adriana126
21.03.06,18:49
Vie mi niekto povedať aká je sankcia za oneskorenú registráciu po dosiahnutí 10 miliónového obratu? Do obratu sa zahŕňajú aj zálohové faktúry na základe zmluvy o dielo?
Zita5
21.03.06,17:51
Vie mi niekto povedať aká je sankcia za oneskorenú registráciu po dosiahnutí 10 miliónového obratu?


2000,-Sk za nepodanie DP načas + sankčný úrok za neskoré zaplatenie dane -DPH.
evuša
21.03.06,18:28
Ja len upozorním na to, že platiteľ DPH sa stáva mesačným platiteľom až po dosiahnutí 10 mil. obratu za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, t. j. za predchádzajúci rok. Nie v priebehu roka. To znamená že do 25 februára ste povinný podať oznámenie na daňový úrad a zároveň podať daňové priznanie za január a to v tom prípade, ak obrat za predchádzajúci rok prekročil 10 mil.
RenataK
21.03.06,19:01
Ja len upozorním na to, že platiteľ DPH sa stáva mesačným platiteľom až po dosiahnutí 10 mil. obratu za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, t. j. za predchádzajúci rok. Nie v priebehu roka. To znamená že do 25 februára ste povinný podať oznámenie na daňový úrad a zároveň podať daňové priznanie za január a to v tom prípade, ak obrat za predchádzajúci rok prekročil 10 mil.
A len pripájam, že podľa môjho názoru sa do obratu nezapočítavajú zálohové fa. Ale zase na druhej strane keď prijmeš zál. platbu tak do 15 dní musíš na ňu vystaviť riadnu fa. Možno sa pridajú iní
Zita5
21.03.06,19:04
A len pripájam, že podľa môjho názoru sa do obratu nezapočítavajú zálohové fa. Ale zase na druhej strane keď prijmeš zál. platbu tak do 15 dní musíš na ňu vystaviť riadnu fa. Možno sa pridajú iní

Zálohové faktúry sa započítavajú , bohužiaľ .:rolleyes:
Denda
21.03.06,19:15
Paula
21.03.06,19:38
Ja len upozorním na to, že platiteľ DPH sa stáva mesačným platiteľom až po dosiahnutí 10 mil. obratu za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, t. j. za predchádzajúci rok. Nie v priebehu roka. To znamená že do 25 februára ste povinný podať oznámenie na daňový úrad a zároveň podať daňové priznanie za január a to v tom prípade, ak obrat za predchádzajúci rok prekročil 10 mil.
Začiatkom januára som bola osobne za našou správkyňou dane ohľadom oznámenia zmeny z kvartálneho na mesačného platcu. Výsledok bol ten, že nemusíme nič písomne oznamovať, stačí podať DP za január a že budú navyše ústretoví a sami písomne upozornia platcov na povinnosť zmeny, ak sa "pozabudnú".
DP za január sme teda podali bez oznámenia, zatiaľ žiadna výtka z DÚ neprišla.
Zita5
21.03.06,19:44
Ja som už bola za tento problém účastná aj pokuty 2000,-Sk tomu sa hovorí ústretovosť .;)
Paula
21.03.06,19:53
Ak raz niečo nepríjemné z DÚ v mojom prípade príde, dám vedieť.....že sa netreba spoliehať iba na ústne vyjadrenie daň. správkyne.
Zita5
21.03.06,19:57
Paula však bodaj by to tak nebolo .......:) , ale mám na nich ťažké srdce , pretože aj keď by mali byť ústretový tak nie sú .
adriana126
22.03.06,05:00
ďakujem všetkým za pomoc