matelka
15.11.13,13:08
Dobry den, poradte mi, prosim, v tejto veci:
25.11. mi konci rodicovska dovolenka (dovrsenie 3. roku dietata) - k tomuto datumu mi zamestnavatel ponuka ukoncenie PP dohodou s odstupnym vo forme odmeny 6 platov.
Predtym som bola vo firme zamestnana 2,5 roka - cize narok na podporu by mal vzniknut.
Vymeriavaci zaklad sa berie udajne z obdobia 2 roky pred materskou alebo rodicovskou. Moj plat bol vtedy 1200 eur, cize podpora by bola polovica.
Nasla som vsak rady, aby som po ukonceni RD pracovala aspon 1 den, aby som mala vymeriavaci zaklad. Je to nutne? Ved ten VZ bude ten isty, ako v obdobi spominanych dvoch rokov.
(Dalsia vec je, ze ak podpisem dohodu k tomu 25.11., udajne z odstupneho formou odmeny sa plati len zdravotne poistenie a nejake 1,5% do garancneho fondu. Ostatne socialne odvody vraj nie. A ci sa plati dan, to neviem, ale asi ano. Ak by som predlzila tuto agoniu o jeden den prace (co neviem, ci sa mi podari dosiahnut), aby som mala najvyssi vymeriavaci zaklad, predpokladam, ze sa to bude brat ako vyplata, a teda zaplatim aj vsetky dane a odvody?)
Ak ten jeden den neodpracujem (a teda podpisem dohodu presne k datumu ukoncenia PP), preco by som mala mat najnizsi VZ - nejakych 393 eur?
Nemam ziadnu dovolenku, vycerpala som ju medzi materskou a rodicovskou.
Dakujem
Xanti
15.11.13,12:11
Je to nutné ak chceš max. podporu, odpracovať aspon 1 den.
Lebo je rozdiel či za 1 deň máš mzdu + odstupné ... a to ti vstúpi do VZ ( platia sa z toho odvody do SP ) pre výpočet podpory ... a tá bude maximálna .
alebo nemáš VZ lebo odstupné vyplatené po skončení RD a ukončenie PP .. nevstupí do VZ ( neplatia sa z neho odvody do SP ) neovplyvní výšku podpory ...