Sofia19
15.11.13,09:33
Prosím vie mi niekto poradiť či môžem ostať PN ak som dala výpoveď a čerpám vo výpovednej lehote dovolenku? Pred mesiacom som ukončila PN s rukou a teraz mám úraz na nohe - dostanem aj zaplatené od Soc.poisť. a zamestnávateľa (keďže mám natrhnutý väz na kolene asi to bude na dlhšie) ? Podotýkam, že som na polovičnom invalidnom dôchodku (48%)...
tictac7
15.11.13,08:39
počas PN neplynie VD., ale ak zamestnávateľ aj Ty súhlasíte, môže plynúť. Počas PN sa preruší čerpanie dovolenky. Zamestnávateľ Ti za prvých 10 kalendárnych dní PN vyplatí náhradu príjmu pri dočasnej PN, od 11. kalendárneho dňa budeš dostávať nemocenské dávky zo SP. Nevyčerpanú časť dovolenky Ti zamestnávateľ po skončení PP preplatí.
Sofia19
15.11.13,08:44
ďakujem za odpoveď
Sofia19
15.11.13,08:47
Len som mala obavu, či dostanem PN ak mi počas prvej bol uznaný ID...
kopretinka
15.11.13,10:04
ID nemá nič s PN
veronikasad
15.11.13,10:13
Sofia píše, že výpoveď dávala ona. V tom prípade sa výpovedná doba nepredlžuje o dobu PN-ky. Pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby. Nemocenské - ak PN trvá - bude naďalej vyplácať SP. Treba dať pozor na preplatenie dovolenky. Ak PN bude trvať celý mesiac, SP v tom mesiaci nemocenské nevyplatí. (neviem, či sa na tom niečo zmenilo poslednou novelou zákona o SP)