze staci 3x stlacit a dat CTRL+F a s vysokou pravdepodobnostou najdete temu ktoru hladate.
kopretinka
15.11.13,08:09
ja som to nastavila na 40 a nie je ich 40 na prvej stánke....spočítala si si to?Je ich len 25
Richard
15.11.13,08:36
Pravdepodobne chceš nájsť nejakú nedávnu tému. Zoznam nových tém však na takéto veci nie je primárne určený.

Odporúčam vyskúšať ďalšie dva spôsoby okrem preklikávania sa na druhú stranu:

1. Rýchle vyhľadávanie a presun na danú tému kliknutím na jej názov (viď obrázok.)

2. Skrolovanie dolu a načítanie nie druhej strany ale "Načítať ďalšie" (vieď obrázok)
- skrolnutie dolu + načítanie ďalších príspevkov je zhruba rovnako rýchle ako kliknutie na 2. stranu (lebo načítanie úplne celej druhej strany trvá dlhšie ako načítanie len ďalších príspevkov. Pri 3. strane to už neplatí, ale...
- keďže nevieč či to čo hladáš je 2. alebo 3. strane tak je výhodnejiše dva-tri krát stlačiť načítať ďalšie a hľadať v jednom zozname ako sa preklikávať + ak máš načítaných napr. 60 tém naraz tak môžeš využiť Ctrl+F pre nájdenie konkrétnej témy čo je rýchlejšie ako hľadanie zrakom

3. Môžeš mať na jednom tabe načítaný feed (zoznam tém) "Moje príspevky" a k nemu sa priebežne vracať. Tam máš pravdepodobne už na prvej strane to čo hľadáš, kde si prispela, poťažme na druhej (tiež by som si tam načítal dve,tri strany pomocou načítať ďalšie).

.
Richard
15.11.13,08:43
Nevidím žiadne takéto nahlásenie chyby v rubrike Chyby na stránke
Richard
15.11.13,08:45
Možnosť mať viac príspevkov na stranu sme obnovili už dávno.
Sprav hlasovanie, ak sa nájde aspoň 50 aktívnych (hranica 100 bodov) ktorí potrebujú aj opačne zoraďovať od najnovších príspevkoch v debatách po najstaršie, tak takúto možnosť pridám.
Richard
15.11.13,08:56
Ak slušne upozorníš, tak urobíš dobrú vec. To či to niekto prijma alebo nie je už jeho vec. Ale rozumiem ti, ja som tiež z toho občas frustrovaný...
Stefan2005
15.11.13,09:24
... zaujímavé, pri zavádzaní "noviniek" nepotrebuješ podporu aspoň 50 aktívnych členov, ale pri obnovení zrušených zabehnutých veci áno !!!
kopretinka
15.11.13,09:42
prišla som na to iba teraz
kopretinka
15.11.13,10:45
nesúhlasím s tým,že načítať ´dalšie je lepšie ako kliknúť na druhú stranu.Keď dám načítať,tak sa mi niekedy posledné témy opakujú.... a to je len jeden dôvod....
avalik
15.11.13,14:20
a co je na tom neslusne ked napisem "dodrziavaj etiketu porady" ... pripadne dam "etiketa porady: a konkretne body" ???? ........to mam pisat kolkovanu ziadost, alebo sa pred napisanim upozornenia mam poklonit ????
avalik
18.11.13,08:54
účtovník 007
18.11.13,09:38
Načítať ďalšie funguje iba prihláseným užívateľom. Poradu si obvykle načítam bez prihlásenia a prihlasujem sa iba vtedy, ak chcem niečo napísať. Pre mňa by číslovenie aj hore malo význam. Ak nebude, nič sa nedeje.
misoft
18.11.13,17:01
...a iní chromujú........:D