dinomartin
14.11.13,19:20
Dobrý deň.
Chcem sa spýtať môjmu otcovi skončila poistka dňa 21.5.2013.a keď sa poisťovňa neozvala tak sme ju telefonicky kontaktovali ohľadom vyplatenia poistnej sumy následne mu poslali tlačivo a musel si overiť podpis a zaslať na poisťovňu aj z prefotenym O.P.Po asi 3 týždňoch sme znova kontaktovali poisťovňu a povedali že ma poslať žiadosť o vyplatenie to sme samozrejme poslali a zasa nič znova sme kontaktovali poisťovňu a žiadali o zaslanie urgencie a pre to bi som rad vedel čo všetko môže poisťovňa žiadať pretože už to je skoro pol roka od zaslania dokladov ktoré potrebovali a chcel bi som požiadať o radu či sa to dá nejako urýchliť.chcem sa spýtať na základe urgencie nám poslali vyrozumenie v ktorom je uvedené že prebieha šetrenie a až po ukončení šetrenia bude suma vyplatená do 15 dní.Má to však 1 háčik nie je tam uvedení dátum ani čas koľko to bude trvať to znamená že to môže trvať bohvie koľko.chcel bi som vedieť či sa to nedá nejako urýchliť.Ďakujem
misoft
14.11.13,18:35
Aká poistka? Životná? Úrazová, alebo aká? Ktorá poisťovňa?
Prečítať si podmienky poistenia, podmienky pre ukončenie poistnej zmluvy. Poisťovňa nie je totiž povinná oznamovať ukončenie poistného vzťahu - často majú vo svojich podmienkach výpovednú dobu (od 6 týždňov do 3 mesiacov - podľa poisťovne).. Je celkom možné, že pokiaľ nebolo oznámené (podľa podmienok poistného vzťahu) včas ukončenie, poisťovňa AUTOMATICKY predĺžuje poistný vzťah minimálne na 1 rok.
To šetrenie, ktoré spomínaš, asi si overujú stav poistného vzťahu. Je potrebné OSObne zájsť do poisťovne a overiť, či nie je naozaj poistný vzťah predĺžený, zistiť dátum ukončenia a podľa ich podmienok včas oznámiť toto ukončenie.

Seriózne poisťovne niekedy v predstihu upozornia na blížiaci sa dátum ukončenia poistky a pýtajú sa na ďalší tvoj postup (overené u mojej dcéry - 3 mesiace pred ukončením poistky sa zaujímali o ďalší postup).
dinomartin
14.11.13,21:13
Je to životná poistka a poisťovňa rapid life ta poisrka skončila už pred 2 rokmi ale este 2 roky mu platila ale už prešli aj tie 2 roky a skončila v 5 mesiaci a kontaktovali sme poisťovňu v 6 mesiaci a od tej doby stále niečo potrebujú najprv žiadosť potom overenie podpisu potom znova žiadosť a urgenciu
Katy a R
14.11.13,21:17
misoft
15.11.13,16:07
Rapid Life? No s Pánom Bohom - na vyplatenie si možno počkáte pár rokov, alebo dostanete ho*no, prípadne vám ešte pošlú lajstro, aby ste doplatili.
dinomartin
16.11.13,06:05
A keby sme to riešili právnou cestou to by nepomohlo?
hubatá
17.11.13,09:56
Nabehni tam ....