Letko
15.11.13,09:00
Ahojte,

má zmysel kúpiť pneumatiky s valivým odporom C, ktoré sú o 10,-€ drahšie na jednu pneumatiku ako s valivým odporom F? Ušetrím tým napr. pri 30tis. km a spotrebe cca 8,5litra/100km LPG tak, aby sa mi to oplatilo?

Ďakujem :)
buchač
15.11.13,08:06
lujza.j
15.11.13,08:33
Ja som si nekupovala podla spotreby a hluku.....v teste moje vysli neviem na ktorom mieste...ale porovnavala som ich s prvymi ako sa chovaju sneh,mokro,lad a pod.,vysli rovnako alebo o desatinu az dve horsie.....spotrebu mam rovnaku........takze mi to pride ako umyselne preferovanie urcitych znaciek.....minule to bolo pekne napisane ze nie najrahsia pneu je ta najlepsia,ze dobre zimne gumy sa daju kupit od 50e...
Indeed
15.11.13,09:31
pisal som a stale to budem písať ,

výber pneumatik to je jedno akých , je vždy podriadený kriteriu VÝKON a HMOTNOSŤ auta

čím väčší výkon a hmotnosť tým kvalitnejšie pneumatiky musia byť

na auto s hmotnosťou 800 kg možu isť kludne aj pneu s označením F
Indeed
15.11.13,09:36
s inej strany : kupovať zimne pneu s menším valivým odporom kvoli ušetreniu na spotrebe

NEMA v zimných podmienkach VÝZNAM,

nakoľko v zime ide spotreba hore tak-či-tak vplyvom nizkej teploty ozdušia

motor musí spaliť viac paliva na to aby sa udržal na predpísanej teplote

a tiež sa v zime viacej jazdi na nižších prev.stupňoch s vyššími otáčkami motora a preto ide spotreba hore aj s toho dovodu.
lujza.j
15.11.13,10:33
Laci toto ano...zatial spotrebu nemam vacsiu max .budem mat 4,5 teraz mam 4,2 hore dole....aj ked uz kurim....a ze bude vacsia je jasne,ale nie tym,ze som si kupiloa pneu s horsou spotrebou....
pivko
16.11.13,16:32
s inej strany : kupovať zimne pneu s menším valivým odporom kvoli ušetreniu na spotrebe

NEMA v zimných podmienkach VÝZNAM,

nakoľko v zime ide spotreba hore tak-či-tak vplyvom nizkej teploty ozdušia

motor musí spaliť viac paliva na to aby sa udržal na predpísanej teplote

a tiež sa v zime viacej jazdi na nižších prev.stupňoch s vyššími otáčkami motora a preto ide spotreba hore aj s toho dovodu.
zase trepeš,keď auto jazdí prevažne po dialnici a rýchlosťou okolo 150km/hod tak to význam určite má.
lujza.j
16.11.13,16:52
Indeed
16.11.13,17:31
Dalo by sa o tom diskutovať, ale v prvom rade som Ti vďačný ,že si mi neudelil "neužitočné"
pivko
17.11.13,06:33
za tu parozabranu si si zaslúźil.
bubkoch
17.11.13,08:04
neexistuje pneu so super vlastnostami vo vsetkych oblastiach ... ked je dobra v spotrebe a hlucnosti, je horsia v dazdi a pod. ...
a prave dobry valivy odpor znamena horsie vlastnosti v tych oblastiach ktore su pre zimne pneu a zimne podmienky velmi dolezite ...
pneu s dobrym valivym odporom a spotrebou je vhodna len na suche podmienky a jej vlastnost sa najviac prejaví pri vyssich rychlostiach